Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikor "kell"...

Szerintetek mikor "kell" megmondani a kicsiknek, hogy nem létezik a Mikulás és társai?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 12:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ezen gondolkodom én is mostanában, mert már 7 éves lesz a nagyobbik fiam és nem szeretném, ha a suliban tudná meg valamelyik osztálytársától és rosszul érezné magát emiatt.

Tavaly ilyenkor már 1x megkérdezte, hogy valóban nem létezik a Mikulás és a Jézuska, de amikor visszakérdeztem, hogy ő hisz-e bennük, akkor igent mondott és azóta nem feszegette a témát, így én sem.

A 4 éves öccse miatt meg főleg nem akarom megfosztani őket a csodától, így idén is tettünk ki répát a rénszarvasoknak és ugyanolyan csillogó szemmel ellenőrizték reggel az üres tányért a teraszon, mint a csizmájukat az ablakban :)

Szerintem ha legközelebb rákérdez, akkor már elmondom neki de valahogy úgy, hogy ne érezze majd csalódottnak magát, inkább legyen cinkostárs ő is az öccse miatt.


Amúgy azt hiszem én még kisiskolás koromban is hittem bennük, viszont arról, hogy mikor és hogyan tudtam meg az igazat, semmilyen emlékem nincs, ellenben nagyon jó érzés visszagondolni a gyerekkoromra, tehát szerintem nem okozott törést a dolog bennem.

2013. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Pont így vagyok vele én is kedves előttem válaszoló.Attól félek hogyha nem tőlem tudja meg majd úgy jön haza a suliból,hogy hazudtam neki és,hogy ő már nem kicsi és el lehetett volna neki mondani.Mostanában volt már ilyenre példa csak más témában.

Lassan 9 éves és totál hisz a Mikulásban és társaiban.

Azzal egyet értek,hogy gyerek és hagyjuk meg neki ezt az illúziót,de valahogy nekem ez nem oké.

Amúgy én se emlékszek,hogy volt a szitu nálam,de én már ennyi idősen tudtam,hogy nem létezik.

2013. dec. 8. 15:56
 13/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kérdezgetett mostanában a témáról?

Lehet, hogy alkalomadtán beavathatnád már, főleg ha kistesója sincs, mert tényleg rossz lehet majd neki, ha a suliban világosítják fel esetleg.

Bár mint írtam, szerintem én is ennyi idősen még hittem benne és nem emlékszem, mikor tudtam meg az igazat :)

Vagy legalább annyit jó lenne tudnia, hogy a szülők adják az ajándékot, mert pl. az igazi Mikulás csak a kisebbeket látogatja vagy ilyesmi.

Így nem csalódna akkorát és a társai előtt sem lenne ciki neki.

Vagy ez nagyon hülyeség? :)

2013. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hallod fogalmam sincs mi lenne a jó.Ő nem beszélt most az idén róla pedig én felkészültem rá hogyha rákérdez én megmondom neki.De nem témázott ezen.Totál azt hiszi van Mikulás :-D

Amúgy meg nem baj mert olyan édes volt amikor bontotta a csomagot.De.....jövőre ha netán már megtudja kiakad majd nagyon.Mit fogok én kapni tőle :-D

2013. dec. 8. 17:02
 15/17 anonim ***** válasza:

Mindenesetre el kell kerülni azt a szituációt, ahogy mi jártunk tegnap. Az egyetemi énektanárunkkal, és néhány hallgatótársammal (óvodapedagógusok leszünk jövőre) elmentünk egy helyi óvodába énekelni a kicsiknek. A műsört a tanár úr azzal próbálta színesíteni, hogy minden dal előtt mondott egy kis bevezetőt. Az egyik karácsonyfás dal előtt megkérdezte a gyerekeket, hogy ki szokott segíteni otthon a karácsonyfa feldíszítésében? Az óvónők kézzel-lábbal kapálóztak, hogy a karácsonyfát a Jézuska hozza.

Később az angyalokról énekeltünk. Itt a tanár úr arra akart kitérni, hogy az angyalkák segítenek a Jézuskának az ajándékokat hozni, de mikor azt mondta, hogy "én eddig úgy tudtam, hogy az ajándékokat a Jézuska hozza..." - itt belé fojtották a szót azzal, hogy igen, a tanár úr nagyon jól tudta...


Azt hiszem, volt mit magyarázni este a gyerekeknek.

2013. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Huuuu huuu huu na ez azért durva előttem író

Nem kissé kellemetlen szitu lehetett.Komolyan nem értem akkor most már mi van?Még óvodánként is változik a hazudozás?Hmmmm...érdekes

2013. dec. 14. 17:41
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen, változik. Óvodapedagógus hallgatóként 2 helyen vagyok gyakorlaton. (az egyetem városában, meg területi gyakorlaton a saját lakóhelyemen) és mást mondanak a gyerekeknek.


Az egyik helyen próbálják erőltetni, hogy van Mikulás, ha a gyerek terjeszti a többiek között, akkor lehurrogják, hogy ő rosszul tudja, a másik helyen meg, ha azt mondja egyik gyerek, hogy nincs Mikulás, mert mindig a Józsi bácsi öltözik be, akkor neki külön elmagyarázzák, hogy ez hit kérdése, ő gondolhatja azt, hogy a Józsi bácsi az, de ne rontsa el azok ünnepét, akik viszont biztosak benne, hogy a Mikulás

2013. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!