Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7-hetes vagyok és állandóan...

7-hetes vagyok és állandóan fáj a gyomrom + a fejem enyhén, de néha már elnyom kedvtelen vagyok semmibe nem akarok bele fogni?

Figyelt kérdés
Tudtok-e ajánlani valamit a háztartási kekszen kívül (már próbáltam) a gyomor fájásra és a fejem miért fájhat mindig?Szerdán megyek első uh-ra! 2. baba lesz :)
2013. szept. 14. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesség elején nekem is nagyon sokat fájt a fejem, pedig alapból nem vagyok fejfájós. Én nem vagyok terehsvitamin párti, de esetleg megpróbálhatnál valami olyat miben sok vitamin van. C-vitamin, B6 vitamin csodákra képes, hányingerre jéghideg citromos víz és kóla, gyomor fájdalomra sok ötletem nincs, nekem a mai napig sokat fáj a gyomrom, és még nem találtam semmi jó megoldást. 32 hetes vagyok. Ég a gyomrod vagy fáj? Gyomorégésre esetleg gyógyszert is próbálhatnál. Nekem főleg akkor van gyomorfájdalmam ha beveszem a magnéziumot és nem eszek rá semmit, ha szedsz valamit akkor próbáld meg evés előtt, evés közben, evés után bevenni talán az okozza a problémát. Mennyi idős a másik gyermeked? Utána kaptál vasat? Nincs esetleg vashiányod. Nekem bevált a Ferro Flavonodi lekvár elég drága és csak egy hónapra elég, de én minden második hónapban beruháztam rá. Fejfájásra ha úgy érzed gyógyszer kell akkor a Parmax rapidot megpróbálhatod, kismama is szedheti. De egy nyaktáji masszázs vagy egy zuhany is segíthet, elsötétített szoba és minden egyén praktika amit a neten ajánlanak migrén esetén. Mozogsz eleget? Nehéz a mozgást elkezdeni, de ha belejön az ember akkor egyből jobban érzi magát. Nem gondolok nagy dolgokra, csak egy kis tánc a kedvenc zenédre, néhány torna gyakorlat, esetleg baba-mama torna. Járjatok el kirándulni, mozdulj ki otthonról, csak elkezdeni nehéz és nagyon sokat számít egy kis környezet változás. Olvass könyvet, hallgass zenét, relaxálj, persze ezek mind nem könnyűek ha már van egy másik gyerköc, de ha esetleg néhány órára letudod passzolni akkor élvezd ki és ne takaríts ha nem pihenj. Azért ha minden jól megy és ezeket a tüneteket "csak" a terhesség okozza előbb utóbb elmúlnak kb. 12. hétre. Ha valami vitamin hiány okozza akkor pedig majd a vérvételen kiderül mi a baj és attól leszel jobban.
2013. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van, aki a terhesvitamintól van rosszul, ám az is lehet, ha nem szedsz, akkor szedned kellene, mert valami hiánytünet lehet az oka a fejfájásnak, rosszkedvnek...

a fejfájás oka lehet még a FOLYADÉKHIÁNY IS! (2-3 litert kellene innod naponta)

az is lehet, hogy alacsony a vérnyomásod - terhesség esetén nem ritka - szóval akkor koffeines ital vagy zöldtea (ha szereted) vagy feketetea nem ártana.

és sok-sok alvás.

a gyomorégésre a folyadék (víz, tej) mondhatni "olaj" a tűzre, nekem a KIFLI MAJSZOLÁS jött be. (korpáskeksz, puffasztott szelet, stb. alig ért valamit)

jó babavárást! :)

2013. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elevitet szedem már régóta még a próbálkozás elött elkezdtem,a lányom most lett ovis,a tej nem jó ma próbáltam kb 5p múlva ki is hánytam és sárgát is hozzá pedig a gyomrom nem ég hanem csak simán fáj,de ezek szerint mégis a sav az ok,a fejem néha enyhébb néha erősebb,a vérnyomásom jó.a kiflit kipróbálom enni eszek rendesen változatosan hiszen már a kislányom miatt is egészségesen étkezünk mindig.Remélem hamar elmúlik mert a reggeli oviba készülődés és biciklizés így nagyon nehéz pedig azért próbálkoztunk így mert hát könnyebb lesz az orvosokat járni nem kell cipelni a kicsit és neki is szenvednie de...nem könnyű így sem.
2013. szept. 15. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az elevit is rátesz a rosszullétre - nekem pl. nem okozott gondot, de a barátnőm amikor elhagyta az elevitet (még az első trimeszterben), enyhültek a rosszullétei!

ilyenkor azt tudod tenni, hogy a reggeli ébredéskor egy kicsit ágyban maradsz... még fekve iszol egy kis teát, meg eszel egy kiflit....az oviba úgysincs kötelező érkezési idő, szóval ha rosszul vagy, akkor ne induljatok még el rögtön...

nővérem hányt epét, ő nagyon rosszul volt 5 hónapig (a sárgás hányásra írtam, mert szerintem te is epét hánysz) - ő sem tudott mit csinálni, sajnos, annyit mondott, hogy megpróbált sokat aludni... és várta, hogy elmúljon.

remélem, azért neked gyorsabban múlik el! :) jó babavárást!

2013. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!