Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlreagáltam!?!? Bővebben lent.

Túlreagáltam!?!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Átjár hozzánk pár hete a szomszéd 5 éves kislánya. Kisfiam is 5 éves. Nem tetszett ez a barátság, a kislány hazudós, a szülei válófélben, rendezetlen a hátterük. Egyik nap azt hallja a férjem, hogy azt mondja a fiamnak ez a kislány, hogy feküdj rám és csókolj meg ... megdöbbentem, de nem foglalkoztam a dologgal. Ma megyek be a fiam szobájába, mit látok, a kislány nyalogatja a fiam kukiját. Azt hittem megőrülök! Fogtam, hazaráncigáltam a kislányt, azt mondtam neki, hogy hozzánk többé nem jöhet és hogy nem szégyelli magát. Az apjának ugyanezt elmondtam, elég durván reagált ... Nagyon kiakadtam! De nagyon bánt, hogy a kislány csuklója kék-zöld lett, ahogy hazafelé rángattam ... Tudom, hogy nem a fiam találta ki, mi boldog, kiegyensúlyozott család vagyunk, TV-nk nincs, interneten csak korban hozzá illő mesét nézhet a fiam, úgy, hogy mellette vagyok. Teljesen kivagyok, nem tudom elfelejteni amit láttam, de közben mardos az önvád, hogy nem tudtam higgadt maradni és látom a fiamon is, hogy erős lehetett a reakcióm. Megbeszéltük vele, hogy ilyet nem lehet csinálni, azt mondta, hogy ő aludt és a gatyája azért volt letolva, mert pisilni akart ...
2013. jún. 9. 21:01
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
sajnos nehéz egy ilyen helyzetben gyorsan hidegfejűnek maradni.Én sem örültem volna,viszont a kék zöld foltok enyhe túlzás,ha az én gyerekemen látnék ilyet még simán fel is jelentenélek,az biztos.szét választottam volna őket,és hazaküldtem volna a kislányt,és többé nincs együtt játszás,de ennyi.megpróbálok nem kiabálni,nem tiltani,és nem mondani hogy rossz amit csinálna stb.miért?pont azért miért itt írták is egy párom,hogy egyrészt fogalma sincs mit csinál,másrészt pl az önkielégítés,tényleg normális,ha tiltva van,ha túl van reagálva nagy baj okozhatunk vele,ez olyan mint 2 évesen a hiszti,túl kell esni rajta egy ideig csinálja majd leszokik róla saját magától.utána kell ezeknek olvasni vagy te magad keress fel egy védőnőt aki felvilágosít mit tegyél ilyen helyzetben.
2013. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
54%
utolsó vagyok vagyok,még annyit hogy látom,látod meg lett következménye a tiltásnak és a reagálásnak,a fiad elkezdett hazudni,mondván,hogy ő aludt és csak pisilni akart.te sem gondolod komolyan hogy ez igaz.
2013. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Nem kiabáltam! Senkivel! megfogtam a kislányt és hazavittem, hogy elmondjam az apjának, mit csinált. A kislánynak a kérdésben leírt 2 mondaton kívül mást nem mondtam. Apjának uezt elmondtam, aki hőbörgött, hogy honnan veszem ezt, meg hogy láttam, hogy letolta a gatyáját? Persze azt nem, hiszen akkor nem fajul nyalásig a dolog,de mivel a kislánytól hallottuk a szintén a kérdésben leírt mondatot, joggal feltételeztem, hogy nem a fiam volt az értelmi szerző. Ember legyen a talpán, aki ilyen helyzetben leül beszélgetni a gyerekekkel. Nekem sajnos ez volt az első reakcióm. Nem tudtam érzelmek nélkül reagálni, hiszen a fiamról van szó, akinek nem egy puncit mutogattak, nem megcsókolták, hanem konkrétan a kukiját nyalogatták!!! Ha bevillan a kép, elsírom magam! :( Nem várok senkitől se felmentést, se egyetértést. Tudom, hogy nem reagáltam higgadtan, bár bele gondok, durvább is lehettem volna ebben a szituban. Tudom, hogy mit kellett volna, leülni beszélgetni, mindkettőjükkel, de azért ne felejtsétek, nem kamaszokra nyitottam az ajtót, hanem 2 ötévesre. Az dobja rám az első követ, aki mindezt már átélte és higgadt tudott maradni! Fiammal megbeszéltük, hogy ilyet nem szabad csinálni. Nem hiszem, hogy ezzel törést okoztam az eljövendő szexuális életében, ő azt látta, hogy anya bejön, leveszi a kislányt az ágyról és hazaviszi..
2013. jún. 10. 09:09
 24/39 A kérdező kommentje:
Utolsó! Milyen tiltásról beszélsz??? Összekeversz a masztizós kislány anyukájával!
2013. jún. 10. 09:10
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
Itt nem a neveltetésről van szó , a párom szerette volna elvinni őt pszichológus amiben én nem értettem egyet, valószínű hogy most amikor megint észre vettem nem mondtam el a páromnak mert ő reagálta túl nem én . A másik dolog mondjam azt neki hogy ezt felnőtteknek szabad? Nem kiabáltam vele nem voltam erőszakos csak megkérdeztem tőle hogy megint csinálta e , és mondta hogy nem és mivel hogy láttam hogy hazudik ezért mondtam hogy nem lesz szülinapi ajándék és karácsonyi mert akkor tudtam hogy igazat fog mondani , másképp hogy szedjem ki belőle hm ? Az meg hogy nem kap ajándékot hülyeség mert mindig mindent megkap sőt. Rendben én leülök vele megint és elmagyarázom neki hogy ezt csak a felnőttek csinálhatják , de nem túl korai egy 6 éves kislányt felvilágosítani ilyenről . Mert úgye mondtam neki azt is hogy ha sokat nyúlkál oda fájni fog a punija mi mást mondhatnék jaj istenem . De ha többen azt írjátok hogy mondjam azt hogy ilyet csak a felnőtteknek szabad és azzal helyesett teszek akkor rendben. Viszont nem kell egyből nekem esni hogy milyen anyuka vagyok egyszerűen kiakadtam hogy már 5 évesen ezt csinálja és 1 évre rá megint rajta kapom . Én amikor felfedeztem magam legalább 10 éves voltam nem 5 éves . És mégegyszer leírom nem én reagáltam túl hanem a férjem . Én szépen leültem beszéltem vele elsőre is. Most hogy mondtam az ajándékot az azért volt mert láttam hogy hazudik mivel letagadta.
2013. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Kérlek 25-ös, írd ki külön a kérdésed!
2013. jún. 10. 09:51
 27/39 anonim ***** válasza:
Bocsánat .
2013. jún. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
23%
Nem igazán értem kérdező mi a problémád azzal hogy más is leirta ide a saját történetét, nincs ebben semmi szerintem, ettől te épp ugy kaptál választ a kérdésedre és nem is az ö hibája hanem mi kezdtünk el arra is reagálni. Furcsa ez a reakciód de hát mindneki más.... Ezekszerint ez csak a tiéd senki más ne irjon bele.... Hát nem tudom, itt megosztjuk/megosztják a tapasztalatot ettől te nem kapsz kevesebb vagy kevésbé hazsnálható választ a kérdésedre. Nevetséges egy ilyenben önzőnek lenni.
2013. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Csak mert ez is egy vaskos téma, érdemben több választ tudnál kapni.
2013. jún. 10. 10:12
 30/39 A kérdező kommentje:
Önző? :D Miért kell ebben rosszat látni? Mint írtam, érdemben több választ kap, ha külön kiírja, hisz akkor mások is látják az ő kérdését és bízom benne, segíteni tudnak neki, hogyan kezelje helyesen ezt a kényes dolgot!
2013. jún. 10. 10:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!