Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van-e esély, hogy megkapjuk a...

Van-e esély, hogy megkapjuk a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A férjem előző házasságából van két fiú gyermek. Az anyuka betegségéből adódóan nem alkalmas gyermeknevelésre és a férjem akkori helyzete nem tette lehetővé, hogy nevelni tudja kisfiait.Szüleihez költözött vissza ahol akkor 9-en laktak nagyszülő testvér és szülő,unoka.Ráadásul az anyukája tüdőrákos volt és ha dolgozott nem volt megfelelő személy aki eltudta volna látni a gyermekeket.Nekik pedig 24 órás felügyelet kell,mert a kisebbik fiú autista. Ezért abban egyeztek meg, hogy az anyai nagymama lesz a kirendelt gyám. Aki azóta nem engedi, hogy a gyermekeket elhozza amikor neki járna, és sokszor fel sem veszi a telefont,hogy ne kelljen beengedni,azt mondja nekik,hogy nincs apukájuk(amit persze a gyerekek meg tovább mondtak a tanítónéninek). Ám most a körülményeink megváltoztak,született egy közös gyermekünk és vettünk egy házat tehát van hova hozni,és mivel én itthon vagyok így a gyerekek felügyelete,gondozása,ellátása is biztosítva lenne, és a megfelelő ellátást. Nagyon szeretnénk, ha nálunk helyeznék el őket.
2009. dec. 5. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem ismerem a törvényeket, de ésszerű lenne ha visszakapná az apuka a gyermeket. Sok sikert.
2009. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon kedves tőletek, nem tudom, hogy lehet ilyen valaki, hogy nem engedi boldogan felnőni rendes családban a gyerekeket,:(

Családsegítőt kérdeztetek ez ügyben?Vagy vannak jogi fórumok, irdd be a google-ba, leirod a problémát, ott biztos tudnak segítnei.Én is sokszor kértem igy segítséget, hogy mit lehet tenni.

Majd irdd meg a fejleményeket!

Gratulálok a babához!

28 hetes km

2009. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először gyámügy, ahol bejelentést kell tenni, h a nagymama nem biztosítja a láthatást, és ott hivatalból szerintem elindithatják, hogy az apa legyen a gyám, vagyis h az apánál helyezzék el gyerekeket.

Szép tőletek, főleg tőled, hogy szeretnéd, h nálatok legyenek a gyerekek.De jól gondold át, mert most lehet otthol vagy, meg minden, de ha te is visszamész dolgozni, akkor arról a két gyerekről is ugyanugy kell gondoskodni, mint a sajátodról.

2009. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát azt mondja a gyámügyes,hogy a családjogi törvény kimondja,hogy a gyermeknek joga van a szülőnél felnőni,ha a szülő biztosítani tudja számára a megfelelő körülményeket.A bizonytalanságom csak abból adódik,hogy a nagymama közölte a férjemmel,hogy nem kell a pénze(a gyerektartás).Ám most egy ideje meg elment,hogy behajtsák rajta.És mivel ő ezt úgyis letagadja nem tudom,hogy bizonyítsuk be(bár ennek volt tanúja is de vele azóta nagyon jó barátok lettünk)nem tudom elfogadják-e a vallomását.Tudom,hogy nehéz lesz,de én úgy érzem a férjemmel együtt megtudjuk oldani.Köszönöm a biztatást.Remélem a bíró is ilyen megértő lesz velünk.
2009. dec. 5. 20:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Képzeljétek tegnap elhoztuk a gyerekeket.Igaz nem volt meg a kiszabott idő,ami 2 óra lenne,de jó volt.A kisfiúk nagyon itthon érezték magukat,és a nagyobbik fiú a Lacika,olyan édes volt.Ölelt,puszilt és a Petike is nagyon aranyos volt.Amikor mentek haza(bár a Lacika nem akart haza menni) megöleltek megpusziltak,és a Petike meg kiharcolta,hogy neki a szájára adjak puszit.Ami mondanom sem kell hogy nála nagy szó.
2009. dec. 7. 10:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is jó látni, hogy van aki ennyire szereti a férje előző házasságából született gyermekeit, kedves ember vagy. Szerintem a gyermektartás miatti zűr nem befolyásolja a gyermekelhelyezést. Ha az édesapánál biztosítottak a körülmények, meg fogja kapni őket. A nagymama ezt legfeljebb megnehezítheti egy kicsit, de nem akadályozhatja meg. Sok sikert, kitartást és sok boldogságot kívánok Nektek!
2009. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Szia


A férjed már előzőleg otthagyta a családját mielőtt meghalt a felesége jól értelmezem?

2009. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem halt meg, csak alkalmatlan, legalábbis az első szövegből így vettem ki.


Gratulálok a jól sikerült látogatáshoz! Sok sikert! :)

2009. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem halt meg és amikor szétmentek,még nem is tudták,hogy mi a baja.Köszönöm,hogy ilyen kedvesek vagytok jól esik a biztatás.Hát remélem,hogy minden jól sül el,mert igazán így lesz teljes a családunk.
2009. dec. 8. 09:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Tegnapi 12.07-es vagyok. Téged csodállak én megmondom őszintén nem tudom tudnám e más gyerekét nevelni. Viszont itt a mama alkalmatlanságának a miértjét is vizsgálni fogják, nem lesz egyszerű menet, kívánom minden sikerüljön úgy, ahogy a gyerekeknek a legjobb!
2009. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!