Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok a gyereknevelést?

Hogy bírjátok a gyereknevelést?

Figyelt kérdés
Csak azoktól szeretnék választ kapni, akinek abszolút nincsen semmilyen segítsége, akire hagyja a gyerekeket. Se nagymama, se senki és tényleg minden lemondás megvan a szülő részéről a gyerek miatt. Köszi a választ.
2009. szept. 16. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs segítségünk, a párommal ketten próbálkozunk :)


Igyekszünk úgy alakítani az életünket (1 éves a lányunk), hogy az ésszerűség határain belül, és a gyerek érdekeit maximálisan figyelembe véve ne teljesen rendeljük alá magunkat a gyereknevelésnek. pl bár macerás, azért vele is ki lehet mozdulni, egy pizzázás, strandolás stb megoldható. Sőt,a barátinkkal is szoktunk még társasjátékozni, igaz, hogy ők járnak hozzánk és meg is ritkultak az alkalmak + ha a gyerek alszik, nagyon oda kell figyelni, hogy ne keltsük fel a röhögcséléssel - de kellenek ezek az alkalmak (főleg nekem)! Hogy érezzük, nem állt meg a világ azért, mert babánk van.


Ha csak a gyerekkel+háztartással foglalkoznék, előbb utóbb megmakkannék, néha kell egy-egy kis idő, mikor másvalamivel is foglalkozom, vagy legalábbis nem 10000%-osan csak a gyerekkel.

Persze mindezt hozzá igazítjuk, az ő igényei az elsődlegesek! De meg lehat találni az egyensúlyt, hogy neki is és nekünk is jó legyen.


Azt hiszem, a baba mentalitása is sokat számít, ha visszahúzódóbb lenne, nyilván mi is többet maradnánk otthon. De ő abszolute nyitott, barátságos és nagyon kommunikatív, ami nagyban megkönnyíti hogy kimozduljunk, vagy hogy hozzánk bárki eljöhessen.

Ha ő utálná az ilyet, akkor nem vinnénk el ide-oda, lemondanék a kedvéért erről az igényemről. Valami mást találnék ki, hogy ne zakkanjak bele a mókuskerékbe.


bocsi hogy hosszú lettem

2009. szept. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem valami könnyen. Minden korszaknak megvan ugyanis a maga nehézsége. Különösen egy olyan nagyon eleven és akaratos, nehéz természetű :-) kisfiú mellett, mint az enyém. Sokszor nagyon kiakadtam már, de mindig az tartja bennem a reményt, hogy ez az eleje a nehéz, később majdcsak könnyebb lesz.

Segítségem a férjem (munkaidő után, néha 5-től, de gyakran csak este 7 körül), aki a ház körüli dolgokban nagyon sokat segít, de az etetés, altatás, pelenkázás, öltöztetés + a házimunkák egy része (főzés, mosogatás mindig, takarítás, mosás, kertészkedés részben) az én feladatom. Anyukám rengeteget dolgozik még nyugdíj mellett is, így gyakorlatilag csak hébe-hóba tudok 1-2 órahosszát pihenni, amikor ő foglalkozik az unokájával. De akkor is ott kell lennem velük, mert rajtam kívül senkivel nem eszik rendesen és nem alszik el a gyerek. Tehát a férjemen és időnként az anyukámon kívül a kutya nem segít nekünk. (Nagymamám már nem tud, mert nagyon idős, a többiek meg magasról tesznek a segítségre és ránk is.)

Sokszor csak elcsodálkozom, hogy egy-egy valakinek, ismerőseimnek mennyi mindent segít a családjuk a gyereknevelésben. Mintha nem is csak a szülők, hanem egy-egy család nevelne egy gyereket! Még a gyakran panaszkodó anyukatársaim közt is mindenkinek van valami segítsége, akire legalább időnként rábízhatja a gyerekét. Csak annyira, hogy 2-3 órahosszára elmenjen valamerre kiszellőztetni a fejét. Hát sajnos ez nálam csak álom. Egyszer-egyszer megment a férjem, ha már felkelni sem bírok.

2009. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha nagyon nehéz.14 hónapos kisfiam hihetetlenül aktív, alig alszik.Nálunk sajnos néha a takarítás szorul háttérbe, a picurka az első.Férjem hatalmas segítség, például fürdteti és sokszor játszik vele.Ha délután hazaér munkából, rögtön közös programokat tervezünk, hogy levegyük egymás válláról a terhet.
2009. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat oszinten en mostanaban eleg sokszor besokalltam. 1 eves a kislanyom es rettenetesen hisztis. Apja dolgozik, nagyszulok 1500 km-re innen.

Engem az akaszt ki a legjobban, ha jot szeretnek neki es erre is orditast vag a fejemhez.

Hala egnek epp most megyunk haza, ha nem igy lenne, fognam magam es "szabadsagot vennek ki" kb egy hetre. (Addig keresnek melle egy bebeiszittert)

Magamra semmi ido nem jut, az hogy a parommal kettesben menjunk valahova teljesen kizart. Igy a kapcsolatunk is szepen lassan romlik. Nem rozsas a helyzet.

2009. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szia! nekünk sincs senki a közelben akire hagyhatnám a 14 hónapos kislányomat. a férjem dolgozik. van hogy korábban tud hazajönni és akkor ő foglalkozik a babával. ha megyünk valahová akkor általában hármasban. van hogy én vagy a férjem "kimenőt" kap, akkor barátokkal töltjük az időt. bár én nagyon nem szoktam menni, mivel estére hulla vagyok. a háztartást egyedül vezetem, spórolunk ahol csak tudunk így nem futja babysitterre vagy bejárónőre. egy jó oldala azért van ennek a helyzetnek: sensi nem szól bele mit hogyan csináljunk. :) mindezek ellenére tervezzük a következő babát.
2009. szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azoknak, akiknek 1 év körüli a babaájuk: javulni fog a helyzet, ne aggódjatok, ez a legkritikusabb időszak,én is azt hittem, megkukulok, és el nem tudtam képzelni hogy csinálják sokan ugyanezt két pici gyerekkel...de elmúlik!!!Most 21 hónapos a kislányom, és szinte minden este mesélem a napi eseményeket Apának, mikor hazaér, hogy mit mondott, mit csinált, mennyit nevettünk, mennyit játszottunk. Meglátjátok, nagyon jó lesz!!!
2009. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, már 1,5 évesen is higgadtabb a gyerkőc, csak hát ugye még mozgékonyabb is, de ez nem jelent nehezebb dolgot. :-)
2009. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi a párommal és a másfél éves fiunkkal 3asban élünk egy icipici (de saját) lakásban, a nagyszülők közel laknak, de dolgoznak, így rájuk nem tudok számítani, max ha jó előre megbeszéljük, de akkor is max fél napra viszik el a gyerkőcöt. A férjem este 7-kor ér haza, hajnalban megy melóba. Tehát beleillek a körbe :) Igazából elég nyugodt, kiegyensúlyozott, nem hisztis a babám, kezdettől fogva könnyű dolgom van vele. Egyedül fogzáskor nyüszis. Nekem a háztartással nincs sok gondom, szerencsére fél óraalatt végzek a heti kétszeri takarítással, a hétvégit sokszor apa csinálja. Nagyon sokat sétálunk a városban, míg picike volt, csak én nézelődtem, elintéztem bármit, mindig elvolt a babakocsiban, most hogy nagyobb, játszóterezünk. Ekkor gyakran elszáll az agyam a többi gyerektől, szülőtől, de ha kiakadunk, megyünk arrébb :) Most jön majd az a korszak, hogy babakocsi nuku, kezdem látni rajta, hogy menne már inkább egyedül, ettől félek egy kicsit, mert azért akaratos és véletlenül se arra megy, amerre én akarok, így bajos lesz ügyeket intézni. (suliba is járok, bár inkább csak az anyagért ugrok be, vele együtt) Nekem egyedül azzal van problémám , hogy én egyedül, barátnőkkel és persze kettesben a párommal sehová sem mehetek, néha úgy érzem, be vagyok zárva és néha kiborulok ezen, persze tudom, hasznos amit csinálok, az anyaság csodás dolog, de nyilván nem tűnt el a régi életem, vannak igényeim, amik most háttérbe szorultak. Ez a nehéz. Nincs igazán olyan csaj, akivel összejárnánk babázni. Januártól bölcsibe megy a fiam, így én kereshetek munkát, akkor szerintem ez a hiányérzetem is megszűnik, mert kb levegőt venni nem lesz időm :)
2009. szept. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!