Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren kinek a felelőss...

A játszótéren kinek a felelőssége ha a gyerek (2-3éves) nekiszalad a hintának? Az anyáé vagy aki éppen vele van, vagy a gyereké aki hintázott és persze sokkal idősebb?

Figyelt kérdés

2013. júl. 12. 16:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom ahogy ti! Ez az est a héten történt a játszótéren.

Egy 2,5éves kisgyerek nekiszaladt a hintának amiben egy nagyobb gyerek volt,ráadásul az háttal ült(tehát a kicsi hátulról szaladt neki a másik nem is láthatta). Az anyuka a játszótér másik végén a padon. Mikor meghallotta hogy üvölt a gyereke magából kikelve leordította szegény nagy fejét,hogy miért nem figyelt és mivel ő a NAGY neki kellett volna figyelni!


Akik ott voltunk a döbbenettől lemeredtünk,és hiába magyaráztuk neki hogy az ő felelőssége nem ismerte el. Olyan szöveget levágott hogy ilyen nagy lovak minek lökik olyan magasra a hintát,és egyáltalán hogy mernek hintázni ott ahol kicsik vannak.

2013. júl. 12. 16:50
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet nem kell észrevenni. Annyira idióta h már fájdalmas. Egyébként őnagysága a padon ülve nem ért rá odafigyelni a gyerekére. Meg h nagy lovak. Hát igen majd ha az ő gyermeke is nagy ló lesz kíváncsi leszek h tiltani fogja-e majd a hintától. A helyetekben odamentem volna a nagyobbik gyerekhez aki a hintát hajtotta és megnyugtattam volna h semmi baj ne is foglalkozzon vele nem az ő hibája. Mert gondolom a gyerek is sokkot kapott hirtelen h a semmiért jól megszidták szegénykét. Az ilyen embereknek biztos h baj van a fejével.
2013. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Golan Trevize ***** válasza:
70%

Valahogy éreztem, hogy nem veletek történt.


Sajnos vannak ilyen emberek, akik minden helyzetben azt várják el, hogy a másik majd megoldja helyettük a dolgokat, figyel helyettük, stb.

2013. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Hát igen, vannak ilyenek, és hiába mondja körülöttük mindenki egy emberként, hogy ők a hibásak, akkor sem ismerik el. Ha ismerős a társaság (egy lakóközösségben vagytok), akkor néha érdemes rászólni, hogy figyelj már a kölködre. Sajnos belőlem ilyenkor előjön a bunkó beszólongatós énem, nem tudom megállni hogy ne tegyek megjegyzéseket.
2013. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szegény nagyobb gyerek, biztos megijedt! Hány éves amúgy? Reméljük azért fel mer majd még ülni a hintára.

A kicsinek nagy baja lett? A nagyobb gyerek anyukája mit szólt?

2013. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a padon ülő tyùk volt a hibàs.De nem mindig egyértelmű ennyire, anno kiskoromban fèl pillanat alatt kitèptem a kezem anyuèbòl ês elütött a hinta. Ki volt a hibàs?-senki mert anyukàm vigyàzott ràm de èn rossz voltam ès kicsi. Többet nem szaladoztam csak ùgy, viszont szegèny aki elütött utoljàra akkor hintàzott mai napig fèl, pedig senki nem bàntotta.... :-(
2013. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettőé azé is aki a hintát löki,és azé is aki épp a gyerekre vigyáz.
2013. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Aki a gyerekre vigyáz azé a felelősség.Mondom ezt ugy,hogy mikor az én két éves fiam is neki ment véletlenűl a hintának,de mentségemre nem tudom azonnal odaszaladni mert az öccsét etettem...De persze nem téptem le a hintázó gyerek fejét,hisz még ő is gyerek.Sajnos akinek két kisgyerekre kell vigyáznia ketté nem szakadhat,sajnos előfordul egy két ilyen eset.Tanultam belőlle,délután mikor sok a nagy gyerek nem viszem le,inkább délelött akkor a kicsik vannak.
2013. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy neki ment a gyerek a hintának,előfordul az ilyen. Tudom hogy nem lehet kettészakadni ez az anyuka is két gyerekkel volt. Hanem az hogy leordította a nagyobb fejét,teljesen őt állította be hibásnak!
2013. júl. 13. 14:30
 20/22 anonim ***** válasza:

17: "Mindkettőé azé is aki a hintát löki,és azé is aki épp a gyerekre vigyáz."


Aki a hintát hajtotta, rendeltetésszerűen használta a játékot. Ha egy autóúton mész, normális sebességgel és féktávon belül!!!! kiszalad eléd egy gyerek, elütöd mert esélyed sincs megállni, akkor te hibás lennél?

2013. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!