Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki a 4 éves kislányát szoptatja még, napi többször is?

Figyelt kérdés
Mindenki véleménye érdekel.
2014. márc. 19. 02:33
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 5 éves lányom van, és el sem tudnám képzelni ha most szoptatnom kéne. Mostanában rendszeresen érdeklődik a témáról, kérdezgeti hogy amikor kicsi volt akkor a cicimet szopta, milyen az íze, mutassam meg hogy, stb. Valószínű az oviban erről beszélnek a gyerekek, ez most a téma. Ebből kifolyólag ha mondjuk még szopna, biztos kinevetnék a többiek ha megtudnák, de ha eltitkolná a többi gyerek előtt, akkor meg szégyenérzete lenne. Ez sehogy sem jó.

Más dolog, a családunkban van egy kisfiú, aki elég sokáig szopott, 4 éves koráig. Egyszer láttam amikor az anyja megszoptatta nyilvános helyen, egy strandon, a kisfiúnak a fürdőbugyijába volt a keze és a kukiját babrálta végig, szerintem ez undorító. Olyan mintha ez már élvezetet okozna neki, és ehhez még hozzátársult az önkielégítés. Valószínű nála mindig együtt jött ez a két dolog. Nekem ezért van rossz véleményem a sokáig szoptatásról.

2014. márc. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Tartottam tőle hogy vita lesz....Véleményeket kérdeztem, ebben az esetben nincs jó, vagy rossz válasz...nem muszáj acsarkodni. Kérdésem apropója: a 14 hónapos kisfiam kb. 2 hónapja sikeresen elválasztottam, mert befolyásolta a szopi a rendes étkezéseket, nem volt rendesen étvágya, orvos tanácsára tettem, nem is bánom. Már jár, nagy fiú már, a kötelességemet a tőlem telhető módon (eleinte hatalmas kínok, és több órás fejés árán) teljesítettem.


A testvérem viszont még mindig ad cicit a 4 éves kislányának, és a legmesszebbmenőkig elítél, amiért én abba hagytam a szoptatást, szerinte az egész csak az én kényelmem miatt volt, ő sem jókedvében szoptat még....nekem ez nagyon durva...4 évest szoptatni olyan, mintha a gimis gyerekét elkezdené valaki megfürdetni, vagy még morbidabb, ha értitek, hogy mire gondolok. Mindenki csinálja a maga módján, nem is az, de ebben az esetben nem én dobtam az első követ...

2014. márc. 19. 12:49
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

mindenkinél más a határ..az emberek szinte 100%

-a normálisnak tartja a 6 hónapig tartó szoptatást,60% az 1 évig tartót,30% a másfél-2 éves korig tartót,és 1-2%marad akinél még a 3-4 év is belefér.Na ezért felesleges ezen vitatkozni,h ki a normális,én sokáig azt hittem,h kb 1-másfél év és nem tovább!!de most próbálom nagy erőkkel a 22 hónaposom leszoktatni,mert több már nekem sem fér bele azért...

2014. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább azon gondolkodnék el, hogy mi lehet a baja annak a 4 éves nagy gyereknek, aki még valami miatt igényli a szopást.
2014. márc. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
71%
valószínűleg pótcselekvés egy 2-4 évesnél,mint a körömrágás
2014. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
71%
Visszataszítónak tartom....
2014. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy jó kis lepontozós topic :) általában az ilyen témák ilyenek sajnos.....


Mit hoz fel a tesód érvként miért szoptat?

Bocsi ha hülye példát hozok fel, de az állatvilágban is csak picinek szopik az állat. Nincs másképp az embernél sem.

Az ok, hogy vitamin stb van az anyatejben, de szerintem egy 4 évesnek kevés már, inkább egyen több gyümölcsöt és zöldséget.

Szerintem náluk a cicizés inkább olyan lett, mint a játszócumi stb, egy kedvenc "tárgy"

De fura hogy az anyuka ezt normálisnak tartja.....

Kíváncsi volnék mi az indoka.

2014. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
73%

Én nem ítélem el. Mondjuk a naponta többször az már kicsit sok, de ők tudják.

Mindenesetre ez semmiképp sem beteges, ha gyereknek és anyának is van rá igénye ez egy természetes dolog.


Ennyi baromságot egyébként rég olvastam már mint ebben a topikban. Sokak szerint már a 1,5 (!) éves gyereket is beteges szoptatni???? ÚRisten. A szoptatás a világ legtermészetesebb dolga, és addig kell történjen amíg anyának és gyereknek is igénye van rá. Persze egy kétéves ne lógjon már egész nap cicin, de ez mindenkinek a magánügye.


Nyilván akinek tápszeres a gyereke annak már az 1 éves gyerek szoptatása is fura, mert nem élte át, nem tudja miről beszél. Könnyű úgy ítélkezni valamiről amiről fogalmunk sincs. Ez nem úgy működik hogy ránézek a naptárra, ó holnap lesz két éves a gyerek, akkor most pedig nem lesz cici....

Terhesen még én is úgy terveztem, hogy kb 1 éves korig fogok szoptatni, de persze minden megváltozott mikor megszületett a lányom. Végül 22 hónapos koráig szoptattam, akkor már nem volt olyan nagy igénye rá és jött a kistesó is, de ez mindenkinél más.

2014. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
33%
Igen természetes amíg baba,és egy 1,5-2 éves sem baba már nem hogy egy 3-4.
2014. márc. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!