Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy 5 éves kisgyer...

Szerintetek egy 5 éves kisgyereket egyedül lehet hagyni hosszabb időre?

Figyelt kérdés
1 óra, másfél kb.
2014. márc. 3. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is elugrom az 5 évesem mellől a boltba, ami 2 házzal odébb van, de 1-másfél órára biztosan nem hagynám egyedül, akármennyire is önálló és megbízható.
2014. ápr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám otthon a lányomat, de van nálunk olyam anyuka aki simán otthon hagyja 3 éves fiát és 1 éves kislányát, elmegy a boltba, ami még sietve is min. fél óra. de Ő nem siet, nyugodtan beszélget.
2014. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Határozottan nem.

Ha alszik vagy ha ébren van egyáltalán nem ajánlott!

Nem kívánom senkinek de elég egy konnektor, kés, leesik a lépcsőn stb.. sose bocsájtaná meg az ember magának amiért kiugrott a közeli boltba egy elfelejtett dologért...

2014. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
egyedul???semmikeppen sem
2014. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%

Az én lányom 6 éves múlt februárban. Már télen is volt olyan, hogy kifutottam a kisboltba, 15 perc volt.

Most már elmegyek a nagyboltba is, ami most szombaton majdnem 1 óra volt. De minimum egyszer felhívom a vezetékesen, meg ő is fel tud hívni, mert be van programozva a számom.

Azt hozzá kell tennem, hogy ő az a típus, hogy azt csinálja, amit mondok. Mesét néz addig, esetleg kirakózik vagy ilyesmi.

2014. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ,nem! Az 5 éves még kisgyerek! Kizárt,hogy egyedül hagynám a lakásban! Miért nem lehet elvinni a boltba a 6 évest is??? Ezt nem igazán értem! A boltba is elmehet a gyerek is,nem?????
2014. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Régi, de hátha érdekel. Engem 5 évesen volt, hogy egyedül hagytak. Sajnos bármennyire is félelmetesnek hangzik, van olyan, hogy a szülők dolgoznak, és nincs kire bízni a gyereket. Nem lehet az anyuka sem élete végéig otthon, mert gyermek. Nálunk igen is volt olyan, hogy otthon maradtam egyedül egy órára, mert nem volt más választás. Olyankor mindig mesét néztem, vagy a puzzle-val játszottam. Sosem volt semmi baj. Igaz, engem ezek mindig is letudtak kötni teljesen.

Ma már 22 éves vagyok, és egyáltalán nem emlékszem, hogy történt volna bármi baj.

Mindig elmondták, hogy mihez nem szabad hozzányúlnom, ha szomjas vagyok öntöttem magamnak innivalót (mindig volt a szobába bekészítve egy kis flakonba), ha éhes voltak, akkor a hűtő alsó részében volt készítve előre 1-2 szendvics.

1 órából sosem volt baj, annyira bőven lefoglaltam magamat.

2018. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!