Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar semmit megenni...

Miért nem akar semmit megenni ezeken kívül? Gyorskajás probléma!

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, a legkisebb 3 hetes, a középső 5 éves, a legnagyobb 8.

Az 5 éves fiúnk, amióta megszületett a húguk, alig hajlandó enni valamit, ami nem sült krumpli vagy Happy Meal menü. Nem újdonság nekik a gyorskaja, mert sosem főztem, éttermekben eszünk és nem zárkóztunk el a gyorséttermektől sem, ha ott akartak enni, akkor kaptak onnan valamit.

Amíg mi a kórházban voltunk, azt ehettek, amit akartak, mert az apjuk nem akart velük veszekedni és a nagynak nem is volt baj később a "normális" étel, de a középső fiúnk "sztrájkol", nem eszik meg semmi mást szinte, amit előtte, mert neki a mekiből kell valami.


Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás...

a., Hagyjuk és idővel megunja (anyósom és a férjem szerint ezt kéne tennünk, így nem fog hisztizni)

b., Kössünk vele kompromisszumot, hogy pl. heti 2-3 alkalommal kap onnan valamit, vagy óvoda/edzés/séta után bemegyünk majd.


Ti mit tanácsoltok?



Amúgy egy értelmes, okos, jó felfogású gyerek.



2014. febr. 3. 10:25
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
93%
de az nem jó mert szegény "anyuci" bepiszkolja a kezét :) egyébként ez egy kamu kérdés és provokáció
2014. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
94%
Szerinte kaptál már tanácsot,hogy ne adj neki,ha ez neked nem elég akkor találj ki mást.Több ötletet is kaptál,senki nem fogja helyetted megfőzni az ebédet,szerintem felesleges volt a kérdés,semmi baja nem lesz a gyereknek ha az anyja végre nem enged a kérésének kicsit majd duzzog,ennyi.
2014. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm sem főz, kaját rendelnek, ezzel nincs gond, de én soha nem vinnék gyereket Mekibe. Soha! Ezért a leszokást én úgy javaslom, hogy holnaptól az utcát is elkerüljük! Más az, hogy te főzöl vagy éttermi szakács, tök mindegy. A fontos a minőségen van. Darált szemét cukrosítva nem étel, sem 5 évesen, sem 8, sem 30.
2014. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
93%

Nagypapával nem akkor kell leállni elvi kérdéseket megtárgyalni, mikor a gyerek már húzza a cipőjét.


Gondold már át, mit csinálsz:

Egy ötvéves azt állítja, hogy nem kap az anyjától enni, a nagyapja meg elhiszi neki, az anya erre hagyja, hogy akarata ellenére a nagyapa elvigye megdobálszba az ötévest, megjátszva a hős megmentőt, lealázva és semmibe véve az anyát és beteljesítve azt a szándékot, amit a gyerek tudatos zsarolás útján akart elérni... Mit tanul ebből a gyerek? Megjátszom az áldozatot, bemószerolom anyámat és kihasználom nagyapámat, majd mindezért még meg is jutalmaznak meg sajnálnak? Hát erre nem tudok mit mondani, ennyire nem lehetsz idő szűkében...


A probléma itt nem abból áll, hogy mekis kaját eszik a gyerek, hanem ennek az okából. Az igenis baj, ha bármi is fontosabb a gyerekeknél, annyira, hogy napi fél órát ne akarjál rászánni az ételükre. Valami nagyon nem oké nálatok.


Nagypapával meg nem akkor kell leállni elvi kérdéseket megtárgyalni, mikor a gyerek már húzza a cipőjét.


Gondold már át, mit csinálsz:

Egy ötvéves azt állítja, hogy nem kap az anyjától enni, a nagyapja meg elhiszi neki, az anya erre hagyja, hogy akarata ellenére a nagyapa elvigye megdobálszba az ötévest, megjátszva a hős megmentőt, lealázva és semmibe véve az anyát és beteljesítve azt a szándékot, amit a gyerek tudatos zsarolás útján akart elérni... Mit tanul ebből a gyerek? Megjátszom az áldozatot, bemószerolom anyámat és kihasználom nagyapámat, majd mindezért még meg is jutalmaznak meg sajnálnak? Hát erre nem tudok mit mondani, ennyire nem lehetsz idő szűkében...

2014. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
bocsi, valamit el-kontroll-céztem :)
2014. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor örülök hogy nekem normális családom van. Anyáék mindig főztrek nekem. Barátnőmnek nem, mindig pizzát, sültkrumplit és mekis kaját evett. AZ igaz hogy nem lett kövér, mert nem olyan fajta, de a testzsírja nagyobb a megengedettnél, és tönkre van menve a mája, most gyógyszereket kell szednie rá, 17 évesen. Jó, ne akarj főzni, de akkor már most kezdjetek el spórolni a gyerekek gyógyszereire. Na ezek után megfogadom ha gyerekem lesz akkor is főzök neki ha lábra se bírok állni. Köszönöm neked hogy segítettél a döntésben.
2014. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Már amikor elolvastam a kérdésedet, tudtam, hogy botrány lesz. Nyilván nem kötelező főznöd. Ez tény, ha megengedhetitek, ha a férjednek is megfelelő, és Neked sem okoz örömet (bár szerintem egy igazi nőnek/anyának jól esik gondoskodnia a családjáról, de mindegy), akkor ne főzz.


Én is ismerek egy ilyen anyát, mondjuk ő egyedülálló, lehet nem véletlenül. :) Egyébként semmi bajom vele, jószívű ember. Nem ítélem el, de azért furcsa.


A gyorskajával annyi a baj, hogy egy szemét, tele ízfokozóval, mű az egész, amitől hosszú távon betegek lesznek a gyerekeid! Egészséges ételekre van szükségük, a heti 2-3 is rettentő sok. Talán ha havi 2-3 alkalom lenne, még beleférne.


Amit rendelsz sem biztos, hogy egészséges. Elvégre csak abban lehetsz biztos, amit te magad főzöl.


Én sem választanék a felsoroltak közül.

a.: nem unja meg, mert manipulálva van szegény agyuk idegméreggel! Te vagy a szülője, Te tartozol értük felelősséggel!


b.: fent már kifejtettem... Nem kompromisszum kell ide, hanem leszoktatás. Irtó nehéz lesz. Meg kell vonni tőle a gyorskaját legalább addig, amíg hozzá nem szokik a normális kajához. Ha kell rendelj, ha kell, menjetek étterembe, mindegy. Még az is jobb 1000x mint a gyorskaja.

2014. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
96%

komoly vagy.kerdezo nekem is 3 om gyerekem van de en mindennap fozok nekik friss finom meleg kajat mert tudod en annal jobban szeretem a gyermekeimet hogy olyanokkal tomjem oket amiket mas csinal lehet: ugy hogy kozbe szitkozodik vagy barmi mas en nekem nem volna szivem mindennap az ilyen sz* sagokat tomni a gyermekeimbe! Igenis lusta onzo no vagy aki sajat maga kenyelmet nezzi elobbre nem a gyerekeide

.

2014. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagyapanak el kell magyarazni mi a szitu nem akkor mikor tenyleg nyuzza a gyerek gondolom nem csak ekkor talalkoztok, beszeltek, ja es mivel penzetek gondokom van dogivel fel is tudod hivni rlmagyarazni.

2. Ne a gyerek paranycsoljon h mit akar enni. Vagy nalatok teljesen helyen valo h egy 5 eves diktal es allitja sarokba a szuloket, nagyszuloket?

3. Kesz innentol kezdve nincs mekis kaja ezt a ferjedtol kezdve az egesz rokonsaggal megbeszeled h ne probaljon senki adni es venni neki ilyesmit. Te vagy az anyja senki ams te dontesz!!!

4. Ha ebbe ilyen hatarozott tudsz lenni h nem fozol semmit akkor legyen ugyanennyi erod nemet mondani neki. Ilyen egyszeru.


Eleg kielegito a valasz? Mert ha valoban tenni akarsz ellene akkor ezeket a lepeseket teszed meg es ennyi. Nem kifogasokat gyartasz. De amennyi idot itt eltoltottel siman egy egyszeru ebedet osszedobhattal volna.

Ez minosit teged is h nem becsulod es tiszteled annyira a csaladodat h fozzel rajuk. Akarmilyen elfoglalt is vki erre szakit idot. Azt hiszed itt mindenki ptthon vakargatja a hatsojat es ennyi? Nem te vagy az egyeduli olyan anyuka akinek 3 ygereke van, dolgozik, es ellatja a haztartast plusz minden nap foz. Ezert nem jar kituntetes ez igy normalis.

Arrol nem beszelve mennyire tonkreteszed a gyerekeid egeszseget a sajat gyengesegeddel. Igenis allj a sarkadra es tegyel ellene vagy akkor b...sszal bele egy nagyot es csak gyarts kifogasokat majd egyzser hatha megoldodik a dolog. Ez nem igy mukodik. Egyik megoldas sem jo amit irtal. Egy felnottel kothetsz kompromisszumot de nem egy 5 eves gyerekkel akinek lovese sincs arrol h mi a jo szamara mert meg gyerek!!! Ezert kell a szlonek gondolkodnia es megtanitania ezekre. De mivel van 3 gyereked ne en oktassalak mar ki a helyes gyereknevelesrol.

2014. febr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom már jár oviba a gyerköc. Ott megeszi az ebédet? Gondolom meg, mert az durva lenne ha egész nap semmit sem enne. Én nem itéllek el mert nem fözöl, sokan nem föznek általában melo miatt. Nekem csak 1 gyermekem van, de viszont minden nap fözök. A gyerek miatt is, meg a párom is kemény fizikai munkát végez, természetesen szüksége van rendes kajára. Szerintem kerüljétek a mekis éttermeket, ha éhes lesz ugyis eszik mást is. ha nem fözöl, probálj meg valami megbizhato helyröl kaját rendelni. Felénk van egy házias kajálda, biztosra tudom hogy normálisan föznek, friss alapanyagbol, nem 2 hetes csirkéböl. Vagy vegyél fel egy házvezetönöt, aki föz nektek, ráadásul takarit is. Igy megmaradna a kényelmed, és a családod is rendes meleg kaját tudna enni.(gondolom az nyagi része sem lenne probléma, ha mindennap étterembe jártok.) A gyerek 1, 2 napig biztos hogy duzzogni fog, de majd megszokja. Nem fog éhenhalni.
2014. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!