Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szófogadatlan, hisztis 2 éves...

Szófogadatlan, hisztis 2 éves kislányom van, ajánlanátok nevelési módszereket, könyveket vagy bármit ami segíthetne abban, hogy az apja és én jobban értsünk a neveléséhez? Bövebben lent.

Figyelt kérdés
a gyerek aranyos,bújós kis cica,cserfes,minden érdekli,élénk,szaladgál,gyerekekkel barátságos,énekel,mondókázik,szülei,nagyszülei imádják.DE van egy olyan oldala is amivel az apját is és engem is időről időre teljesen kikészít, akaratos, naponta többször sikítófrászt kap,hisztizik,bömböl ha nem engedünk meg neki valamit,vagy valamire rá akarjuk venni amit ő nem akar. pl.nem akar öltözködni, viszont akar játszani gyógyszerrel,gyufával,csavarhúzóval a kezében rohangálni,a tv-t ütni kemény tárgyakkal. Ha bhova elmegyünk,számtalanszor elszalad,otthagy minket,ha indulni kell haza nem jön,még a ház kapujá
2013. ápr. 2. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én nem vittem sosem egyből haza, mert nem tolhatok ki magammal sem, hogy egy energiától fűtött kétévessel bemenjek a zárt helyre:). Ha már egy jó ideje kézenfogva jött, akkor leguggoltam hozzá, elmondtam, hogy elengedheti a kezem, HA innen rendesen jön velem. De ha elfut, akkor vissza a kötőfék:). VOlt séta, hogy ezt 2- 3x eljátszottuk, de hatásosak voltak. Egyre kevesebb lett az ilyen galiba. MOst már elég ha csak látom, hogy mehetnékje támadt, hogy megemlítem a szoros köteléket:D, és meggondolja magát. Illetve olyat szoktam csinálni, hogy ha nagyon futkosós kedvében van, hogy közösen kijelölünk egy kicsit távoli de biztonságos messzeségben levő tereptárgyat(fa, pad, lámpaoszlop...), ameddig elfuthat, és ott kell megállnia, vagy megfordulni és visszajönni hozzám. Így futhat is de a kontroll is megvan.
2013. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Iiigen, a Kell a gyereknek.... nagyon hasznos, csak ajánlani tudom. Bár én utólag olvastam, jó lett volna ha nem magamtól kell "kidolgozni" a stratégiákat, hanem kapok hozzá kicsiútmutatást.
2013. ápr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
koszonom a masik ket valaszt is! utana nezek a buntisaroknak es az olvasnivalonak is! Megnyugodtam egy kicsit hogy nem egyedi az esetunk...akkor ezek szerint ez gyakori... probalom jol csinalni csak neha attol felek hogy vmit sikerul ugy elrontanom hogy maradando lesz, pl orokke szofogadatlan marad, vagy a veszekedesek lelki teren nem fognak jot tenni, stb.
2013. ápr. 2. 15:22
 14/15 A kérdező kommentje:
ez a tereptargy kijeloles is nagyon jo otlet! fogom alkalmazni! azt hiszem nekem is elo kellene venni meg jobban a fantaziamat.
2013. ápr. 2. 15:32
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznosak a "Szuperdada" könyvek (a kettest ajánlom), és a "hallgasd úgy hogy elmesélje, beszélj úgy, hogy érdekelje".
2013. ápr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!