Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagyon nehéz...

Szerintetek nagyon nehéz lesz? 2,5 éves lányom van és mellé jön mindjárt a második baba. Picit parázok, hogy nem fogok tudni még napirendet sem kialakítani.

Figyelt kérdés

az első lányomnál nagyszerűen sikerült a napirend, jól aludt, éjszaka és nappal is, nem volt vele semmi gond.

Persze ezt most murphy törvénye alapján nem fogjuk megkapni és időm sem esz annyi, hogy csakis a babára koncentráljak.

na meg most az van, hogy 2,5 éves lányom este nem akar aludni, vagy pisilni kell, vagy fáj valamije, vagy aludjon vele el valaki. Nappal én alszom vele mindig, nagyon jó, de lassan erről le kell szoknom, igaz? Csak nekem is kell az a 2 óra alvás.


nehéz lesz szerintetek ha megszületik a kistesó?



2013. szept. 17. 07:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hú, én is kiváncsian olvastam a kérdést, én is a másodikat várom, nálunk két év lesz köztük. Én is rengeteget agyalok, hogyan legyen. A családban, baráti körben ami tanácsot adtak, egyöntetűen az volt, hogy a legfontosabb, hogy MINDENBEN a kicsinek kell alkalmazkodni, akármennyire durván hangzik, de a nagy az első és kész. A pici meg úgyis beleszokik abba, ami van, úgyis hozni-vinni kell a nagyot játszótérre, akinek ovis, oviba, aminek fix ideje van, a kicsit meg nyilván vinned kell magaddal (ha nincs közben kire hagyni), tehát messze nem olyan lesz, mint egy első gyerekkel, de ez nem baj.

Minden rokon, barát végigment a azon, hogy totál lelkiismeretfurdalása volt, amiért nem tud úgy és annyit törődni a kicsivel, ahogy anno a naggyal, de ez van, ettől függetlenül is azt mondják így érdemes.

Két- vagy többgyerekes anyukák, ti is így látjátok?

2013. szept. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, egy csomó mindenben igazad van. Egy csomó olyan helyre elvittem (kénytelen voltam) a kicsit, ahová a nagyot biztosan nem vittem volna annyi idősen. A kicsi abba nőtt bele, hogy visszük magunkkal mindenhová, szerencsére érdeklődő volt babának is, most 15 hónaposan meg már könnyű vele is. De, abban nem hiszek, hogy a kicsinek mindenben igazodni kell. Én megalkudtam a naggyal, aki 2,5 éves volt
2013. szept. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

folyt: mikor tesója született, hogy amikor a kicsi eszik, akkor nyugi van. Próbáltam úgy szoptatni, mikor a nagy még alszik, ill. már alszik (ebéd után), akkor volt kettőnkre időnk. De napközben játszott addig, nem a fejemen ugrálás volt. Persze meséltem közben, énekeltünk, de nem volt üvöltve ugrálás, trombitálás, stb. Amikor a kicsi aludt, akkor sem. Inkább akkor társasoztunk a naggyal, kertben rohangált, festettünk, stb. Az meg sajnos tényleg törvényszerű, hogy a kicsire nincs annyi idő. Ez fura nekem is és tényleg lelkiism. furdalásom van tőle néha.

Akkor volt durva, mikor felváltva aludtak-keltek. Volt, hogy 5 percem volt leülni amikor éppen mindkettő ágyban volt. De 1 éves kor után tényleg javul a helyzet. Utána már csak naponta 100x kell igazságot tenni, hogy mivel ki játszik :) (nekem itthon van a 4 éves is)

2013. szept. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, szívesen biztatnálak, de ahogy az előttem szólók is megírták, bizony, nem könnyű a feladat. Nekem most 1 éves a kicsi, 3,5 a nagy fiam, és hát, az elmúlt 1 év tele volt megpróbáltatásokkal. Kezdve azzal, hogy a kicsi még a nagynál is extrémebb hasfájással küzdött (több, mint 4 hónapos koráig! -mire rájöttek, hogy tejallergiás..), csak 2 hónapig tudtam szoptatni, mert állandóan véresre ! cibálta a mellem a picur, így védőnő tanácsára inkább csak fejtem, de aztán meg elapadt. A nagyom már másfél éves kora óta nem alszik napközben (éjjel viszont 12 órát), ellenben a kicsi a mai napig !! minimum 5x kel éjjel... szóval elég nehéz így végigcsinálni egy napot alvás nélkül, úgy hogy éjjel sem tudom a mai napig kipihenni magam.. Mára a napi rutin persze sokkal jobban működik, és mindent meg lehet szokni. Szóval nem akarom azért olyan feketére festeni a dolgot, mert ugyanakkor csodálatos látni, ahogy imádják egymást, és a nagy fiam ovis kezdése is talán nagy segítség lesz, mert napközben csak a kicsire kell koncentrálnom. Később pedig csak még nagyobb előny lesz a kis korkülönbség. Összegezve: nehéz, de csodaszép időszak vár Rád! Sok boldogságot, jó egészséget!
2013. szept. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Jó sokan írtatok :)

Sokféle tapasztalatot olvastam is, nagy segítség nekem. Hát én inkább attól tartok, hogy felborul a jól felépített rendem (nem vagyok hozzászokva a káoszhoz :S) ,na meg, hogy olyan jól elvagyok a nagyobb lányommal, hogy az csak na. Imádom őt, és nagyon félek attól, hogy ha itt lesz a pici, az hasfájós lesz, sírós, érzékeny, morcos, akármi, és akkor nem lesz időm a nagyra, akit meg ez bántani fog.

Én ettől félek a legjobban. :(

2013. szept. 18. 11:44
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát, az eddigi rended tuti felborul. Ha szerencsét van, akkor csak időlegesen.
2013. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!