Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam nehezen barátkozik....

A fiam nehezen barátkozik. Nincs barátja magányos kisgyerek. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Külföldön èlünk.A nyelvet nagyon lassan de tanulgatja.Szomorú làtnom,hogy nincs baràtja.Mèg csak 7 èves.Mikor kèrdezem tőle ,hogy jàtszottal ma az iskolàban ?Megnyugtatàskènt kitalàlja ,hogy valamelyik kisgyerek jàtszott vele.Ma kint voltak az udvaron èn pedig koràbban értem oda.Làttam ahogy probàl jàtszani minden gyerekhez oda ment.De egyik se volt partner.Szivem leszakadt.Szomoru ezt làtnom.Az iskolàban a tanulmànyokkal jól halad.Jobban mint aki beszèli a nyelvet.Mit tudnèk tenni ,hogy ne teljen ilyen magànyossan a gyerekkora?
2013. nov. 21. 18:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ausztriaban élünk.Az emberek nagy rèsze bevàndorló.Talàn ha megtanul németül könnyebb lesz neki.Tegnap èjjel kitalàltam hogy beiratom magyar hittanra.Ott csak magyar gyerekek vannak.És èrti is amit mondanak neki.2 éve lakunk kint.Vorschuleba kezdte.Ott semmitse èrtett.Csak ült ès hallgatta a tanàr miket mond.Most èrti de nem beszèl.
2013. nov. 22. 07:15
 12/18 zabmester ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy főleg a nyelv miatt vannak problémák, legalább is ezt kellene először megoldani, hogy tudjon kommunikálni. Én ehhez szakember segítségét kérném. Pedagógustól lehetne megkérdezni, hogy ilyen problémával kihez vidd a gyereket, aki segítene neki, hogy meg merjen szólalni németül (persze ez nyilván egy hosszabb folyamat lesz), ha már érti, mit mondanak. Lehet, hogy attól fél, hogy nem helyesen mond valamit, és emiatt kinevetik. Én is ilyen voltam gyerekként, csak az angollal voltam így, elsőtől tanultuk, tökéletesen értettem mindent, amit már megtanultunk, de alig voltam hajlandó megszólalni, hátha nem jó, amit mondok. De sokszor még magyarul is, órán nem mertem jelentkezni, pedig tudtam a jó választ, de féltem, hogy hátha mégsem jó, és akkor majd nevetnek.

Ha pedig már meg mer szólalni németül, akkor lehetne összebeszélni a tanárával, hogy segítsen a beilleszkedésben, illetve a többi gyereknél az elfogadásban, ilyeneket szoktak is csinálni, például iskolai szociális munkás bevonásával.

2013. nov. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Èvnyitókor volt szülői akkor kèrtem a segitsègüket.Azt mondtak felesleges mert gyerekek egymàstól megtanulnak.Folyamatossan èrdeklődöm hogy rendben halad e, a tanàr ezerint nem kell neki segitseg mert szèpen halad.Biztos a nyelv teszi őt bizonytalannà.
2013. nov. 22. 11:25
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyanez van nálunk is, ma hívta a társát játszani az oviban, de az nem ment. Így egyedül kezdett játszani, én meg sírva jöttem haza. Itthon azt mondja, nem játszanak vele a gyerekek :( Pedig olyan aranyos :(
2013. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem Ausztriában laksz te is véletlen? Probléma meglenne oldva :(


Amúgy körbe érdeklődhetnél fórumokon Ausztriai (mondjuk ha Bécsben laksz akkor Bécsi) anyukák felől. Aztán hátha horogra akad valaki akivel barátkozhatna a fiad :(

2013. nov. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha jönnek vendégek vagy mi megyünk teljesen jól eljátszik a gyerekekkel...gondok az oviban vannak :(
2013. nov. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szegénykém, nagyon sajnálom. :(

Az én lányom is visszahúzódó. Igaz, hogy kisebb (még ovis), de nálunk az segített, hogy van az ovihoz közel egy játszótér, ahová sok ovis és anyukája kilátogat ovi után. Itt tudnak a gyerekek az ovin kívül is együtt lenni, összehozza a közös élmény őket. Ezen kívül mi szoktunk szervezni az azóta már barátnőjével és annak szüleivel közös programokat, ez is összekovácsolja a gyerekeket. De nem tudom őszintén, hogy suliban ez már mennyire működne. De biztos, hogy hasznos visszahúzódó gyereknek.

2013. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Megteszek mindent ami neki jó.Ma kèrtem termint a tanarainàl.Pèntekre kaptam.Beszèlek velük hogy kicsit segitsenek csak van rà lehetőseg pl egy csoportos jàtèk ahol őt is bevonjàk.Plusz beiratom hittanra ahol magyar gyerekek is vannak.Hatalmas dolog hogy ilyrn kicsi gyerekeknek kell szembesülni azzal hogy kiközösitik nem szeretik őket.Ès làtjàk a szülö aggódàsàt ezèrt hazudnak hogy jól èrzik magukat.Baràtaik vannak.Else tudom kèpzelni szegény mit èrezhet.:(((
2013. nov. 22. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!