Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek így lemehetünk a...

Szerintetek így lemehetünk a játszótérre hintázni?

Figyelt kérdés

bárányhimlős a kisfiam, 2 napja nem jött ki új hólyag, már le vannak száradva de még nem estek le.

semmiféleképpen nem szeretnék másokat megfertőzni, most nincs senki a játszótéren mert esett az eső nemrég.

szerintetek így lemehetünk vagy lehet még fertőz, ne kockáztassunk?



2013. máj. 8. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék, az egy dolog, hogy nincs senki de amit a gyerek megfog azt mind nem is fogok fertőtleníteni.
2013. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha mar kijöttek a pottyok, tehat a legelső megjelenése utan mar nem fertőz. Sokan nem tudjak, úgyhogy készülj fel a beszolasokra, ha lementek.
2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, azt olvastam a neten, hogy miután már nem jönnek ki új pöttyök, akkortól nem fertőz.

ezért gondolkodom, hogy akkor lemehetünk-e egy kicsit, míg nincs senki, mert beszólást se akarok, de nem tudom, hogy tényleg nem fertőz-e. orvoshoz csak holnap megyünk :(

2013. máj. 8. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak mások miatt, de a fiad miatt se menj le szerintem.

Az én fiam is most nemrég volt bárányhimlős, a doki azt mondta ne menjünk le, mert árt a napsütés a pöttyöknek, meg most gyenge az immunrendszere, stb... Mikor visszavittem dokihoz, hogy na meggyógyult-e, akkor mondta, hogy már levegőzhet, de oviba csak két nap múlva mehet.

Szóval mi keményen szobafogságra voltunk ítélve.

2013. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4. válaszoló, és mivel ütöttétek el az időt? :)

mi több mint egy hete szinte ki se mozdultunk, már kezdek megőrülni, a gyerekről nem is beszélve :(

2013. máj. 8. 13:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmi köze a fertőzésnek a hólyagokhoz, cseppfertőzéssel terjed a betegség és a teljes gyógyulásig fertőzhet a beteg.

"A varicella cseppfertőzéssel terjed, de használati tárgyak is közvetíthetik, ennek is köszönhető, hogy nem ritkán – főleg a téli és tavaszi hónapokban – járványok formájában jelentkezik. Jó tudni, hogy a fertőzőképesség már 1-2 nappal a kiütések megjelenése előtt kezdődik, és a pörkök leeséséig tart."

Én nem vinném le, elsősorban a babákra és kismamákra gondolnék, terhesen nem biztos, hogy szeretne valaki jó kis bárányhimlőt kapni.

Várjátok meg, amíg az orvos nem mondja, hogy meggyógyult teljesen, szerintem.

2013. máj. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, ha van autótok, elvinném picit autókázni, ha szereti persze. Kicsit sétálni egy parkban vagy ilyesmi.
2013. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7es válaszoló, a parkot is kizártuk mert ott tényleg sok a baba, kismama, mifelénk aki nem a játszótérre megy, az a parkba, tehát ott a kisebbek vannak.

na meg az nehezíti, hogy a keze nem lehet koszos, így még kavicsot dobálni se mehetünk eldugott vízpartra.

bár lehet én csinálok túl nagy gondot ebből, de egyszerűen nem tudom hova mehetnénk, hogy ne csak a két fal között üljünk :(

2013. máj. 8. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi a 2 gyerekemmel tavaly közel 4 hetet voltunk bent(!) május közepén, mert az első elkapta és rá pontosan 1 hétre rá kapta el a kicsi ahogy a nagykönyvben meg van írva...

felénk olyan sok okos anyuka van hogy mondhattam én akármit 2 hét után mikor a tök néptelen közös udvarra szerettem volna őket kivinni pusztán motorozni bicajozni(mellesleg hatalmas mozgásigényű 2 és 4 évesről volt szó) tehát semmi közös játékkal nem játszottak volna- és hiába mondtam hogy a gyerekorvos szerint sem fertőz a második gyerek 1 héttel azután hogy megkapta a betegséget mert addigra már csak foltok maradtak a leesett pörkök helyén- csak a beszólásokat kaptam hogy ezt hogy képzelem és felháborító és mi van ha vmi közös korlátot vagy bármit megfognak a gyerekeim és ahhoz majd ők hozzáérnek stb.(dehát ezzel az erővel ne utazzanak busszal meg soha sehova hiszen ki tudja ki fogott meg előttük és mit)

Teljes zavar van/volt a fejekben mikor fertőz és meddig egy anyuka nagy mellénnyel állította hogy 8-14 nappal utána is fertőz holott nem utána hanem előtte a lappangási idő annyi szóval...

Így ha kiviszed nyilvános helyre a gyereked, készülj fel a csúnya nézésekre.

2013. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vinném. Az senkinek nem volna jó. Amit írt az egyik válaszoló, hogy elvinni autókázni vagy csak sétálni a parkba, azt nyugodtan, de játszótérre ne.
2013. máj. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!