Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti minden este rendet raktok?

Ti minden este rendet raktok?

Figyelt kérdés

Ti minden este rendet raktok a gyerek napaliba,szobába?

Eddig minden este rendet raktam de most jön a 3. és nagyon fáradékony vagyok,és reggel ugyan ott kezdi a nagylány a játékot.A ház többi részébe persze igyekszem mindig rendet tartani de a gyerek nappalinak nem látom nagy értelmét.

Nálunk otthon soha nem volt ha jól emlékszem minden este rend pakolva,miután játszottunk általában rögtön elraktuk,de volt,hogy direkt úgy volt jó ahogy este ott hagytuk.A pároméknál az anyukája minden este rendet rakott,mondjuk nem volt ekkora házuk.

Szerintetek?

Felesleges?

26/N



2013. aug. 4. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak 1 gyerek van, de nem rakok rendet.

Inkább pihenek helyette.

Engem nem zavar, a gyereket meg szintén nem :)

2013. aug. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én csak azokat pakolom el, ami útban van.

ha éjszaka véletlen belerúgnék, amikor megyek wc-re, az nem olyan derűs...

2013. aug. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

nem, nem rakok rendet minden este..:-))

tojok már rá, ezt nem lehet bírni...Te is inkább pihenj, és jó egészséget! :-)

2013. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igyekeztem, mert azt láttam hogy másnapra csak hatványozódik, de nem sikerült minden nap elpakolni.

Aztán olyan tárolórendszert vettünk, hogy a gyerekek amikor a kicsi is 3 éves volt, akkor már együtt elpakoltak, ez az esti rituálé része volt. Szerencsére a mai napig csinálják, elpakolnak maguk után, kivéve ha valami szép lego építményt csináltak vagy valami hasonlót és másnap játszanának vele.


Mekkorák a gyerekek? Fogd be őket. A játékosládákba ők is bele tudnak pakolni.

2013. aug. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég rendmániás vagyok, szóval igen.

Pár nap és érkezik a harmadik, igen, a fáradtság már jelen van:))

Viszont a fiaim (3 és 6 évesek) megszokták, hogy az esti rituálé része, hogy vacsora előtt szépen elpakolnak (ha túl nagy lenne a kupi természetesen segítek benne), együtt kikészítjük a másnapi ruhákat, majd vacsora, fürdés, pisilés, fogmosás, ivás és míg a kádban vannak gyorsan megágyazok nekik, összesöprök, felmosok a szobájukban.Nekik is, nekem is természetes már ez, ahogy az is, hogy reggel beágyaznak, reggelizünk és mielőtt elindulnánk az oviba előtte amivel játszttak elpakolják.Egyszerűbb így az élet mindenkinek:)

2013. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem még csak másfél éves a kisfiam, de ő is nagy kupit tud csinálni. Nálunk a legtöbb játék dobozokban és kosárkákban van, külön pl. a kisautók, építőkockák, plüssök stb... így csak bedobálom a megfelelő kosárba és hamar rend lesz a többit meg a polcra felrakosgatom. Nálunk a férjem van bent a gyerekkel, amíg fürdik én meg addig a játékokat helyre rakom.
2013. aug. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3 pici van, de a 4,5 évesemet (legnagyobb) befogom és együtt pakolunk el. Oviba direkt kérték, hogy tanítsuk meg a gyereknek, hogy maga után elpakoljon, szóval ezért is, és azért is, mert, ha éjjel pisilni kijön és rálép valamire, annak senki nem örül.
2013. aug. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3 éves lesz a nagylány,a kicsi 9 hónapos.Most nagyon nagy a dac korszak,főleg ha valamit csinálni kell,mivel dolgozom,sokszor elcsúszom estére ezért örülök ha Őket el tudom látni normálisan és nincs idő a nagy családi pakolászásra,de a nagylány legtöbbször segít,nekünk is külön vannak a játékok,a ruhák meg kimondottan neki való szekrénybe,(nadrág alakú ajtaja van annak a szekrénynek ahol a nadrág van,poló alakú annak ahol az stb)
2013. aug. 4. 23:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Nalunk ugy van, hogy a 2 eves lanyom pakol el minden jaekot a hlyere. Eleintw besegitetem neki, de most mar nem szukseges.

Napkozben is ez a helyzet, mielott du. aludni megy.

Nem mondom, hogy makulatlan a rend/tisztasag,.de ha varatlanul jon valaki, akkor sosincs kaosz.

Mindenesetre,.egy kisgyermekes csaladnal "nem illik korbe nezni". Nekem mindig ezt tanitottak az osok ;)))

2013. aug. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lányom játékait elrakatom lányomyl mert egyszobába van velünk ,fiaimnak saját szobájuk van ö náluk nem rakok rendet ,csak végsö estben .
2013. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!