Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek óvónő, kisgyermekgondoz...

Akinek óvónő, kisgyermekgondozónő vagy dajka az anyukája/anyósa, az hogy áll hozzá az unokájához?

Figyelt kérdés
Az én anyósom nyugdíj előtt álló dajka, és úgy vettem észre, hogy csak a szükséges minimális mértékben foglalkozik tevőlegesen az iker-unokáival. A hozzáállása kényelmes, nemtörődöm, flegma. Mindenért szólni neki, hogy pl: "Légyszives lépj már oda és fogd meg, mert mindjárt leesik a lépcsőn." Mindezt úgy, hogy a fent idézett esetben ő állt a gyerekhez legközelebb, de semmi pénzért meg nem mozdult volna, hogy bármit is csináljon. Ha eljön "segíteni", akkor is mindenre meg kell kérni, még a magától értetődő dolgokra is (pl. kaki esetén peluscsere, ha ő veszi észre az eseményt, mert anyuka éppen pl.főz). Ha mi megyünk a nagyszülőkhöz, akkor sem töri magát egyáltalán, hogy az unokáival legyen, pedig elvileg azért megyünk oda, hogy Ő unokázhasson. Lehetséges, hogy azért, mert sok évig ez volt a munkája, belefásult és már a saját unokáival sincs kedve foglalkozni? Ti mit tennétek ilyen "nagymamai" hozzáállást látva? Szólnátok vagy sem?
2013. júl. 4. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem foglalkozás függő,anyukám óvónő szereti a munkáját és imádja a fiamat,benne 100%ig megbízom,néha kicsit túlbuzgó és beleszól dolgokba de visszafogja magát azért,25 éve dolgozik,nagyon ismeri a gyerekeket,egyik legjobb óvónő a városban ez tuti.Sokat foglalkozik az unokájával aludt már 2-3 éjszakát is nála,tényleg naponta,kétnaponta találkozunk,egy szavam nem lehet.
2013. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Azért más ha valakinek az anyukája óvónő vagy az anyósa. Sokkal szívesebben adod oda a gyereket édesanyádnak, mint anyósodnak /tisztelet a kivételnek/, és ez az unoka-nagyi kapcsolatában is megmutatkozik.

Én nem szólnék a helyedben, ő ilyen nagymama, valószínűleg ilyen dajka is, ha lepotyog egy gyerek akkor lent lesz és annyi. Jobban belegondolva lehet tényleg belefásult a gyerekekbe.

2013. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alapvetően emberfüggő.

Én abban a speciális helyzetben vagyok, hogy anyósom tanító, apósom tanár, anyukám óvónő, és anyukám nővére ,aki annyira közeli a szívünknek, mint egy választott 3. nagymama, szintén óvónő.

Mondhatnátok, hogy pedagógusszülők/nagyik szegény elfajzott sarjai a gyerekeim, de szerencsére nem így van :) a sok okos közt nem veszik el a gyerek, mert szerencsére minden felnőtt van annyira értelmes a családunkban ,hogy belássa és elfogadja, hogy mindenek felett a gyerek érdeke az első. Pl anyósommal ki nem állhatjuk egymást, de ezt félre tudjuk tenni, ha a kicsikről van szó, tudatosan alakítottuk úgy ,hogy a nagyszülő-unoka viszony közeli és mély lehessen. Érzelmileg is közel áll mindkét gyerek mindkét oldali nagyszülőkhöz és én ennek nagyon örülök!

Anyukámra pedig minden tekintetben rá mertem bízni őket az első perctől kezdve, hamar lejátszottam vele, hogy az én gyerekeim tehát velük kapcsolatban az én szavam a mérvadó, elfogadta, tiszteletben tartja, vele ez nem volt igazából gond. Apósom/anyósom kicsit nehezebben vette ezt amikor csecsemők voltak, pár hetesen csokival kóstoltatták volna és besértődtek mert nem engedtem és hasonlók. Túlléptünk az ilyeneken, már 5 és 3,5 évesek a gyerkőcök, mostmár nincsenek ilyen gondok, ők is elfogadták hogy én/mi döntünk és nem ők.

Nagyon szerencsésnek gondolom a kölkeimet, mert ennyi nagyi és papi is óvja és imádja őket, no meg hagyományos módon titokban icipicit kényeztetik is, dehát ez szerintem belefér :)

Nagyon rosszul esne, ha nálunk így állna valamelyik nagyszülő a gyerekeimhez, mint nálatok. Egy ideig biztos próbálkoznék, hogy hogyan tudnám szorosabbá tenni köztük a köteléket, de egy idő után, ha nem vevő ránk a mami, akkor hanyagolnám.

2013. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Már nyugdíjas ovónéni anyukám, de gondoskodtunk tesómmal 5unokáról, hogy ne essen ki a gyakorlatból!! :) Nálunk minden flottul működik, nagyon aranyos az anyu, hihetetlen sok energiája van, süt-főz takarít a gyerekek mellett, ha ottvannak náluk, emelett zenét hallgatnak, gyurmáznak, festenek, rajzolnak, feladatlapoznak, kreatívkodnak meg hajtogatnak minden félét, ami eszébe jut. VOlt már olyan eset, hogy nekem 3gyeremekemből 2náluk volt 10napig, mert külföldre kellett mennünk, és csak a legnagyobbat vittük, ő már akkor 5éves volt. De minden jól alakult. Ja- és a másik nagyon fontos, amiről ne feledkezzünk meg, egy csodás, nagyon gazdag lelkű nagypapa, aki szintén imádja a kisunokáit, rengeteg mesét tud fejből és remekül el tud altatni egyszerre 5gyereket is, egyébként meg négykézláb mászik velük, lovacskáznak vele, a nyakán lógnak stb.stb....szóval mindenkinek ilyen nagyszülőket kivánok!!
2013. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Anyukám is óvónő, már 38 éve. Nagyon sokat tanultam tőle, mikor még pici volt a fiam, hihetetlenül sokat segített. Ő nem játszik vele úgy, mint pl apu, nem birkózik vele, nem állatozik vele, ilyesmi. Viszont sokat énekel neki, mondókákra tanítja, ő tanította meg levetkőzni, felöltözni egyedül. Kitörölni a popsiját, puzzle-ozni, kifestőzni, ilyesmi. Tehát ő tanítja inkább, ami nekem nagyon nagy segítség, mint egyedülálló anyukának. Együtt is élünk vele, de ebből sincs gond, ha én valamit tiltok, azt ő elfogadja, nem nevel velem keresztben. Sok elméleti dolgot is megtanított, ami nagyon jól jön, főleg mert látom, hogy a fiam mennyivel könnyebben kezelhető gyerek, mint sok ismerős gyerkőc. Olyasmiket is tanított nekem, amit most a dajkaképzőn tanulok. Szóval nekem több pozitív, mint negatív tapasztalatom van. Ami negatívum, hogy sokkal aggódóbb, mint én, ha vele megy sétálni, akkor nem mászhat fel kövekre, fákra. Biciklizni is csak tőle max. 1méterre szabad neki. Állandóan túlaggódik dolgokat, én meg ezt nem szeretem, mert nem szeretném, ha a fiamban ez rögzülne és később mindentől félne.

Egyébként könnyen lehet, hogy belefásult a munkájába anyósod, láttam már ilyent is a környezetemben.

2013. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez az anyós belefásult a gyerekekbe, be a saját unokájába is?? Annyira hogy még a lépcsőről is hagyná leesni?? Mit szólna ez az anyós (vagy mi lenne a Ti véleményetek), ha egy ápolónő meny mikor átmenne a fekvőbeteg anyósához nem segítene neki semmit, mindenre külön kellene megkérni, mikor látja, h. megakar fordulni az ágyba nem segít, sőt hagyná leesni, az infúzióját nem kötné ki/be, vagy rosszul, nemtörődöm módom, wc-n nem segítene ill. minden mozdulatot kérni kellene, stb azzal a jelszóval, hogy a meny "bele van fásulva a munkájába". Fordítva hogy esne anyósnak??
2013. júl. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!