Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit gondoltok, "rossz...

Ti mit gondoltok, "rossz szülők" vagyunk?

Figyelt kérdés

Karácsony másnapján történt a másfé évesünkkel egy baleset. Bent volt a kádba a melegvíz a fürdéshez, és míg én szedtem elő az alvós rucikat, párom épp a hűtősvizet hozta be, amikor a kicsi véletlen beleesett a kádba miközben pakolta a játékokat. azonnal ügyelet mentő, másfél hét kórházi fekvés után már most csak kenni kell, és csak 3 kisebb piros foltja van. Rettentően bánt, hogy miért nem a kezembe volt vagy miért nem a hidegvíz jött előbb, hiába mondják sokan hogy "egy pillanat alatt megvan a baj..." Ez nekem nem segít,igaz maradandó sérülése nincs, de borzasztó értelmes gyerek, és a mai napig emlegeti azt az estét.

Lelkiismeretfurdalással kérdem, kinek mi erről a véleménye?


2014. jan. 21. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos az ember nem gondolja át minden lépését ezerszer. Ilyesmi bárkivel megtörténhet, sajnos. Bár nem olvastam a válaszokat, biztos leszenk olyenok, akik szerint velük ez sose fordulhatna elő, hát reméljük, nem is fog... Ezentúl majd még jobban vigyázol és kész. De légy szíves ne emészd magad, mert ez pont a gyereknek nem segít. Neki magabiztos és derűs anyuka kell, nem önmarcangoló és labilis.
2014. jan. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lassan én is válaszolok, nem fürdőszobában volt a gyerek, hanem hálószobában, ő még a műanyag kis kádjába fürdik. Belefulladni semmi esetre nem tudna, mert olyan rengeteget nem öntünk bele sosem.

Értelmes gyerekről van szó, eddig soha nem ment a víz közelébe hiába volt megfelelő a hőmérséklete. bár tudom erre nem adhatunk.

És tényleg csak egy pillanat alatt történt, mert párom épp akkor nyitotta az ajtót a hidegvízzel, amikor beleborult a kádba...Nem várom senkitől sem,hogy megdícsérjen, sőt...és igen tudom hogy miattunk ill. a figyelmetlenségünk miatt történt az egész, de mégis jó hogy kiírom magamból, és akad aki megérti, esetleg már sajnos átélt egy ilyen balesetet.

Igen, van egy pár "tökéletes" szülő is jelen...nem bántom őket, mert nem vagyok abban a helyzetben hogy ítélkezzek bárki felett is de soha nem tudni kivel, mikor-mi történik. a baj akkor jön amikor nem is számítunk rá sajnos.

2014. jan. 22. 13:19
 13/14 anonim ***** válasza:
2 éves koromban nálunk is megtörtént a dolog. Apa hozta a vizet, anya vetkőztetett. Csak addig fordult el (közben fogta a kezem), amít letette a nadrágot, én már léptem a kádba, pedig a harisnya rajtam volt. Mindkét lábam megégett, nyoma szerencsére nem maradt. Évekig okolta magát Anyu, mire meggyőztük, hogy nem kell.
2014. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nem gondoltad volna, hogy baj lehet, hisz alig hagytad magara... a lenyeg, hogy nemlett komolyabb baja, igy mar jobban figyelsz legkozelebb
2014. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!