Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan, aki zavarónak...

Van olyan, aki zavarónak találja, ha a saját gyereke folyamatosan az intim szférájában van?

Figyelt kérdés

Annyira kivagyok, szégyellem magam nagyon, de már alig bírom elviselni, hogy a 3,5 éves fiam egész nap nem mozdul a fél méteres körzetemből. Szinte rá kell csapnom a wc ajtót az orrára. Minden este megfogadom, hogy holnap szép napunk lesz, egész nap mosolygok, de ahogy nyílik a szobája ajtaja, görcsbe rándul a gyomrom. Mindig arról álmodtam, hogy reggel majd összebújunk a gyerekemmel, milyen jó lesz, de ha ki akarok menni pisilni, folyamatosan kiabál utánam. Rohanok vissza, mi a baj, semmi, csak azt akartam kérdezni, mikor jössz vissza. Nagyobb játszótere van az udvaron, mint a kisvárosnak, ahol lakunk, de nem játszik semmivel. Bent sem. Nem is lehet vele játszani, mert csak azt hajtogatja, te csináld. Én meg nem akarok autózni egész nap csak azért, hogy ő nézhesse.

Hiába viszem el akárhova, nem érdekli semmi, csak az, hogy az egyik keze mindig rajtam lehessen, mint az amerikai filmekben annál az autós játéknál.

Elolvastam minden tanácsot, hogyan kell önálló játékra szoktatni, de semmi nem jött be.


A legnagyobb baj, hogy rosszul érzem magam attól, hogy idegesít a saját gyerekem, amitől állandóan rossz kedvem van, szegény gyerek meg szinte egész nap egy mosolyt, kedves szót nem kap tőlem, holott semmi rosszat nem csinál. Nem is tudna, mert nem csinál semmit egész nap.


Azért így tettem fel a kérdést, hogy minél többen felháborodjanak, hátha a beszólások észhez térítenek.

Köszönöm, hogy kipanaszkodhattam magam.


2013. máj. 25. 12:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Szia,26 es 28-as vagyok,most olvasgattam ujra es szoget utott a fejembe,hogy azt irod a nagyszulok 50 km-re laknak,szerintem ez azert nem olyan nagy tavolsag (bar nem tudom tomegkozlekedes szempontjabol) de nem lehetne rajuk bizni idonkent a kisfiad napkozben?Ha nincs autotok,sztem busszal is egy ora alatt megteheto ez a tav.Ha nem gond nekik es rajuk mered bizni,persze...Es akkor lenne idod magadra meg a hazimunkara es meg az is lehet,hogy eszrevenned,h mennyire hianyzik a kisfiad...:) minden jot kivanok Nektek!
2013. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
szia, hogy vagytok???
2013. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az érdeklődést, meg gondoltam, hátha valaki ötletet merít a történetünkből, leírom mi a helyzet.


Beszereztünk egy kiscicát. A baj vele, hogy nem mozdul a fiam mellől. Egész nap követi, hiába van millió játéka, csak az kell, amivel a gyerek játszik. Annyira bosszantja a fiamat, hogy egész nap mondja a magáét, de csak addig, amíg a cica le nem foglalja magát 5 percre, mert akkor már keresi, aztán szeretgeti, de amint nekiállna valami játéknak, a macska megint ott van és kezdődik a harc, azt mondja, én tüntessem el a közeléből. :)

Persze nem azt mondom, hogy a gyerek rájött, hogy most ugyanaz zajlik, mint kettőnk között, hanem egyszerűen nem ér rá, mert a cica elől kell "menekülnie".

Nekem csak az a dolgom, hogy a könyvemből feltekintve rájuk szóljak, ha eldurvul a helyzet :)

2013. jún. 10. 12:06
 34/38 anonim ***** válasza:

Váóóó, :-)))

Micsoda ötlet..nem rossz...

hogy jutott ez eszedbe??

2013. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam ki előre, ismerőseink kérdezték, befogadnánk-e egy kiscicát, nem találtak neki gazdát.

Mondjuk sejthettem volna, mert jött panaszkodni egyszer, hogy nem hagyja békén a kutyánk, állandóan bújik. Erre elzártam másik udvarba (a kutyát :)), mire észrevettem, a gyerek már ott volt vele és ott magyarázott neki, "hagyjál már játszani!" :)

2013. jún. 11. 15:16
 36/38 anonim ***** válasza:
Csinálj nekik cicajátékot. Köss valamit spárgára és erősítsd a botra. (elunt pici plüss, vagy pár kis darab rongy) mutasd meg a fiadnak, hogy kell cicapecázni!
2013. jún. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Hát ez tök jó, örülök, hogy megoldódott...


azért jutottál eszembe amúgy, mert vmelyik nap nálam is szakadt a cérna..:-(( és azt éreztem, hogy minnyá lekenek egyet szegény gyereknek...így eszembe jutott, hogy vajon a te gyereked életben van-e még...:-DDD Na, jó, ez így nagyon erős, csak viccelek, de tényleg azért írtam..:-))


További minden jót!

2013. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

Igen, van golyó madzagra kötve, de bármit mozgat előtte, mindenre ugrik a macska. Komolyan, nem is hallottam még ilyen mézédes hangnemben beszélni, ahogy a cicával beszél :) Aztán mondja neki, "menjél szépen, játsszál egyedül, mert nekem füvet kell nyírnom/ gödröt kell ásnom stb.", de a kis mocsok felugrik a fűnyíróra, ráugrik a homokozólapátra, a gyerek meg begurul. De aztán elmegy napozni, a kis gazdája meg néz nagy szemekkel, hogy "most haragszik rám?"

Nem hagyom őket egyedül, hátha valami olyat csinál, ami miatt megkarmolja.


Arra kellett volna gondolnod, én életben vagyok-e :) Mert a fiam a sírós kiborulásom közben éppenhogy megszeppent, de aztán már kérdezte is, mi lesz az ebéd. Én meg még 2 napig küzdöttem a lelkiismeret furdalással.

2013. jún. 11. 20:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!