Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamennél/visszamentél a...

Visszamennél/visszamentél a gyermeked 1 éves korában dolgozni?

Figyelt kérdés

Az új szabályozások nagyon elgondolkodtattak. Kisebbik gyermekem 1 éves lesz pár hét múlva, a nagyobbik 2,5 éves lesz.

A pénz a legnagyobb gondunk. Számlák befizetve, a gyerekeknek megvan minden, bár sokszor a nagyszülők segítségével, de igazából hó közepétől ennivalón kívül másra nem költhetünk, azt is átgondoltan. A szüleim szoktak anyagilag támogatni minket, illetve egyéb nem anyagi dolgokkal, pl. főtt étel, gyerekeknek ez-az. Ha minden rendben van, akkor nullával megyünk át a következő hónapba, de nehogy legyen váratlan kiadás.

A hitelünk elég sok, amúgy nem lenne gond a bevétellel.

Én a max. gyedet kapom, a fizetésem br. 215e volt. Ha jól értem, most mindkettő járna...

De imádom a gyerekeimmel eltöltött időt, sokat foglalkozom velük, és tudom, hogy igényelnének engem.

A szívem már most is vérzik, hogy csak gondolkodom a témán.

Ti mit tennétek?


2014. jan. 13. 13:29
1 2
 11/20 zabmester ***** válasza:
Ezt így elég nehéz megmondani. Amikor az én fiam egy éves volt, akkor komolyan elgondolkodtam rajta, hogy visszamegyek dolgozni, egyrészt anyagilag is jobb lett volna, de másrészt a fiam is olyan típusú gyerek volt, hogy nem okozott volna neki gondot a közösség, sőt, azért egy éves kora után már sokszor azt láttam, hogy unatkozik otthon. Végül is maradtam otthon két éves koráig, mert nem tudtam volna korábban bejuttatni a bölcsibe, de azért nálam ez a két év sosem volt kőbe vésett dolog, én simán ki tudnék azzal is egyezni, ha alapból csak egy évet lehetne itthon maradni, bár tudom, hogy ezt nagyon sokan nem támogatnák. Persze az is igaz, hogy amikor én egy év után fontolgattam, hogy visszamennék, akkor nem 8, hanem 6 vagy 4 órába szerettem volna, amire nálunk lett is volna lehetőség.
2014. jan. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
21%
Én visszamennék,1 éves annyira már nem kicsi,és bizony fontos,hogy meg tudjatok élni,én fiam még nem volt 1,5 mikor ment bölcsibe abszolút nem bántam meg,Ő pedig imádta,egyszer sem sírt, a kapcsolatunk nagyon jó, a társasági élet való neki,ha nem lett volna muszáj is beadtam volna és mentem volna hamarabb dolgozni,mert annyira jó volt ez így.A bölcsibe sok 1 év körüli volt,és abból a sokkból mindössze egy volt aki nehezen viselte,de Ő már reggel a 6kor bent volt és zárás előtt vitték el.
2014. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
másfél éves korában mentem vissza dolgozni.
2014. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi külfödön élünk, itt 4HÓNAP (!!!) a gyes :-(

Az én fiam 8hónapos volt, mikor visszamentem dolgozni, és még igy is "szerencsém" volt ... most várjuk a második babát és szeretném ismételten legalább a 8-9hónapot kihúzni :-(

2014. jan. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek.

Igazából, mint írtam is már, csak abban erősítettetek meg, hogy nem szabad visszamennem, mert az én szívem is tudja, hogy a kicsinek még szüksége van rám. Ha eddig kihúztuk így, ezt az évet, de legalább 6 hónapot még kibírjuk, mert tényleg nem hozható vissza ez az időszak. A kislányom 2,5 éves, és mivel született a kisöccse, itthon van velünk. Ha nem így történt volna, ő 2 éves korától bölcsis lenne. Nagyjából akkor kezdtem megnyugodni, hogy való lenne már bölcsibe, korábban nem. Remélem, a kisfiamnál is eljön majd az az időszak, amikor nyugodtan állok munkába, könnyű szívvel, mert tudom, hogy nem szenvedi meg a hiányomat. Most még így lenne.

Azt viszont nem értem, hogy ki és miért pontozta le a válaszolókat, akik a fenti véleményen voltak...?

2014. jan. 13. 21:49
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán irigységből, mert nekik nem volt lehetőségük az otthonmaradást választani...
2014. jan. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm,hogy 05os vagyok igen érett felnőtt emberre vall ha lepontoz mert leírtam,hogy én hogy tettem,nem tudom mi a baj,az az ember vagyok aki dolgozik,és visszamegy dolgozni ha kell,nem kéreget vagy sír,látom ez a hozzáállás már bűnös hozzáállás...ismerem a gyerekem,és neki még jót is tett..
2014. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%os
2014. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ki pontozott le, de én biztosan nem...

Remélem, hogy a "kéreget és sír" nem rám vonatkozott.

Amúgy valaki mindenki mást is lepontozott.

2014. jan. 14. 14:37
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem rád vonatkozott,csak azért írtam mert lepontozzák aki visszamegy dolgozni,de azt is leszólják aki meg azért sír,hogy nem tud megélni mit csináljon,és amikor ötleteket adnak akkor csak a kifogás jön,erre is van példa az oldalon.
2014. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!