Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 2 eves kisfiam...

Mit tegyek ha 2 eves kisfiam nem akar enni?

Figyelt kérdés
2 es fel eves es meg csak 10 kilo.mostanaban mar azokat sem akarja megenni amit eddig szeretett.inkabb megeszi a kekszeket meg ilyeneket.inni viszont rengeteget iszik.teat szorpot.vonjam meg tole a cukros uditoket?mert arra is gondoltam hogy az edes innivalo veszi el az etvagyat(kulfoldrol irok bocsi nincs ekezet )

#kfkghjn
2014. márc. 5. 15:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Elnézést a sok-sok elírásomért ,siettem.
2014. márc. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segitettetek.ma délutántól nem kap cukros üditöt csak vizet.uzsira banánt kért,vacsira tejbegrizt.és megette mindet.holnaptól leülök vele enni,ha meg nem akar valamit megenni,késöbb megkapja megint.akekszeket édességeket eldugtam :-)
2014. márc. 5. 21:27
 13/16 A kérdező kommentje:
a fiam reggel nagyon ugyes volt.bar hulyeseget akart reggelizni mert tmezes tejbevalot akart magaba enni vagy joghurtot meg szorpot inni,de mondtam neki hogy nem.utana sutottem neki 1 tojasbol omlettet igaz eloszor nem tetszett neki hogy az a reggeli de mondtam jojjon segitsen fujjuk meg mert meleg aztan megette mindet.es meg 2 kisjoghurtot is megevett.ugyhogy most boldog vagyok.inni meg csak vizet fog kapni.semmi cukros uditot nem
2014. márc. 6. 09:18
 14/16 anonim ***** válasza:

Annyi még, hogy próbáld bevonni az étel elkészítésébe, már amibe lehet, mondjuk szendvicset tud segíteni csinálni, vagy a rántottához a tojásokat elő tudja venni.

Ha a kásás kajákat megeszi, tudsz neki csinálni tejjel és zabpehellyel (lehet köles vagy bármi más, esetleg tejberizs) felfőtt kását, almával és fahéjjal, banánnal, vagy bármilyen más gyümölcs pürével, akár házilag készítve is. Túrót ha kikevered egy kis gyümölcspürével, szintén szuper édesség, de még palacsintára is teheted (mondjuk amerikai palacsintára) öntetnek.

Nálunk a bundás kenyér is nagyon megy, toast kenyeret sütök meg kontakt grillen, úgy nem tocsog az olajban. És tényleg, ha ő eszik, ülj le mellé te is enni. Jutalomként egy-egy csoki, cuki, keksz természetesen nem baj, ha már eleget evett a normális kajából. Sok sikert kívánok :)

2014. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzáteszek (én egy tegnapi beíró vagyok), hogy a banán kapcsán mindenesetre javaslom szem előtt tartani, hogy székletfogó. Tehát inkább csak hasmensére hajlamosaknak javasolt.


Rengeteget tudnák még írni a helyes étkezésről, ha esetleg érdekel, írj privit. Sokszor írtam már úgy, hogy nem tetszést nyilvánítottak ki, csak mert a többségi megszoksától eltérőt írtam. Ezért ne mstrapálom itt feleslegesen magam többlet írással. De AKIT ÉRDEKEL, tehát ha VALÓBAN érdekel valakit, priviben akkor van értelme többet is írnom erről.


Víz: nem csak az volt a gond, h cukros italokat adtál neki korábban, hanem az, hogy ezek szerint mellőzted a vízfogyasztását. Mindenki számára a legalapvetőbb anyag a szervezetünk számára, a "tiszta" víz!! Ugyanis ez oldószer! Ha bármi egészésges is van benne pl frissen facsart gyümölcslé, az sem elegendő, NEM víz HELYETT valóak, hanem mellette valóak az egészséges italok! Az egészségtelen italok meg végképp mellőzendőek, ill ritkán férnek csak bele pl a cukros , meg aszpartamos "üdítők".


Fontos továbbá, hogy a víz mindig üres gyomorba kerüljön lehetőleg, de leglaábbis étkezés (és másfajta ital!) fogyasztását követő és megelőző egy órán belül semmiképpen se igyon az ember, a gyermek semmit! Ugyanis az rothasztja az ételt, alkohol képződik tőle a szervezetben (főleg a savas levek, épp így gyümölcsöt, valódi gyümölcs levet is csak magában és üres gyomorra szabad ennni és várni 1-2 órát utéána, mire mást is iszik, eszik az ember!!)!


A desztillált víz se pótolja az egészséges, tiszta, lágy vizet! A desztillált víz gyógyászati , tisztító célokat szolgál, tehát a normál víz MELLETT, más időpontban fogyasztHATÓ a desztillált.


A normál víz viszont kötelező, napi legalább másfél liter felnőttnek és legalább napi egy liter: iskolás korú gyerekeknek, és legalább fél liter a kisebbek számára!


Örülök, hogy én is segíthettem.

2014. márc. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
fehérje port (lényegében tojásfehérje por formában némi édesítővel és izesitovel) is adhatsz neki néha.
2014. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!