Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a 4 éves kislányát szoptatja még, napi többször is?

Figyelt kérdés
Mindenki véleménye érdekel.
2014. márc. 19. 02:33
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%
Képzeld van.
2014. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
40%
És tényleg az a tapasztalatod, hogy minden rajtad múlik? Minden, ami rosszul megy, vagy csak másképp mint másoknál, az kizárólag a te hibád, és minden, ami jól megy, és amivel a külső szemlélők elégedettek, az egyedül a te érdemed? Nincsenek senkinek veleszületett karakterjegyei, tökegyformának születünk? Aki szoopja az ujját, az anyja hibája, akinek nem megy a matek, az anyja hibája, aki szépen rajzol, az anyja érdeme... Ugye te is érzed, hogy ez köszönőviszonyban sincs a valósággal??
2014. márc. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
32%
Nem irigylem, ha ilyen tábornok stílusban neveled. Vagy lehet még csak 2 hónapos azért vagy ilyen okos? Minden az anyán múlik. Aha persze. A te kölyköd meg ettől lesz érzelmi nulla.
2014. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
58%
Nos egy nem nulla érzelmileg,3 éves köszöni szépen jól van.Itt nem az ujjszopásról van szó,és nem gondolom,hogy ha valamit jól csinál az én érdemem,de az igenis az anyán múlik meddig szoptatja a a gyereket,és azért már egy 1,5-2 éves annyira okos hogy megérti ha megbeszéli vele az anyja,hogy mostantól nincs cici,és nem hiszem el,hogy valaki arra is képtelen,hogy a gyerekével ezt megbeszélje.Nem nevelem tábornoki stílusban de vannak olyan dolgok amiben igen megvannak a szabályok,és következetes vagyok.
2014. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
72%
Kikérem magamnak a kölyök kifejezést,te meg olyan stílusban beszélsz,mint valami kocsis.
2014. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
36%

Akkor sem hiszem, hogy egyetlen gyerekből messzemenő következtetéseket lehet levonni. Azért mert nálatok nem volt gond az elválasztás, lehet, hogy 2. vagy 3. vagy 10. gyereknél az lenne.


Az a baj sok szülővel, hogy azért, mert nálunk pillanatnyilag nincsen probléma egy bizonyos téren, másnál meg van, azt hiszik, hogy ők milyen ügyesek a másik meg mekkora lúzer. Náluk meg persze más téren vannak adott esetben sokkal nagyobb problémák, vagy ha nincsenek, lehet, hogy lesznek :), mégsem mondják nekik azok a szülők, akik szoktak gondolkodni is, hogy mekkora selejt vagy te már barátom.


Akkor most elárulom az igazságot, amit rajtad kívül mindenki tud, nem minden az anyán múlik.


Tanulság: nagyon figyeljen oda az ember, hogy kinek a véleménye számít...

2014. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes amúgy, hogy az ujjszopás, anyuék között alvás, stb. KÁROSNAK van mondva, de az oviban szopás aaaaz már jó. Gyerünk gyerünk, ha nem akar leszokni a ciciről, szoptassátok még általános suliban is! Nehogy már az anyja mondja meg a gyereknek mi a jó! Majd a gyerek megszabja!
2014. márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszem el, hogy tényleg csak végletekben tudtok gondolkodni. Tényleg nincsen semmi képzelőerőtök? Én mondjuk csak 10 hónapig szoptattam (bár nem az én elhatározásomból), de el tudok képzelni csomó olyan történetet, amikor az ember korábbi elképzeléseit az életadta helyzetek megváltoztatják. Nálatok biztos sose volt még ilyen. Na nem baj, ami késik, nem múlik.


Egyébként azt gondolom, hogy azok szapulnak másokat ilyen intenzíven és minden gondolkodást mellőzve, olyasmiért, ami nekik nem fáj és alapvetően semmi közük hozzá, akik saját magukkal elégedetlenek, bizonytalanok, vagy épp a kudarcaikkal szembesülnek túl gyakran, és így próbálnak némi pozitív megerősítést nyerni.

2014. márc. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
44%
Bocsánatot kérek minden szoptatás párti anyukától, de szerintem ez UNDORÍTÓ! Én 6 hónapos korig tartom normálisnak... Ez az én véleményem, természetesen senkit nem ítélek el ezért. Csak én nem 6 hónap után nem tenném, mert furcsálom!
2014. márc. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
30%

"Egyébként azt gondolom, hogy azok szapulnak másokat ilyen intenzíven és minden gondolkodást mellőzve, olyasmiért, ami nekik nem fáj és alapvetően semmi közük hozzá, akik saját magukkal elégedetlenek, bizonytalanok, vagy épp a kudarcaikkal szembesülnek túl gyakran, és így próbálnak némi pozitív megerősítést nyerni."


Vagy baromira egészségtelennek tartom (lelki értelemben).

Már véleményem se lehet? Miért kell ilyen semlegesen állni egy témához, és lehurrogni azokat, akiknek van véleményük?

Felőlem szoptassa ameddig akarja, de egyrészt ne próbálj meggyőzni, hogy ez helyes, másrészt engedtessék már meg, hogy leírjam a véleményem anélkül, hogy lelki nyomoréknak lennék beállítva, akinek az okoz örömet, hogy mást szapul.

2014. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!