Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1-1,5 éves gyerkőcötökkel...

1-1,5 éves gyerkőcötökkel mennyi időt töltötök el a játszótéren?

Figyelt kérdés
Délutánonként járunk, szeretném ha szaladgálna, jól érezné magát, nem tudom mennyit bírnak ennyi idősen jönni-menni?! 1 órát, többet? Nyilván ha fáradt, nyűgös, azt látom, de Ti hogy csináljátok?

2013. jún. 17. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az enyém már majdnem kettő, mi minden nap kétszer megyünk ki, mindkétszer 2 órára, délelőtt és délután is. Ebből az egyik biztos játszótér. A másik esetleg séta vagy motorozás. Már télen is így csináltuk, persze ha az idő engedte..
2013. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Napi kétszer 1,5-2 órát. Igaz, nálunk van egy nagy mozgásigényű nagyobb is, miatta sem szívesen tenném meg, hogy rövidebb időre megyünk. A kicsi homokozik, néha csúszdázik, libikókázik (ezeket persze csak a maga szintjén), de mostanában legjobban szeret fel-le sétálgatni.
2013. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A lányom ennyi idősen kb. 1 órácskát "bírt" a játszón. nagyon elfáradt, így én azt csináltam, hogy vagy csak 1 óra játszózás, vagy 1,5-2 óra, de akkor az nem játszóteres, hanem egyéb pl. kisebb vásárlás+ligetben kettesben séta, vagy csak kacsaetetés, akkor bírt csak ki 2 órát, ha nem érte túl sok, és hangos inger...


Most nyár végén lesz 3 éves, és még most is max. 2 órát bír a játszón, tök kiüti magát...:-DD Főleg ebben a melegben

2013. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as válaszoló. Amit leírsz, az nagyjából megegyezik az én tapasztalataimmal is, csodálkoztam az első 2 válaszon. Ebben a melegben még csak a sétálgatós megoldás is csak 1 óra tud lenni, már hazafelé leült szegénykém a fűbe, nagyon elfáradt :)

A napi 2x 2 óra nekünk bele sem férne, mert délelőtt későn kel, tehát mire meleg, meg erős uh sugárzás lesz, addigra ki sem érünk. De egyébként is túlzásnak tartom egy 1 évesnél, hogy 4 órát jöjjön-menjen...


Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 20. 17:16
 5/12 A kérdező kommentje:
uv sugárzást akartam írni, bocsi :)
2013. jún. 20. 17:17
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk ma is megvan a kétszer két óra. Reggel 8-tól 10-ig voltunk kint. A közelben találtunk egy olyan homokozót a panelok között, hogy addig nem sütött oda a nap. 5 gyerek 1,5-2,5 között. Főleg homokoztak, de labdáztak is és van két hinta is. A két órában benne van a kb. 15 perc séta oda és vissza is. Most pedig mamával ment el sétálni 6-kor és 8-ra jönnek haza. Főleg sétálnak, de vitték a kocsit is biztonság kedvéért. És az én megnyugtatásomra :-)
2013. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok,

én is dobtam egy hátast, hogy az első két válaszoló hogy tud ennyit kint lenni..:O

Én a házimunka miatt általában csak napi 1x tudok kimenni vele, no meg szeret is itthon ellenni, szöszöl, nem akar öltözni, stb..

Talán heti 1x teszem azt meg, hogy reggel hajtom, mert mondjuk posta/bevásárlós/egyéb dolog van, és akkor délelőtt azt elintézzük, du. meg csak babasétáltatás van. De ezt minden nap nem csinálom megmondom őszintén, ki is döglenék teljesen...(így is ki vagyok:-))


Kellemes nyarat!

2013. jún. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

ja, igen, és egyetértek azzal amit írsz, hogy túlzás az 1 évesnek napi 3-4 óra kint lét...


Meg az, hogy nem lehet még egy 1évest egyáltalán összehasonlítani még egy 1,5évessel sem, mert fél év alatt annyit, de annyit fejlődnek, egyre többet bírnak, tehát míg egy 2 évesnél okés, hogy már szaladgál, jön-megy, addig az 1 éves még csak szöszöl a fűben, nem igazán tud még úgy érdemben gyalogolni, szaladgálni, nem is szabad erőltetni.

Sok olyat olvasok, meg látom lent is az utcán, hogy sír a a pici gyerek, hogy anya vegyél fel, és nem veszi fel, gyere, van lábad...hát én ezzel nem értek egyet, egy gyerek sztem megy míg bír, és ha nem bír, akkor vagy leül, vagy felkéretőzik, és nem szabadna nyúzni, hogy akkor is gyalog jöjjön...

én látom a lányomon, hogy míg 2,5 évesen még semmennyit se volt hajlandó menni, szinte már elgondolkoztam, hogy elővesszük a babakocsit, addig most 2év 8 hósan már elmegyünk a messzebb lévő közértbe, és vissza..tehát fejlődik a saját ütemében...


Ugyanez vonatkozik az ingerekre..sztem nem szabad egy kisgyereket pl. egész napos zajos helyre vinni(pl. gyereknap, elvileg a gyerek kedvéért), ami neki még agyilag megterhelő...csakis olyan helyre, ahol legalább a du. alvás idejére totál nyugi van, vagy el lehet vele vonulni, ha látja az ember, hogy sok neki. De inkább még akkor se...majd eljön az ideje oviskorban ezeknek is, de nekik még védett környezet kell, anyuci szoknyája, és nyugalom...:-))

A strandon most is láttam ilyet, a gyerek sír, hisztizik, ami nem is hiszti, hanem "csak" fáradt már, mert még sok neki a strand zsongása órákig...Anyuka meg rángatja, 100x elmondja neki, hogy ne hisztizzen, ahelyett, hogy hazavinné, és gyurmáznának...


na, bocsánat, eltértem nagyon, és hosszú is lett...

2013. jún. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem tudom, hogyan jött le a válaszomból, hogy a kisgyereket nem veszem fel, ha kéri. Gyakran látni, hogy a kicsit tolom a babakocsiban, a nagy meg ül a nyakamban, pedig ő már 3 éves.

Véleményem szerint napi 3-4 óra a jó levegőn nem hogy sok, hanem éppen hogy a minimum egy gyereknek. Persze az lenne a legjobb, ha lenne kert, ahol nyugiban el tud szöszölni, de sajnos nincs. Higgyétek el, szereti a pici is a játszóteret. Nyilván a maga szintjén, tehát még nem barátkozik, de jön megy vigyorogva, homokozik, motorozni próbál, pancsol a vízben. Utána meg nagyot alszik.

Ebben a melegben 9-11 és fél 5-fél 7 között vagyunk lent, a kettő között bőven el lehet végezni a házimunkát.

2013. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

jajajaj!!! nem úgy gondoltam, hogy TE nem veszed fel, hanem amúgy szoktam sokszor ilyet látni az utcán, mi is lakótelepen lakunk, így sok a gyerek...

Nézd, ez tényleg gyerekfüggő is, biztos egyikük többet bír, másikuk kevesebbet, a kertes házas szöszölés lenne nekik tényleg a legjobb, akár egész nap is...:-))

Részemről nem akart negatív lenni a válasz, inkább csodálkozó, mert én egyszerűen nem tudok vele ennyit lent lenni..:.-))

2013. jún. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!