Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 eves fiamnak cumisuveg...

3 eves fiamnak cumisuveg helyett cseppmentes itatobol adtam a szorpit, mert a cumisuveg cumija szetszakadt, brutal hisztiben van, orjong? MIT CSINALJAK?

Figyelt kérdés
Ajanlottam a cumisuveget masik cumival,nem kell neki.
2014. máj. 9. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Hát add neki pohárból!Mi az hogy 3 évesen még cumisüvegből iszik?Rég le kellett volna szoktatni a cumisüvegről,és pohárból itatni.

Másfél éves a lányom,már teljesen elhagyta a cumisüveget és pohárból iszik csak!!

Itt a megfelelő alkalom,hogy leszoktasd az üvegről,add csak neki pohárból,ha nem hajlandó meginni,akkor így járt.Ha szomjas lesz,úgyis kérni fogja,és elfogadja pohárból.

2014. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom miért lett leszavazva az első, de ugyanezen a véleményen vagyok. Nagy gyerek már, tanuljon meg pohárból inni.
2014. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
3 évesen cumisüveg?? Nekem a 2 éves , már hónapok óta csőrös, és szívószálas itatópohárból iszik, illetve sima pohárból. Ez most remek alkalom, hogy leszoktasd. Mondd el neki, hogy tönkrement a cumi, nem tudtok már venni olyat, úgyhogy ha szomjas akkor pohárból kell inni.
2014. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak!Mert szereti. Es a aki 3 es fel evesen meg szopik??? Az baromi normalis. Hidd el,nem fog ugy iskolaba menni hogy meg cumisuvegen log. Jajj,komolyan mar,na mindegy. Nem akarok engedni a hisztinek,de csak ugy "elszakitani" a cumisuvegtol nem lehet jo erzes,neki ez a pot cici. Ja,amugy iszik poharbol tokeletesen,pont ugy mint aki meg szopik ennyi idosen. Szimplan szereti az uveget. A hiszti kezelese volt a kerdes amugy.
2014. máj. 9. 19:28
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne csinálj, csupán tedd el mindkettőt jó messzire. Nem egy ekkora gyereknek való sem a cumisüveg sem a csőrös, a fogai épségéről nem is beszélve. Az üvegről az én fiam is viszonylag későn szokott le, de elmagyaráztam neki miért nincs már üveg. Nem a nyúl viszi a puskát, 3 évesen megérti ha akarja, hogy nincs cumisüveg.
2014. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csak este kap cumisuveget, szerintem tenyleg vmi pot cici fele,mert a bolcsiben poharbol iszik, meg amugy is. De ejjel ha szomjas egyszerubb is cumisuveget kezelni,mert nem borul ki. Ja,de van tolem "durvabb" is,bar szerintem en meg nem logok kinagyon,baratnom lassan 6 eves fia ejjel cumisuvegbol iszik. (Ez igy leirva mondjuk eleg undorito)
2014. máj. 9. 19:38
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

igen ez ragaszkodás. ugyan olyan mint aki sokáig szoptat. szóval ez se rosszabb. de a szoptatást is elöbb utóbb befejezik...

szóval szerintem akkor add neki a szakadt cumit , majd rájön magától hogy ez már nem jó. ne vegyél másikat, beszéld meg vele hogy elfogyott nem tudsz venni stb.

2014. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lehető legjobb helyzet a cumisüveg elhagyására!!!

Nálunk másfél évesen történt, hogy a fiam úgy elrakta a cumisüveget, hogy nem találtuk meg (hozzáteszem, ő már ekkor is csak a reggeli kakaót itta cumisüvegből, más italt már ekkor is pohárból ivott) és mondtam neki, hogy na, ezt kisfiam jól elraktad, akkor most muszáj lesz a kakaót bögréből inni. Itta is szépen. Majd 3 nap múlva előkerült a cumisüveg, mire mondtam neki, hogy látod milyen szépen tudtad inni bögréből a kakaót, akkor most már nem kell a cumisüveg sem. És azóta abszolút nem használja, pohárból iszik.

Szóval ezért nem felháborodni kell, hanem ezt egy jó lehetőségnek kell felfogni, amit ki kell használni.

A hiszti akkor lesz hatásos, ha bedőlsz neki. Ha figyelmen kívül hagyod és ragaszkodsz a te álláspontodhoz, mi szerint nincs cumisüveg, igyál fiam pohárból, akkor rájön, hogy nincs más lehetőség, szomjas lesz, hidd el, hogy fog inni pohárból is. Vagy vegyél neki szívószálat. Az is egy jó módszer.

És itt most zárójelben megjegyzem, hogy azért van különbség szoptatás és cumisüvegből történő édes löttyökkel való ivászat között.

Ugyanis nézd majd meg a fiadat 1-2 év múlva. Mármint a fogsorát! Van egy kislány a családunkban, ott is 4 és fél évesen még mindig cumisüvegből megy otthon a szörp, tea, ilyesmi. Meg is lehet nézni. Tiszta feketét a fogai, már ha van, ugyanis már abszolút némelyik ínig le van romolva. De hát te tudod. Elvégre a te gyereked...

2014. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
3 évesen a szoptatást sem referálom, de azért a szoptatás és a szörp az nem ugyanaz! A hisztiről ugyanez a véleményem,ha most engedsz neki akkor ő nyert, cumisüveget, és az tudatosul benne, hogy hisztivel célt ér..
2014. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
* "p" lemaradt
2014. máj. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!