Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elmennél beteg gyerek mellől...

Elmennél beteg gyerek mellől lagziba?

Figyelt kérdés

4éves lánykám beteg, tüszős mandula, 3 napja lázas. Szombaton lagzi az első unokatesómnak. Elmennél lagziba a gyereket itthon hagyva a mamára, vagy otthon maradnál? Van egy kisebb gyerek is, aki fél éves. Őt is otthon hagynád, vagy vinnéd magaddal? Ha a kicsi lenne beteg elmennél lagziba? A lagzi kb 30 km-re lesz a házunktól.


Köszönöm.



2014. febr. 13. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%
én azért nem mennék el, mert nem tudom értékelni a lakodalmakat.. de ha olyan tipus lennék, aki szeret bulizni, táncolni és társasági ember, akkor hagynám, hogy a gyerekre vigyázzon a nagymamája.
2014. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

gyerekekre vigyázok (vigyáztam).. a babysitterségem odáig "fajult" már, hogy a szülök havonta 2 hetekre utaztak el, és amikor a gyerek belázasodott 40-41 fokos láza volt (és az istenért nem ment le, ráadásul már vegetált a gyerek, se nem ivott, se nem evett..és egyszer csak szoszerint eldölt) hivtam a szülöket, hogy melyik korházba vigyem be éjjel a 2 éves kislányt (akinek persze még a 2 testvére is volt..). nem is válaszoltak a leveimre, telefonjaimra. mikor hazajöttek megkérdezték, h miért kerestem öket.....

na ez nem idetartozott csak leirtam, hogy vannak ennyire furcsa szülök is..

2014. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

kedves utolsó, amiről te írsz, az egy másik probléma. Egy esküvő egészen speciális eset. Ha közeli rokonod tartja, az nem azért tart esküvőt mert unatkozik szombat este és szeretne házibulit, és te sem azért mész el, mert nincs jobb programod és unod a gyereket.

Akinek volt már esküvője, az tudja, hogy hónapokig készül rá a pár, nekem például nagyon fontos volt, hogy akiket meghívtam, eljöjjenek, nem a buli miatt, hanem mert ritkán találkozom velük, és leírhatatlan érzés egy helyen látni azokat akik fontosak és velük ünnepelni.


Tehát ha a gyerekkel ez meg van beszélve, megérti, szívesen van a mamával, az állapota "stabil", akkor én igen is otthon merném hagyni. Lehet hogy nem maradnék a lagzi végéig, de az a minimum, hogy a szertartásra elmennék, ha már a pár megtisztelt azzal, hogy meghívott egy ilyen eseményre, ahová élete 20-80 legfontosabb személyét hívja meg.

Ismétlem, csak akkor, ha a mama egészséges, jó a viszonya a gyerekekkel. A fél évest magammal semmiképp nem vinném, annak nincs értelme, a beteget meg pláne nem.

2014. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nem a babysitternek szántam hanem azoknak akik bulinak tartják csak az esküvőt csak mire befejeztem már nem az volt az utolsó akinek szántam :)
2014. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

A dolog összetett, mert nem csak egy beteg 4 évesed van, hanem egy fél éves babád is.


Szóval a fél éves babát ilyen influenza járvány kellős közepén tuti nem vinné magammal, meg amúgy is egy 6 hós babának semmi keresnivalója egy lagziba. Te sem tudnál ellazulni mert folyton a babádat pesztrálnád (sír, éhes, álmos, sétálni vele, most alszik, most felébredt, most melege van stb. stb. stb).

Ha meg otthon hagyod az sem megoldás, mert a mamának szerintem sok lenne egyszerre egy 6 hónapos és egy beteg 4 éves ellátása.


Szóval nem mennék. Max elmegy a férjed, odaadja a nászajándékot, elnézést kér a nevedben, hogy nem tudsz ott lenni. Szerintem megértik a rokonok, hogy neked most otthon van a helyed.


Én ezt tenném.

2014. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kicsi már nem szopik, és a nagyobb már van olyan jól, hogy elvan a nagymamával, én elmennék. 6 hónapos gyerekkel biztosan nem mennék el, szerintem az egyikőtöknek se lenne jó. Anyukának is kell néha kikapcsolódás, gondolom, nem hetente jársz bulizni. És gondolom, hogy anyukádat megbízható személynek tartod, aki el tud boldogulni a két gyerekkel, különben fel sem merülne, hogy rábízod őket.
2014. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát nagymamája meg betegsége válogatja. Megbízható nagymamával, nem durva betegségeel (ha nincs túl rosszul a gyerek) elmennék. A kisbabával úgyis meddig tudnátok maradni? Nem sokáig. Úgyis hazajönnétel pár óra múlva.
2014. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha a nagymama megbízható és a gyerek el van vele, akkor mennék. 30 km nem a világ, tuti nem innék, baj esetén hazajönnék.

Kicsit sem vinném magammal. Amúgy alapjáraton nem innék már eleve a kicsi miatt sem, mert nálam még ennyi idősen szopizott. Lehet diszkréten távozni az menyasszonyi tánc után, ha nagyon a gyerekekere tudsz csak gondolni viszont , a minden rendben van, én semmi kivetnivalót nem látok abba, hogy elmész.

2014. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék nyugodtan elmenni. Mondjuk szombatig még jobban lehet. Ha már láztalan és jobb a kedve, akkor mondjuk a szertartásra elmennék, de bulizni nem tudnék felszabadultan.
2014. febr. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
38%
Persze,hogy elmennék, a nagymama nyilván tud ja mit kell csinálni egy beteg gyerekkel,és nyilván azért nem először látják egymást. Azokra meg ne hallgass akik mártirkodnak,hogy gyerek nélkül nem mennek sehova,hidd el nekem az nem normális,egy idő után becsavarodnak ezért is támadják azt aki nyugodt szívvel hagyja a megbízható nagymamára.Ha nem lenne beteg elvinném a nagyot egy időre majd a lagzi felénél mikor látom fárad hazamenne a nagymamához,ha olyan típus aki nem annyira szereti a tömeget nem vinném,a kicsit meg semmiképpen sem vinném,jobb helye van otthon mint egy lagziban ahol még lehet,hogy zavarná is a zene.
2014. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!