Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, nektek mennyit segít...

Anyukák, nektek mennyit segít otthon a férjetek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, kéne-e, hogy többet segítsen a párom, vagy elégedjek meg vele?

3 kisgyerek, 5 és 3 éves meg a pici 3 hónapos. A férjem reggel 6-tól este 6-ig dolgozik. Persze fáradtan jön haza, fürdik, eszik, 5-10 percet bohóckodik a gyerekekkel, majd betelepszik a tévé vagy az internet elé, max a kicsit ölébe veszi ilyenkor, ha nyűglődik.

Én egész nap itthon vagyok, jó csak a picivel, de házimunka, főzés, oviba szaladgálás, egész napom a gyerekekkel telik el. Még este is hármójuk közt cikázok, mert ő fáradt, pedig fürdetés előtt már vészhelyzet van, de ő akkor pihen. Igaz a fürdetésben, lefektetésben segít, de a nagyrészét annak is én csinálom. Ha hétvégén itthon van, akkor jóval többet van velük, meg vigyáz rájuk, ha elmennék valahova, de hétvégén is tud pihenni, én meg nem, mert mindig van valami tennivaló.

Mindig mondom neki, hogy én is szeretnék ágyban heverészve tévét nézni, azt mondja, hát miért nem teszem?

Mert akkor rögtön jön valamelyik, hogy pisilni kell, szomjas vagyok stb.

Nem panaszkodom, mert jó apa, sokat dolgozik, viszonylag jól keres, de mégis neki a könnyebb. Szerinte meg nekem, mert itthon vagyok és van időm mindenre.

Szerintetek?

A ti férjetek ezt hogy látja?



#gyereknevelés #szülői szerepek
2013. okt. 14. 14:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös, 9-es, köszi, egy kicsit megnyugodtam.

A többieknek is köszi a választ, de ilyen szuperapukat még az életben nem láttam sajnos. Az az igazság, hogy a környezetemben sokkal rosszabbakat látok, azokhoz képest az én férjem egy álom. Ő is segít sokmindenben, ha szólok, ha megkérem megcsinálja, de ez a tipikus, hogy esténként munka után ő pihen a tévé előtt, miközben én 3-felé szakadok, és nem veszi észre, vagy jó esetben azt mondja:

Te miért nem ülsz már le?

2013. okt. 15. 15:21
 12/14 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, tudom miről beszélsz! - én is azt mondogatom, hogy a környezetemben is látok ennél sokkal "rosszabb" családfőket, akiket maga a család sem érdekel... ami nálunnk szerencsére messze nem így van , de akkor is idegesít, hogy pl. míg én este etetek-játszok-teregetek.... ő addig elmegy futni, mert ugye az kikapcsolja, aztán persze elmegy letusolni, míg én igyekszem a két gyerkőcöt szórakoztatni a fürdés előtti kritikus órában, amikor már semmi nem jó , majd felfrissülve kijön a fürdőből, és el kezd olvasni... váááááááááá nem tudom van-e anyuka akit ez nem húz fel?! :) - ja és perce gyerkőcök elalszanak, én eltakarítom a romokat, rohanok zuhanyozni , ő ilyenkor már ágybvan, és naná hogy nem érti, miért nem vagyok ráhabgolódva az estére...?
2013. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Bár régi a kérdés, de gondolom még aktuális. Hasonló a helyzet nálunk is. Két fiúval vagyok itthon, egy kétéves és egy egyéves, az apjuk mondhatni semmit nem segít, dolgozni csak heti két napot jár el, szóval lenne alkalma segíteni... De minden egyes zoknifelhúzást, etetést, stb én csinálok, a lakást is én tartom rendben (ráadásul irreális elvárásai vannak a tisztasággal kapcsolatban)és ha megkérem, hogy valamit segítsen, vagy morog, vagy fél perc után feladja mert "nehéz feladni a harisnyát, mert elszalad a gyerek". Szabadidőm csak délben van, mikor alszanak, akkor takarítani kell... Este/éjjel a kisebb nem alszik, semmire nincs időm, segítséget mégse kapok tőle, és még le is szúr, ha türelmetlen vagyok, amit persze nem szeretnék, de már kivagyok. Ja, fürdetni is én szoktam, ő csak a végén bejön, kiviszi a picit (együtt fürdenek a naggyal), megtörli és leteszi szabadjára rohangálni. Én altatok, én készítem elő őket, ő csak bejön, futtában pápá , jó éjt puszi és már megy is ki. Soha nem vigyáz kettejükre, egyikükre is igen ritkán. És ő sem érti, hogy miért is vagyok fáradt, miért is nem alszom éjjel stb... Bocs a hosszú válaszért, remélem olvassa még a kérdező.
2014. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
9-es és 12-es vagyok - Kedves utolsó! gondolom te sem így képzelted a gyereknevelést... én nem vagyok ellene annak, hogy azért van otthon a nő, hogy a háztartást vezesse, és a gyerekekkel foglalkozzon, hisz a férfi dolgozik.... DE szerintem onnantól ,hogy hazaért, már közösen kellene működjenek ezek a dolgok... értem én, hogy ki kell kapcsolódnia, ahogyan nekem is ki kellene... rohadtul kényelmes lehet, hogy hazaér, lakás csilli-villi, van főtt étel , semmire sincs gondja tulajdonképpen, csak akkor van a gyerekekkel ha kedve van, és ez az amit én nagyon nehezen tolerálok! csak ugye ezt előre nem láthattam, most meg már hiába mondom, hogy nekem ez így nem jó, szerinte így jó és itt a patt helyzet... nekem hatalmas csalódás volt a párom Apaként, vagyis ahogy hozzá áll ehhez, és sajnos ez kihat a kettőnk kapcsolatára is...
2014. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!