Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem kellene az anyagi...

Ha nem kellene az anyagi szempontokat figyelembe venni, mennyi ideig maradnál otthon a gyerekeddel? Miért?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 07:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem 1 eves volt a kisfiam amikor bolcsibe ment es ereztem, hogy meg nagyon pici de ahol elunk eddig van gyes. :( Meg maradtam volna otthon vele ha megtehettuk volna. Viszont oszinten irom, hogy nekem a 3 ev az mar sok lett volna. De mindenki mas. A kisfiam 2 eves kora korul kezdett baratkoni a bolcsibe (ennek mar masfel eve) es a kisbaratai meg mindig megvannak sokszor talakozunk veluk es szerencsere egy oviba is kerultek. Ketevesen en lattam rajta, hogy jol erzi magat a gyerektarsasagba, lattam rajta a valtozast, a kulvilaggal valo kommunikas igenyet. Addig nem. Szerintem nagyon fugg attol is, hogy az embert hova varjak vissza dolgozni. Mert egy jo tarsasagba, rugalmas munkaidovel, megerto fonokkel es szuper fizetessel... en szivesen jottem vissza es most is imadom a munkamat. Amig gyesen voltam sem utltunk soha otthon hetfon kivul, kedden baratnokkel es babakkal ebedeltunk a varosba meg tekeregtunk, szerdan babauszasra jartunk, csutortokon mama-baba csoportba, penteken meg ringatora jartunk. Szombatot meg a vasarnapot a csaladdal toltottuk meg kirandultunk. En megorultem volna otthon pedig kertes hazunk van.
2013. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
2 éves kora után fél napra beadnám egy bölcsibe. És nem azért, mert a gyerektől akarnék szabadulni.
2013. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
90%
Vannak dolgok, amiket szerintem tőlem kell megtanulnia: probléma nélkül enni és inni (kanál, villa, pohár), levetkőzni, valamilyen szinten felöltözni, szobatisztaság, fogmosás, nevelési dolgok (kérem, köszönöm, tessék). Ha ezt tudná, akkor már nyugodt szívvel engedném óvodába. Most sokan lepontoznak majd, de szerintem nem egy idegen dolga az én gyerekemet pelenkázni. Ezért is inkább ellenzem a bölcsit, mint pártolom.
2013. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

4 éves kortól ideális idegen közösségbe, gyermektársaságba vinni egy gyermeket ,addig a szülőjével ideális lennie szinte folyamatosan.


A gyermekek egy kisebb része már (1-)2 évesen igényli, még többen 3 évesen. De a legtöbbjük csak 4 éves koruktól.


Bár tetszik az illető felvetése a falusi élet kapcsán, hogy legszívesebben örökké a cslaádi házukban tartaná a gyermeket, velük közösen tevékenykedve, de ne feledjük: 4 éves kortól minden gyermeknek igénye is van a gyerektársaságra (ne mindig csak a szülővel legyen), meg szociális érés szempontjából is elengedhetetlen! Értem én, hogy nagycsalád, sok gyerek stb, de ha otthon ,tegyük fel, kb 6 -nál kevesebb a gyermekek száma, akkor erősen javaslom az óvodát.


6-7 évesen kortó meg, ugyebár az iskolát... tehát ez az "örökké" dolog kicsit necces. ;) Bár érzelmi okokból megértem. :) Én óvodapedagógus lévén, ha nem lenne anyagi akadálya, "egy rakás" gyereket szeretnék, egy családi házban, a párommal. :D

2013. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! a kérdés nem az volt, h. a gyerek meddig maradjon otthon! vagy én értettem félre a kérdést? nekem az teljesen természetes ,h. 3 évesen óvodába megy. csak én maradnék otthon esetlegesen a többi kicsivel ,vagy csak simán háztartásbeliként,h. mindig renddel, tisztasággal várhassam haza a családot !
2013. máj. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"csak én maradnék otthon"


Idézem a kérdést:

"mennyi ideig maradnál otthon a gyerekeddel"

2013. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!