Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 2 eves kisfiam...

Mit tegyek ha 2 eves kisfiam nem akar enni?

Figyelt kérdés
2 es fel eves es meg csak 10 kilo.mostanaban mar azokat sem akarja megenni amit eddig szeretett.inkabb megeszi a kekszeket meg ilyeneket.inni viszont rengeteget iszik.teat szorpot.vonjam meg tole a cukros uditoket?mert arra is gondoltam hogy az edes innivalo veszi el az etvagyat(kulfoldrol irok bocsi nincs ekezet )

#kfkghjn
2014. márc. 5. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

igen, a cukor eltelíti

kapjon vizet inni, ha szomjas lesz megissza

kekszet szintén hanyagold egy ideig, normális, tápláló kajákat kapjon, nincs nassolás két étkezés között

vissza kell fordítani a folyamatot, még nem késő

ha nem eszi meg az elé rakott kaját, akkor tányért elvenni, legközelebb is azt kapja, ha éhes lesz, meg fogja enni

2014. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszodat
2014. márc. 5. 16:05
 3/16 A kérdező kommentje:
es nem lenne jo ha peldaul vennek neki tapszert es este furdes utan nem kakaot kap hanem tapszert?azert gondoltam erre mert laktatosabb mint a kako es tobb minden van benne
2014. márc. 5. 16:11
 4/16 anonim ***** válasza:
Az enyem is ezt csinalja, kulfoldon lakunk mi is. Ja az enyem 3.5 eves! Turelem, turelem es ezt meg szorozd szazzal! Januar ota ovis azota sokkal jobban eszik!! Az enyem sokszor azert nem eszik mert akkor is ellent tud nekem mondani. Ha latja hogy nem idegeskedek akkor jobb a helyzet! Tapszert ne vegyel szerintem!
2014. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
mi nemreg koltoztunk kulfoldre 1 evig lakunk majd itt kint.nem szeretnem ha itt oviba jarna,szegenykem semmit nem tud angolul.otthon jart bolcsibe es ott mindent megevett,sokszor mondtak meg repetazott is.de itt kesz remalom az eves.pedig en fozok es magyar kajakat.
2014. márc. 5. 16:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Vond ki az étrendjéből a kakaót, cukros üdítőket, szörpöt, teát és egyéb cukros hülyeségeket. Azért nem eszik. Gondolom rákapott az édes ízre, és te sem akarod egész nap édességgel tömni, így inkább nem eszik. Fogadni mernék, hogy az édességből bármilyen mennyiséget megenne. Éheztetni kell, más megoldás nem nagyon van. Vagy alkudozhatsz vele, hogy ha megeszed ezt vagy azt, akkor kapsz csokit, kekszet, stb. Nálunk az éheztetés jött be. Volt hogy vért izzadtunk, már teljesen kivoltam idegileg, 4 féle kaját csináltam meg neki egymás után amit nem evett meg. Aztán este meg elcsórta a szendvicsemet. Meg könyörgött a főzelékért :)


Másik. Nálatok mennyire gyakori, hogy a család együtt ül le enni? Általában az olyan szülők gyerekei a problémásak ebből a szempontból, akik nem mindig adott időben, és nem egyszerre ülnek az asztalhoz. Nálunk is ez van sajnos. Igyekszem változtatni, mert én is inkább csak bekapok ezt-azt nap közben. A gyerek azt tanulja, amit lát, többnyire.


Harmadik: nem érzékeny valamilyen ételre? Az is okozhat gondot. Glutén, tej, tojás? 2 és fél éves az én fiam is, szintén nemevős, de ő 14 kg. A 10 kg szerintem elég kevéske, lehet hogy megnézetném a helyedben egy gasztroenterológussal.


Negyedik: vannak gyerekek,akiknél bejön az, hogy megadod neki a választás lehetőségét. Pl. : tésztát kérsz vagy főzeléket? Nem úgy teszed fel neki a kérdést, hogy eszel-e tésztát.


Ennyi jutott eszembe.

2014. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Vizet adj neki és ne édes löttyöket! Nem azt mondom, hogy abszolút ne adj neki teát vagy gyümölcslevet, de ne azt kapja állandó jelleggel, hanem azt néha kapja és alapvetően vizet igyon. Mert egyrészt nem lesz cukorbeteg, másrészt nem romlanak hamar a fogai és harmadrészt, ami a legfontosabb, nem cukorral és folyadékkal fog eltelni a gyerek, amitől eltelítődik ugyan a gyomra, de tápanyag nincs benne, ezért hízni sem fog.

És a keksz sem egy laktató étel, azt is lehet hanyagolni, az nassolásnak, meg ha diétáztatni kell a gyereket, arra jó.

Rendes ételeket rakj elé. Kenyér, felvágottal, sajttal, májkrémmel, vagy ilyen dolgokkal, levest, főzeléket, húsokat, uzsonnára gyümölcsöt. Ha nem eszi meg, hát nem eszik semmit, majd megeszi akkor, ha nagyon éhes lesz. És szépen fokozatosan visszavezetni neki a rendes ennivalót és akkor majd visszaáll a normál étkezése.

És sem tápszert, sem kakaót ne adj neki éjjelre, azt inkább reggelire, estére valami táplálóbbat adj neki szerintem.

Tulajdonképpen beleestél abba a hibába, hogy a gyerek dirigál neked és ő mondja meg a tutit. Hát, nem. Vannak dolgok, amikből lehet engedni, de szerintem a táplálkozás pont egy olyan dolog, amiből nem kéne. Mert ha most 15 kg-os lenne a gyereked és éppen lenne egy ilyen korszaka, akkor azt mondom, hát istenem. De a te gyereked súlya kb. egy 1 éves gyerekének felel meg. Ami igen elgondolkodtató.

2014. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
kedves utolso.koszonom a valaszodat.hat sajnos en is ugyvagyok hogy gyorsan bekapok valamit es kesz.nem igazan ulunk le egyutt enni.nem erzekeny semmire sem.inkabb arra gondolok hogy az edes uditokkel kekszekkel eltelik.holnaptol megvaltoztatok mindent.nem lesz keksz csoki,szorp tea.csak viz.vagy este tej.
2014. márc. 5. 17:00
 9/16 A kérdező kommentje:
hiaba fozom a kedvenc eteleit nem eszi meg.ma is krumplis tesztat csinaltam,tegnap fozeleket de nem kell neki.igaz most beteg is volt.holnaptol nagy valtozas lesz.ugy fogom csinalni mint a bolcsibe cvsinaltak.reggelire valamilyen kenyer,tizoraira gyumolcs,ebedre rendes fott etel,uzsonnara peksuti vagy valami.es ha nem fogja megenni akkor nem kap mast.igazatok van ha ehes lesz megeszi.koszonom
2014. márc. 5. 17:06
 10/16 anonim ***** válasza:

Sokan jókatírnak itt, hadd tegyem hozzá, hogy azért nem mindegy, h miylen választása marad, ha már éhes, mert nem ette meg az elé tett ételt. Tehát az elé tett étel legyen vaglóban egyrészttápláló és természetes, másrészt meg vanna ka temrészetes, tápláló ételek között is egyéni igények, allergiás hajlamok stb, tehát ami egyik embernek/gyereknek egészséges, az ne mbiztos, h a másiknak is ,bár van egy csomó étel fajta és étrend, ami mindenkinek egyfomrán előnyös, de léteznek eltérő ételigények is, és nem a nasira gondolok, hanem az emberi/gyermeki szervezet eltérő igényeire.


Magyarán pl a cukros italokkal ne mértek egyet, néha lehet cukros ételt adni, ha kívánja. Na de... tényleg a cél a zegészséges étel legyen, azonban ha ezek közül az adott ételt akkor se kínávja, ha már kiéhezett a picuraz evésre, akkor ne erőltesd!! Ugyanis ne mcsak dacból fordulhat elő., h ellük mnagától eg yételfajtát egy gyermek, hanem lehet olyan is, amikor eg másik embernek/gyereknek egészséges étel a te gyerekednem nem egészséges! Lehet allergia is az említett esetek mögött, pl laktóz allergia, vagy glutén allergia (pl zabkása, kenyekerek gloténm tartalmúak, míg a rizs nem!)


Csak a pontosítás kedvéért tettem kiegsézítést a többiek amúgy alapjában jó váalszaihoz.

2014. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!