Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt töltötök 18 hó...

Mennyi időt töltötök 18 hó körüli babátokkal?

Figyelt kérdés
Arra az időre gondolok amikor kifejezetten csak rá figyelsz, vele játszol. Azért kérdezem mert nem tudom eldönteni, hogy elég időt töltök-e a babócával. Valójában játszhatnék vele egész délután (bölcsis) de szeretném ha megtanulna egyedül játszani, és le tudná kötni magát x időre. Nem tudom hogy hol lehet az aranyközépút arra vonatkzóan, hogy ne legyen az, hogy nem foglalkozom vele eleget, vagy pedig, hogy túl sokat foglalkozom vele.
2009. nov. 9. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Együtt játszani maximum egy órát szoktunk naponta, de sokszor van, hogy ennyit sem, csak félórát. Hétvégén viszont jóval többet játszunk együtt, mert itthon van apa is, így megoszlik a ház körüli teendő és a gyereknevelés. Néha én is úgy érzem, hogy hétközben túl keveset foglalkozok vele, inkább csak hívom magammal mindenfelé, amit csinálok (főzés, takarítás, mosás, cipőpuculás, stb.). De azt is nagyon élvezi, ha bevonom a főzésbe, mosásba, stb. Csak hát úgy ugye lassabb a munka.
2009. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam 17 hónapos, mi mindent együtt csinálunk - szó szerint:)Jön velem mosogatni (segít) , ruhákat teregetni, ágyyzni, pakolni, takarítani - akkor amikor ezeket csináljuk, akkor is csak vele vagy, rá figyelsz. Most kapott legot, le kell ülni vele játszani, építeni, állatosat játszani, imádja. Ő nem fog egyedül leülni és játszani, meg kell rá tanítani (szerintem, mert még picik). De móta mutattam neki, hogy a kukásautó viszi a szemetet, azóta néha leül és ő is telepakolja fecnikkel és autózik.

Ja, meg esténként lefekvés előtt még odahoz egy könyvet azt elmesélem, megnézegetjük, ennyi. A férjem mikor itthon van ő is sokat foglalkozik vele, könyveznek, autóznak...stb.

2009. nov. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kb 17 honapos volt a fiam, amikor azt vettem észre, hogy akár fél orát is eljátszik teljesen egyedul a szobájában, vagy mellettem a konyhában akár tobbet is, így felgyorsul a házimunka. míg tettem vettem, akkor is jott velem, de csak vele játszani 1-2 orát szoktam. aztán elmentunk bolcsibe, azota ha estére megjvunk, már csak velem akar lenni, annyi lett az egyedul játszásnak, szoval lefekvésig játszunk. ezt viszont meg is értem, hisz egész nap nem vagyunk egyutt, nekem is szukségem van rá:)
2009. nov. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!