Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig normális,...

Mennyi idős korig normális, hogy nem beszél tisztán egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
A fiam lassan 5 éves, 4 éves koráig cumizott éjszaka, alig tudtam leszoktatni. Beszél egyfolytában, értelmes, ilyenekkel nincs gond, csak a cumizás miatt kicsit kifelé állnak a fogai, és nem beszél tisztán. Nem csak az R meg az L betűje nem tiszta még, mint a vele egykorú gyerekek nagy részének, hanem egy csomó más sem. Kell vele valamit kezdeni az iskolakezdés előtt? A logopédus mennyi idős kortól foglalkozik velük?
2014. jan. 19. 18:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

5 éves korig nem számít beszédhibának, utána logopédus segítségét kell igénybe venni, DE...

Az óvodákba hivatalból jár logopédus felmérni a gyermekeket iskolakezdés előtt, ez viszont végtelen hosszú folyamat, mire tényleg logopédushoz kerül a gyermek fejlesztésre, ezért nekünk az oviban azt tanácsolták, hogy személyesen keressük fel a logopédiai szakszolgálatot már 4,5 évesen, mert az egyéni megkeresések prioritást élveznek. Így 5 éves korára szakértő kezekbe kerül a gyerek.

2014. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj meg a kérdésért, de te vagy ti, a szülei, nem javìtottátok ki, gyakoroltátok a helyes kiejtést? Nekem egy 3 és egy 2 évesem van (utóbbi az ujját szopja sokat...), ők a hangok sorrendjét is keverik gyakran (pl. Csajadipom az a paradicsom akar lenni a 2 évesnél). Szóval mindig a helyes kiejtéssel visszakérdezem, nem eröltetem, csak ha van kedvük gyakorolni... Hasznos egyébként.
2014. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Persze ettől még elengedhetetlen a szakember, nekünk is biztos kell majd... Ne várjatok tovább sztem. 12 voltam.
2014. jan. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Kedves 12-es. A kijavításnak azért nincs sok értelme, mert (és ezt nem az ujjamból szoptam ki, főiskolán tanították) a gyereknek halvány fogalma sincs arról, hogy ő rosszul mondja, amit mond. Ő azt teljesen jónak éli meg, ezért értetlenül áll azelőtt, hogy visszamondatod vele, amit egyébként "jól" mondott. Pont ezért vannak a logopédusok.
2014. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14-es: Ezt melyik főiskolán tanultad? Van olyan típusú beszédhiba, amikor hallja a gyerek a saját hibáját, és van olyan amikor nem. És 5 éves kor előtt is beszédhiba a beszédhiba, csak előtte a logopédusok a nagy számú beszédhibás gyerek miatt nem tudnak a javításával foglalkozni kint az óvodákban vagy iskolákban!

-egy logopédus

2014. jan. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
dehogy nincs,vissza kell kérdezni helyesen és megtanulja,és javítsd azt is ha j-t mond l helyett
2014. jan. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Amióta elkezdett beszélni, mindig helyesen mondom vissza neki a szavakat. Van most is olyan, amiben picit téveszt, és ha játékosan, szótagonként nevetgélve előadom neki, akkor kb 3 perc után ki tudja mondani rendesen, de ez ugye csak néhány szónál működik.
2014. jan. 21. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!