Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor volt képes a gyerkőcötök...

Mikor volt képes a gyerkőcötök elmondani, hogy hívják anyát, apát, a testvérét vezetéknévvel és keresztnévvel együtt?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 11:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
senki nem így hívja otthon a párját,de szerintem teljesen normális,h előkerül egy idő után a tudod,h hívnak téged,apát,anyát,kérdések...Már csak azért is,mert ha ne adj isten elveszne valahol,szerintem fontos,h ezekre a kérdésekre tudja a választ..
2013. ápr. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves,tudja az apja,a saját,és az én nevemet meg is nevez,de vezetéknévvel nem próbálkoztam még,nekem elég ha annyit mond Zalán vagyok 2 éves.
2013. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
lemaradt nem egyszerű a vezetéknév,lehet ha Nagy,Kovács,Szabó,Kis,Varga lenne már tudná
2013. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 22 hónapos lesz, de még nagyon szavakkat sem mond, nemhogy neveket! Örülök a hintának, a hoppának meg ilyeneknek... Gondolom majd ha jobban beindul, akkor tudni fogja a neveket is.
2013. ápr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
28 hónapos lányom most kezdi mondani a vezetéknevét. Mivel a v betűvel bajban van, nem tudja mondani még, hogy Vivien Csenge, így csak a vezetéknév megy... Nemrég óta beszél ennyire... ( egyébként az elveszésről... megyünk nyaralni, veszek neki csuklóra erősíthető cetlit, amire rá lehet írnia nevét, szülő nevét, stb..)
2013. ápr. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

27 hónapos, most tanulgatjuk. Extrém korán kezdett bővített mondatokban beszélni, inkább le sem írom. :) Ennek ellenére a családtagok nevei helyett most is csak azt mondja dacosan vigyorogva, hogy: "XY Apa, XY Anya, XY Viki". :D

A saját nevét, hány éves, hol lakik már régóta mondja, de ő sem csodagyerek :), pláne, hogy idegenekkel abszolút nem kommunikál, azt sem mondja "bakfitty", és eszébe sincs pl integetni. :) Ő ilyen.

2013. ápr. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a fiam, pát hónapja indult be a beszélőkéje, de még csak szavakat mond. Keresztneveket tud, saját magát viszont mindig hangos te! felkiáltással nevezi meg. Korábban mondta a saját nevét is, de arról most éppen leszokott.
2013. ápr. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mikor? Szinte napra pontosan 25 éve. Hogy mennyi idősen? majdnem 2,5 éves volt. Tudta a családnevét és a lakcímét is. Fontosnak tartottuk megtanítani neki, arra a nem várt esetre, ha valahol elkeveredne.
2013. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

nem is emlékszem hány éves voltam, de tudtam már teljes nevemet (a vezetéknevem nem hétköznapi), anyám nevét, nagyszüleimét. anyummal Pesten éltünk, de jobban szerettem volna a nagyszüleimnél lakni vidéken, így a pesti cím helyett dacosan csak annyit mondtam, h X város, Jókai utca 3! :D

naja, ez alap, miután megtanul a gyerek beszélni. már csak biztonsági okokból is.

2013. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!