Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiam màrciusban volt 2éves.A helyzet az hogy egyszerüen besokaltam.Tervezett baba volt,fél évet vàrtünk rà mégis sokszor úgy érzem jobb lenne egyedül.Nem a szórakozàs hiànyzik sosem voltam bulizós egyszerüen csak a magàny.Mindig egyedül voltam,nincs testvérem,nincs nagy csalàdom,kislànyként anyàm,apàm sokat dolgozott én pedig egyedül voltam otthon.

Ez a "magànyra vàgyom érzés" pàr hónapja kezdödott mikor elkezdett folyamarosan beszélni a fiam.Azóta nincs nyugtom csak jön és mondja àltalàbab 20-25x elmondja vagy megkérdezi ugyan azt(igen szàmolom mert annyira idegesít).Én csak szeretnék néha egy kis csöndet.Amugy nagyon jó kisfiú és lelkiismeret furdalàsom van hogy ilyeneket gondolok.Több mint 2éve mióta megszületett nem voltam egyedül sehol de szó szerint még üzletben sem,nincsenek baràtaim sem akikkel elmwhetnék néha valahovà.A férjemmel is eggyetlen eggyszer voltunk kettesben azóta,és ha jól emlékszem kétszer vitte ki a férjem a gyereket nélkülem.Nem tudom mit kellene tennem,kérlek segítsetek.!


2013. júl. 22. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Itt az ideje bevonni a férjedet is a gyereknevelésbe...


Mi az oka, hogy csak párszol vitte el? Nem mered rábízni? Ő nem akarja?

2013. júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha annyira szereted a magányt akkor itt az ideje, hogy megtanuld:


Az "egy"-ben a gy betű egyedül jár, nem párosával. Ő is szereti a magányt!


A megoldás pedig, hogy a párodra bízod néha a gyereket és akkor azt csinálsz egy pár órát amit csak akarsz.

2013. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen szeretném ha többet foglalkozna a gyerekkel,de nagyon sokat dolgozik ugyhogy a hétköznap semmi késön jön haza alig beszélünk.Szombaton igyekszünk mindig a kicsinek vakamilyen programot csinàlni hàrman,vasàrnap pedig anyósomékhoz megyünk ebédre.
2013. júl. 22. 17:31
 4/8 A kérdező kommentje:
2.kedvességed hatàrtalan de nem helyesirasi tanàcsokat kértem!
2013. júl. 22. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:

NEm vagy rossz anya, csak besokalltál.

Én szintén zenész, csak az én fiam 3, a lányom másfél, és hát a férjemnek ez a munkaszezon, alig van itthon. Pedig olyan szempontból könnyen vagyok, hogy azért a két gyerek elszórakoztatja magát.

Viszont én hülyét kapnék, ha minden vasárnap anyósnál kéne ülnöm:)


Én tegnap jutottam el arra a szintre, hogy este hazajött a férjem (kivételesen fociról) azt mondtam neki, akkor most én is kapok egy edzésnyi időt magamra, kész. És megcsináltam a körmömet, amíg ő fürdetett.

Mondjuk a férjem szó nélkül megcsinálja, meg azért próbál tehermentesíteni, de tényleg az energiám végénél vagyok.

2013. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy rossz anya, csak 2 éve gyakorlatilag össze vagy láncolva egy gügyögő nyáladzó gyerekkel, és kezdesz becsavarodni. Ez szerintem nagyon sok édesanyával előfordul.


Anyósékra, vagy szüleidre nem tudjátok rábízni 1 napra a gyereket?

Párod nem tudna kivenni pár nap szabadságot?

Mindenképpen kellene valami ilyen megoldás.

Meglátod pár alkalom, hogy egyedül ki tudsz kapcsolódni, vagy a férjeddel és minden helyrejön.


De mindenképp meg kell oldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekere!

Jaa, és lassan elviheted bölcsibe is.

Akár 1 hónap magánbölcsőde, hogy pihenhess és egyedül lehess.

2013. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam így.


Imádom a kislányomat, de én is úgy voltam mint Te. Tavaly nyáron volt a kislányom 2 éves, és sehol nem voltam azóta, amióta megszületett. Nálam az segített, hogy heti 2x délelőttönként elvittem családi napközibe. Volt egy kis idő egyedül, ami tulajdonképpen házimunkával, főzéssel, bevásárlással járt, de jó volt, hogy akkor ehettem, ihattam, amikor én akartam. Nagyon bevált. Ha van rá lehetőségetek, próbáljatok ti is keresni egy napközit a kisfiatoknak.


Én is úgy éreztem, hogy rossz anya vagyok, mert van egy édes, aranyos, imádnivaló kislányom és én mégis arra vágyom, hogy egy kicsit egyedül lehessek.

2013. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi az hogy hétköznap alig beszéltek a férjeddel? Ez nem túl bíztató, nagyon fontos, hogy minden nap megbeszéljétek az aznapi történéseket, problémákat. Hányra ér haza a férjed? Még ha este 10-re is, egy kis beszélgetés beleférhet.

Bízd anyósékra a gyereketm ha ott esztek hetente akkor közel laknak gondolom. Vagy egyik héten ne menj vasárnapi ebédre, csak a férjed és a gyerek és lesz egy szabadnapod otthon.

Azért az durva, hogy még boltban sem voltál egyedül.

Hagyd a férjedre a gyereket és menj el legalább bevásárolni egyedül!

Ha anyósékra bízzátok a gyereket tudtok szervezni kettesben is programot!

2013. júl. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!