Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy megváltozzon...

Mit tegyek, hogy megváltozzon ez az érzés?

Figyelt kérdés
Van egy négy és fél éves kislányom, akivel egyedül élek 8 hónapja. Nincs senkim, aki segítene akár annyival, hogy meghallgat... 18 éves vagyok... És néha rettenetesen soknak érzem a gyereknevelést, a háztartást meg mindent... Néha elgondolkodom, hogy nem-e lenne neki jobb mással....Úgy érzem kevés vagyok, nem bírom el a sok terhet... Volt egy barátom is, 1 hónapja folyton csak veszekedtünk, amit a lányom is megérzett...maga a rossz hangulat...az is elég... Van mikor csak ránézek és.... 'úr isten! mit kezdjek vele?' nincs hozzá türelmem meg ilyesmi.... szeretem ôt, de nem tudom mit kéne tegyek, hogy jó anyja legyek... Hogy lendüljek túl ezen az érzésen?
2014. febr. 3. 12:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem kérj segítséget! Legjobb lenne terápiásan (pszichológussal), de ha erre nincsen lehetőség, akkor próbálj ismerkedni anyukákkal a játszón, oviban stb, akikkel kicsit összébb tudsz melegedni. A barátok, barátnők nagyon fontosak, pláne a te kordban! Nehezen ismerkedsz? Munkahelyen? Van-e valami hobbid, ahová el tudsz jutni? Akár úgy, hogy heti egyszer fizetsz egy bébiszittert 2 órára? (fősulisok vállalnak 500 forintos órabérért is)

Nehéz, mert éretlenül lettél még édesanya, nem voltál rá felkészülve, a felelősségre, a nehézségekre. De ezt most már nem lehet visszacsinálni, megszülted ezt a kis tüneményt, felelősséggel tartozol iránta. Ezért mindent meg kell tenned, hogy Te jobban érezd magad! Fel tudj töltődni és ami nagyon fontos, találj új célokat az életedben. Ez lehet tanulás, karrier is, vagy bármi, ami neked fontos. Ha te jobban vagy a bőrödben, akkor a kislány is érzi ezt, sokkal könnyebb lesz vele is.

Szüleid merre vannak? És a kislány édesapja?

2014. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A szüleimmel nem valami jó a viszonyom és hát egy ilyen... egy ilyen mint én senkinek sem kell még barátként sem... Így az apja... az apja is lelécelt, ahogy megtudta hogy semmit nem mondtam róla a rendôrségen... Munkám nincs 1 hónapja, ez is kiborít... Egy rakás szerencsétlenség vagyok... Nem is értem mért veri szegény gyereket velem a sors... Itt ô a szenvedô alany, nem én... Komolyan, egy elviselhetetlen akármi vagyok....
2014. febr. 3. 12:55
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nekem úgy tűnik, hogy depressziós vagy és segítségre van szükséged! Nem tudom, hogy vidéki vagy-e, vagy pesti. Ingyenes pszichológushoz tudsz menni, ha elmész a területileg illetékes kórháznak a pszichiátriájának a rendelésére. Ne ijedj meg, mert nem vagy beteg, egészséges vagy, csak krízisben lehetsz és lépni kell, hogy jobban legyél! Az önértékelésed a béka feneke alatt, holott biztos vagyok benne, hogy nagyon sok értéked van, amit talán észre sem veszel! A pszichoterápia erről szól, hogy megerősítsenek és segítsenek célokat és kapaszkodókat találni!

Mint írtam, most már két emberért felelsz, lépned kell! Ahogy számolom nem voltál még 14, amikor szültél. Bűncselekmény áldozata letté, mert aki 14 éven alulival szexuálisan együtt van, az bűncselekményt követ el.

A szüleidnek kellett volna rád jobban vigyázni, NEM A TE HIBÁD!

Mindemellett pedig nem te vagy az egyedüli, aki fiatalon, gyerekként szül. Az én nagymamám 18 évesen szült és senki nem ítélte el ezért, sőt!

Életet adni, világra hozni az egyik legcsodálatosabb dolog a világon! És te ezt tetted! Nem ölted meg őt, mint ahogyan sokan tennék. Ez nagyon nagy erény, büszke lehetsz magadra, mert ehhez bizony erő kell!

Most rosszul érzed magad, összecsaptak a hullámok, de tudnod kell, hogy ez nem leszí így örökké. Ez egy átmeneti állapot. A gyerkőc nagyobb lesz és önállóbb is, neked meg egyre több szabadságod lesz újra.

2014. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Csak támogatni tudom az előttem szólót, keress fel szakembert! ha nem megy, hidd el van lehetőség! Ismerkedj a neten, vannak társkeresők és még el sem kell menned otthonról,a gyermek miatt sem. (csak vigyázni kell, sok ember csak szórakozásból van fent!) De ha kimozdulsz az sem rossz!! :)
2014. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

És annyi még, hogy a barátságot nem az fogja eldönteni, hogy ki mikor lett anya! Nekem is volt barátnőm, aki 16 évesen már anya lett. Jó fej lány volt, vagány, sok barát mellette maradt.

Persze van, aki lelép, ez még a felnőtteknél is így van. Én 32 évesen szültem, de nekem is felszívódtak néhányan a barátok közül. DE lettek újak, mert kerestem újakat. Beszélgettem az emberekkel, először csak keveset, aztán többet a játszótéren. Mert másnak is nehéz a gyereknevelés. Támogattuk egymást.

2014. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
kezet is foghatnánk,csak én jóval idősebb vagyok,de hasonló gondolataim vannak...ez sztem is depi...nekem sincs sajnos barátnőm,most készülök dokihoz,hátha jobb lesz..nekem még csak 21 hónapos..
2014. febr. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én nem szeretek a gondjaimról beszélni... az olyan kellemetlen... itt is azért írom csak le, mert senki nem ismer... és ha elmondom, mert megpróbáltam már beszélni róla... csak lesajnálóan néznek rám neg azt mondják hülye vagyok... de nem én akarom ezt érezni és utálom magam, hogy ezt érzem hiszen ô nem tehet semmirõl és ô olyan... olyan lis ártatlan meg aranyos... de nem nekem való, nekem egy darab fa sem való. és tudom milyenek a férfiak... a legtöbb jót nevet rajtam... igyekezhetek én jó társ lenni.... senkit sem érdekel ... Anyám megmondta rólam a véleményét már akkor amikor megszültem... azóta is ugyan úgy gondolja... 13 évesen estem teherbe és anyám észre sem vette, hogy terhes vagyok... na de mindegy... majd elmúlik talán...
2014. febr. 3. 13:17
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem ítélkezik és nem sajnál. Tükröz, szembesít, támogat, segít megtalálni az utat. Ez nagy különbség! Ezekről nehéz beszélni, ezt teljesen megértem. Nem is csak beszélgetős módszerek vannak. Menj el kérlek ! Én is elmentem és láss csodát teljesen kigyógyultam a pánikbetegségből, amit kevesen mondhatnak el. Halálfélelmem volt az utcán, annyira szorongtam, hogy csak a fal mellett tudtam menni. Engem is hülyének néztek, gondolhatod...A legjobb döntés volt, hogy elmentem terápiára!
2014. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként még valami... Nem kell neked magyarázkodnod senkinek.. nyugodtan húzd ki magad és, ha kérdezik, csak annyit mondj, hogy így alakult..

Az emberek nagy része álszent. Ennek nem kell bedőlni. És mint írtam, csak EGY része. Van, aki elfogadna a gyermekeddel és az akkori döntéseddel együtt. És minél idősebb leszel, ennek annál kisebb lesz a súlya.

2014. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 3. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!