Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi a max életkor egy...

Mennyi a max életkor egy kisfiunál, hogy ne piszkáljuk orvosilag? Fütyije letapadt, és késlekedni sem, elkapkodni sem szeretném!

Figyelt kérdés

Olvasni olyat is ,vannak kinek 5 6 éves kort mondott orvos..

Arra lennék kiváncsi volt e akinél ilyen esetben megszünt a letapadás,hogyan???

Ftorocort kenöcs,huziga fürdésnél vagy hogy?



2014. máj. 15. 08:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnak nagyon le volt tapadva, de urológus és a háziorvos szerint 3-4 éves koráig érdemes várni. Aztán 2 éves korában begyulladt neki, a sebészetre kerültünk, ahol felrántották neki, mert enélkül nem tudták kezelni. Ott lecsesztek, hogy miért nem csináltunk eddig semmit, már 2 éves. A "kezelés" után még 3 nap múlva is fájt, akkor a Heim Pál urológiára mentünk. Ott megint lecsesztek, hogy ki volt az a barbár, aki ezt tette a gyerekkel, nem akarták elhinni, hogy orvos volt. Meg miért engedtem. Amikor 2 hét múlva kontrollra mentünk, akkor szintén a Heim Pálban egy másik orvos szerint, viszont helyesen cselekedett a doktornő, aki felrántotta, már rég meg kellett volna csináltatni, kvázi miattam gyulladt be szegénynek...


Szóval orvosa válogatja.


Mi amúgy használtuk a krémet is, de felrántás előtt semmit sem ért. Utána is használtuk egy pár hétig, akko sokat lazított rajta.

2014. máj. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%

Sehogy. Magától megoldódik. Ha sebészhez viszed, vagy urulógushoz, tuti, hogy vágni akar... Ja, és ha nő a doki, akkor is biztos, hogy elküldi sebészhez.

A mi szuper háziorvosunk (kiváló, tapasztalt férfi) azt mondta: míg szép sugárban, gyufaszál vastagságban jön a vizelet, semmit nem kell csinálni vele, a gyerek húzogatha természetesen, de senki más ne nyúljon hozzá. Persze az más kérdés, ha fáj neki, és piros, de az valamilyen gyulladás.

És baromság ez a szöveg is: "de hát azt a fehér váladékot ki kell pucolni, ahhoz meg fel kell húzni a bőrt" Annak funkciója van, ún. kenést szogálja a bőr és pénisz között. Ennyi.

2014. máj. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tigrincs88 ***** válasza:
83%

Én csak azt tudom leírni,ami velünk történt,történik.3 éves a fiam.Születése óta csak azt hallottam a védönötöl,házi orvosunktól,hogy ráérünk még.Hozzáteszem 80%-os letapadása van.Erre pár hónapja új védönöt kaptunk,aki azt mondta legkésöbb nyáron meg kell csináltatnom,hogy "felrántsák" neki.Egyböl a házi orvosunk is ezen a véleményen volt,szinte letolt a lábamról,hogy már réges rég meg kellett volna csinálni.

Kerestem egy nagyon elismert gyerekorvost,aki 3 hét múlva megcsinálja neki.És ö is csak a fejét csóválta,hogy ezzel elöbb kellett volna foglalkozni,mert így gond adódhat a kukija fejlödése során.

2014. máj. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

A berakodott baci, hugy...a kenèst szolgàlja....

ez jó :D:D:D:D

2014. máj. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Ja, a nőknél a hüvelyváladék is a kenést szolgálja, azt se tisztítsuk néhány hétig, aztán nézzük meg, milyen egészséges dolog az!
2014. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

2es. nincs fiad, ugye? egyrészt letapadás miatt nem vágnak, az a fitymaszűkület...


másrészt nincs olyan orvos aki azt mondja, hogy ne nyúlj a 2-3 éves fiad fütyijéhez. kenést szolgálja a kosz???


ekkora baromságot, már ne is haragudj :)

fél-egy éves koráig élettanilag van letapadva, azt szokták mondani, hogy ennyi idős korig inkább ne nyúljon hozzá anya, csak mossa, mert ha túlhúzza, bereped, akkor abból lesz a fitymaszűkület és ahhoz már vágni kell....

na mindegy, csak bántotta a szemem az írásod.



kérdező, én fiamnak a 2 éves kori státuszon hátrahúzta a gyerekorvos a fütyijét. abban a pillanatban fájt neki, és 2 napig csípte a pisilés. kamilla teát tettem a fürdővizébe, az megnyugtatta, 4. napon már nem is volt semmi. gyorsan túl voltunk rajta, azóta is minden rendben :)


4,5 éves kisfiú anyukája

2014. máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

nemtudom egy kicsit tanácstalan vagyok én is ezügyben.

4 éves fiamnak egy picit még le van tapadva(kb még 1-2 mlméter kell hogy a makk alá menjen a bőr)viszont őneki már 3 évesen teljesen feljött(a körömvirágkrémtől)Ahogy olvasgattam ez is itthon ilyen paratéma,külföldön 4-5 éves korig nem is foglalkoznak ezzel a témával.

Nézd meg itt a 4-es válaszát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


vagy nézd meg ezt(és itt egyben meg is jegyezném hogy nem is mondott akkora butaságot a 2-es akit jól lehurrogtatok)

[link]

vagy olvasd el itt a 7 válaszát aki egy felnőtt férfi és tapasztalatból írja hogy nem túl jó hatással lett a nemi életére az hogy 2 évesen felrántották neki!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Szóval javaslom mindenkinek a téma ALAPOSSABB körüljárását mielőtt osztja itt az észt amit ő esetleg "csak" egy embertől(védőnő,doki)hallott!

2014. máj. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jézusom, ennyi begyepesedett gondolkodásút.... Komolyan, szerintetek ezt régen hogy oldották meg? Nem kell hozzányúlni!!! Majd hálás lesz érte felnőttként...
2014. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton akár 10 éves korig is várnak, ha csak letapadás van, szűkület, gyulladás nincs.
2014. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát, különben a linkeket!!!

Orvos ,védönö,de még a ”beteg ”is mást mást ir..ezügyben körbeolvasgattam,viszont egyre biztosabb vagyok abban hogy a mi helyzetünk olyannyira semmiképp sem vészes hogy körülmetélésbe belemenjek valaha is,söt ...

Sem gyulladás,sem pisigond nem állt fenn eddig,csupán annyi hogy mikor merev neki látom feszül a bör,ezért ejtett gondolkodoba a dolog,és vittem magánsebészhez,aki egyböl ftorocort kenöcs utáni kudarc esetén a fityma eltávolitásra célozgatott,és beparáztam..:(

Körömvirág krémet eddig nem ajánlottak viszont,mindenesetre ki fogom azt is probálni,veszteni nem vesztek vele..


Azért továbbra is várom véleményeiteket ,tapasztalaitokat,linkjeiteket,amit elöre is nagyon köszi mindenkinek!!!

2014. máj. 16. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!