Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha anyósom "elront...

Mit tegyek, ha anyósom "elrontja" a gyereket rengeteg édességgel, cukros italokkal?

Figyelt kérdés

5 éves a fiam és nagyon tudatosan, az elejétől kezdve figyeltem rá, hogy ne szoktassam rá az egészségtelen dolgokra. Vizet, vagy cukrozatlan teát szokott csak kapni, nyalánkságnak inkább csak egészséges dolgokat, gyümölcsöket, turmixot stb.

Pár hónapja vált szokássá, hogy egy-egy hétvégét a nagyszülőknél tölt a gyerek. Mindezzel nem is lenne gond, csak anyósom úgy próbálja elnyerni a szeretetét, hogy tömi csokival, gumicukorral, cukros gyümölcslevekkel és társaival. Már ott tartunk hogy otthon nem akarja a fiam a teát és a vizet meginni és követeli a csokit meg a cukrot. Pedig felhívtam anyósom figyelmét, hogy ne adjon neki ilyeneket, de azzal védekezik hogy csak nagyon keveset ad (ja, persze...) és hogy nem szabad megtagadni a gyerektől. Fogalmam sincs hogy kezeljem a dolgot, ne vigyem oda többet a fiamat? Abból világra szóló botrány lenne... A másik, hogy a fiamat hogy szoktassam vissza az otthoni "rendre", mert már hizstirohamok vannak sajnos sokszor a dolog körül. Azt akarja enni, inni amit a mamánál. Már a hajamat tépem lassan...

Én azt is elhiszem, hogy anyósom mondjuk tiszteletben tartaná a kérést, de olyankor a többi unoka is ott szokott lenni akik viszont megszokták a nyalánkságokat, azt meg nem lehet megtenni, hogy csak az én gyerekem nem kap. Szóval tényleg nem tudom hogy oldjam ezt meg. Nem akarom tényleg, hogy a gyerek rászokjon ezekre mert baromi egészségtelen.


2014. ápr. 4. 16:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
És tényleg nem azzal van a gond, ha megesznek egy-egy szelet csokit vagy megisznak egy pohár üdítőt, hanem azzal, hogy nyakló nélkül. Amikor ott van a gyerek akkor normális kaját alig esznek csak ezeket a vackokat.
2014. ápr. 4. 20:24
 12/14 Gyönyörűséges ***** válasza:
51%

nem.irigyellek kedves kerdezo.

nalunk.is hasonlo a helyzet, csak a lanyom meg 22 honapos. Amiklr szuletett a tesoja, 5 napig mamanal volt egesz nap. Amikor hazajottem a korhazbol, szinte 4-5 napig alig evett valamit mert nem az volt ami mamanal, valogatott, konyorgott a nasiert. Kb 2 het volt leszokatnom a hisztirol, enni pedig kb elkezdett ujra 5-6 nap utan rendes adagokat, hiszti nelkul. Hatarozottnak kell lenned a gyerekeddel es anyossal is.

Mi lenne ha sutnel valami egeszseges,gyumolcsos sutit v tortat es elkuldened hetvegen h egyek azt a gyerekek?!

Vagy csomagolnal teljes kiorlesu kekszet, vagy csinalnal mindenkinek egy jo kis turmixot?!

Anyosnak megmondanam, h csak foetkezesek utan adjon nasit, talan megertene.

En egesz heten semmi nasit, kubut nem adok a lanyomnak, mert hetvegen ugyis.az egekbe lesz a kaloria es cukorszintje :)

Kitartas!

Ahogy elottem irtak 5 evesen mar siman megerti h mi a rend otthon es mit lehet mamanal, ezt mar nagyjabol a 22 honaposom is tudja es ervenyesiti is az akaratat amikor ott van.

2014. ápr. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen igazad van, én is kiakadnék!

Ha nem ért a szép szóból, nem vinném többet, vagy nem hagynám ott. Ha tényleg szereti, (és nem fogyatékos, bocs...) akkor megérti. A sógornőkkel is beszélnék, vigyél cikkeket az édességfüggőségről, veszélyekről, alternatívákról, recepteket, mintaételeket, ha normálisoka megértik, sőt még örülnek is. Ha vmi komoly allergiája lenne és nem ehetne vmit, pld cöliákia miatt glutént, azt is adna anyósod? Vhogy értesd meg vele. A gyereket meg le kell szokatni, még az elején, alternatívákkal, ami küllemben hasonló, de egészséges, pld karob. A kókuszreszelék is jó, mert eltelít a rost, de nem hozzáadott cukor, a zsír persze nm jó, de kevésbé árt.

Nálunk csak egy nagyszülő van, ő nem ad olyat, amit én sem adnék, 8gy szerencsém van. Nálunk csak a sinlacról való leszoktatás volt nehéz, azon kívül semmi hozzáadott cukrosat nem evett, másfél éves volt, mikor megtzdtam, hogy abban van: egy hétig nem ivott semmi tejkinézetűt, mert amit adtam házi rizstejet, nem volt édes. Egy hét után megitta, azóta is, mazsolával, aszalt gyümölcsel édesítek. Kitartónak kell lenni. A bagyobb gyekkel nrhrzebb, mert akaratosabb, de könnyebb, mert értelmesebb. Most 26 hósan pld már érti, nem eszünk sok mogyorót, mmet szorulást csinál.

2014. ápr. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Kb 1-2 évesen kiütést kaptam, ahányszor banánt etettek velem, de a nagymamám ezt nem hitte el, ezért adott nekem banánt.

Nehéz a nagyszülőkkel.

2014. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!