Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti rácsapnátok 3éves gyermeked...

Ti rácsapnátok 3éves gyermeked fenekére, ha nagyon csúnyán és rendszeresen bántaná az 1 éves kistesóját?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 12:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Visszatérve az eredeti kérdésre.

Nálunk hasonló a helyzet, 3 és fél éves fiú és 17 hónapos lányka. Van "büntisarok", már magától bevonul és mondja, hogy miket nem szabad csinálni: elvenni a játékát, fellökni, nekimenni, rácsukni a kezére az ajtót... Szóval kezdem azt hinni, hogy már tudja, de közben meg mégsem, mert csinálja. Csakazértis.

Előfordult, hogy rácsaptam a kezére, vagy kapott egy pofont, de tudom, ez nem vezet semmire, csak a saját dühömet és frusztrációmat vezetem így le, nem helyes. De egy vérző, ordító kisebbel a kezemben nem mindig tudok türelmes és józan maradni. Persze szarul érzem magam utána, akkor is, ha éppen leordítom a fejét, mert máshogy már éppen nem figyel rám.

Nehéz jó módszert találni, mert van, ami működik egyszer-kétszer, aztán elveszti a varázsát. A következetesség alap, csak ugye meg kell találni, hogy az adott gyereknél mi működik.

Kitartást!!!

2014. máj. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Sose értem miért gondolják,hogy a férj ütése meg a gyerek nevelése ugyanaz. Fel kéne fogni az egyike egy felnőtt ember, a másik meg egy gyerek az utóbbit meg kell nevelni,és van,hogy kell egy-két legyintés élete során mert hiába a sok száj jártatás a következetesség.Felnőtt embert nem kell nevelni,mert valaki már meg nevelte nyilván,felnőtt ember megüt egy másik felnőtt embert nem ugyanaz mikor a gyerek fenekére,kezére rálegyintenek, senki sem mondta,hogy mindenért rá kell csapni, de van amikor kell.
2014. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nehéz megtalálni az adott pillanatban a leghelyesebb döntést,amikor gyereknevelésről van szó. A sok sarokbaállitás se működik a végtelenségig, a kiabálást is megszokja a gyerek egy idő után. Több mindent ki kell próbálni,de szerintem ha semmi nem használ,akkor az ember már a tehetetlenségében is rácsap a gyerekre. Persze nem helyes...
2014. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
53%
A férjemmel egyenrangú vagyok, a gyerekemmel meg nem. Ő a fontosabb, de nem vagyunk egyenrangúak, sem egyenjogúak. Nekem sok mindent szabad, amit neki nem. Nem úgy a férjemmel kapcsolatban. És nem felpofozásról, verésről vagy megalázásról volt szó, hanem fenékre csapásról, tegyük hozzá, pelenkán keresztül. Sose verem vagy ütom meg a gyerekemet előre megfontoltan, számítóan, nem is ettől várom a változást, de bizony előfordul, hogy elönti az agyamat a vér és csapok. Állítsatok falhoz.
2014. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

'Elonti az agyadat a ver es csapsz'? Aha... de a 3 eves ne bantsa a kicsit, mert... miert? 'mert o nem egyenrangu'

Ok, ertem. Gratula! Boldog kismamazast neked!

2014. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
33%
Ott a pont utolsó!!!!végülis a gyerekek egyenrangúak ,akkor minek is kell beleszólni,ők üthetik egymást.a gyerek azért verekszik mert elönti az agyát a vér.ezt kell megtanítani kezelni és nem jól elfenekelni.egy 3évesen meg ált. Nincs már pelus!!!
2014. máj. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
36%
Jaj álljatok már le,komolyan ti hol éltek?? Csak mert szerencsére a környezetemben nincs ennyi idióta nőszemély, a gyerek nem porcelánból van és bizony ahhoz,hogy normális értékrendű felnőtt legyen rendesen kell nevelni,ha ez azt jelenti,hogy néha egy-két kézre,popsira legyintésre van szüksége kisebbként,esetleg kamaszként 1-2 pofonra, akkor bizony szükség van rá,nem a verésről van szó,de beszélheted rongyosra a szád,lehetsz következetes állíthatod sarokba ha nem ért belőlük,szinte biztos egyszer ráütsz a fenekére,hogy tudja milyen érzés mikor a kicsit bántja és egyből megérti.
2014. máj. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
53%
Komolyan azt gondolja itt a tobbseg, hogy a gyerek es a felnott nem egyennrangu es hogy a gyereket fenekrepacsival a kamaszt meg pofonnal kell neha-neha nevelni, mert masbol nem ert?
2014. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
30%

Én is adok egy hatalmas pontot a 25-nek!

nagyon megmondta az igazat meg a frankót!

Honnan tudhatjuk,hogy a nagytesó miért üti a kistesót??

Lehet hogy dúl benne a féltékenység mert háttérbe szorult a kistesó miatt!Lehet mindenre az van neki mondva hogy ezt adoa a kistesódnak mert te vagy a nagy!lehet el van hanyagolva,nincsennek kettesben töltött programok anyával mint kistesó előtt!

Kire haragudjon ha nem a kistesójára??Hogyan fejezze ki másképp hogy mosr per pill haragszik a tesójára mert kitúrta a pixisből???

Egy 3 éves nem tudja kifejezni magát,hogy:"Anya szeretethiányom van,foglalkozzatok velem többet!"


mert ezzel a tesóütögetéssel ezt akarja kifejezni!


Ezzel nem azt mondom,hogy akkor már verheti püfölheti a kistesót,hanem a probléma gyökerét kell megkeresni és megoldást találni rá ÉS NEM MEGÜTNI MERT AZ MÉG OLAJ A TŰZRE!!!!

Meg fölényeskedni egy 3 éves felett hogy már teneked k.ss van az van amit én mondok mert te csak egy sz.ros kölök vagy én meg egy felnőtt és én megcsaphatlak!


IGENIS ÉN ÉS A GYEREKEM EGYENRANGÚAK VAGYUK!!!CSAK Ő KISSEBB ÉN MEG NAGYOBB!

Nekem ahhoz van jogom,hogy a helyes írányba terelgessem,jóravaló embert neveljek belőlle,de ahhoz nincs jogom hogy megüssem!Ez a szülők tehetetlenségének a jele!Nállam is van hogy elszakad a cérna de én találtam erre egy megoldást,ráverés helyett azonnal kimegyek a teraszra és ott kidühöngöm magam(természetesen hogy a gyerek ne lássa)Ez nem több 1-2 percnél és higgadt fejjel visszamegyek a lakásba és mehet büntibe a gyerek majd megbeszéljük mit csinált rosszul mit nem szabad!

Nekem is két gyerekem van kis korkülönbséggel,nem mondom hogy nem volt nállunk is egy kis testvérféltékenység de soha nem csaptam pedig a nagyobbik volt hogy oda-oda legyintett a kicsinek mégis megtudtam oldani verés nélkül!


Szégyelje magát az aki a gyerekét veri főleg a kistesó miatt,ez igenis mély leki nyomokat hagyhat benne akár a késsőbbi évekre is!Tudom,mert sok ilyen felnőttel beszéltem akik első gyerekként háttérbe voltak szorulva a kistesó miatt meg ők is meg lettek suhintva 1-2x és felnőtt korukban is emlegetik illetve végig a gyerekkorukba nem a tesót hanem egy riválist láttak a kistesóba!

2014. máj. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Persze,nem szép dolog megütni a gyereket, na de arról senki nem nyilatkozik,hogy akkor mit kéne tennie a kérdezőnek?! Valószinúleg már rongyosra beszélte a száját, büntetéseken is túl vannak már, és valószinű semmi nem használ...Erre adjatok ötleteket neki!
2014. máj. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!