Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is sok a kifejezet...

Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.

Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?


2014. jún. 17. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
81%
De, csak a szülők saját mintájukat adják tovább. Nem csak kövér gyerek van sok, de kövér felnőtt is, nah, ők a szülők. Helytelen minta, helytelen étkezés és mozgás, helytelen testsúlyt eredményez.
2014. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:
A nagyobbakról meg ne is beszéljünk, strandon voltunk, ott döbbentem le teljesen, hogy mennyi a kövér kisiskolás korú. Nem picit ducibb, pocakos, hanem egyértelműen kövér, mint egy sörhasú bácsi... Mit fognak ezek a gyerekek felnőve mondani a szüleiknek? Volt egy túlsúlyos barátom anno, ő azt mondta, egyetlen nyár alatt a nagymama felhizlalta, 15 évvel később sikerült neki lefogyni. Tegyük hozzá, a szülei sem voltak segítségére, az az elv volt otthon, hogy mindent meg kell enni...
2014. jún. 17. 15:06
 3/73 anonim ***** válasza:
24%
Én nem sokat látok. Az én fiam 2 éves, 15 kg és 93 cm. Nem kövér, de nyilván nem az a fajta, akit az első szél felborít (hála az égnek). Ilyen masszív kisfiúból többet látok, igazán kövéret talán egyet ha láttam eddig. A kislányok meg inkább soványkák. Egy szó mint száz van kövér kisgyerek, de hogy sok, azzal nem értek egyet.
2014. jún. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
88%
Én sem ismerek egyet sem, nem is látok kövér gyerekeket, bölcsis a lányom, ott sincs senki, akit kövérnek mondanék. A kislányunk 2 éves, ő 91 cm és 12.5 kg, őt pl. mindenki vékonykázza. Mi nagyon tudatosan étkezünk mondjuk, és olyan bölcsit is kerestünk, ahol ezt figyelembe veszik.
2014. jún. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

Játszótéren én sem láttam sokat, az oviban szembesültem ezzel meg a strandon. Gondolom játszótérre kevésbé hordják őket, nehogy mozogjanak...

Na meg a babakocsikban látni bevásárlóközpontokban felénk laza 3 éves dagikat, ahogy terpeszkednek, anyuka meg toligálja. Nehogy kiszálljon és mozogjon, még véletlenül se.

2014. jún. 17. 15:12
 6/73 A kérdező kommentje:
Az oviban az egyik kisfiú 3 évesen 26 kiló volt, anyuka dicsekedett vele. Magasságra akkora volt kb., mint az én fiam akkor, 100 cm körül. Azért ez szerintem igencsak sok.
2014. jún. 17. 15:14
 7/73 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sajnos elég könnyen hajlamos a hízásra,ezért nagyon odafigyelek mit és mikor adok neki enni! Az orvos is szólt hogy figyeljünk,de én magamtól is megtenném mert saját tapasztalatból tudom hogy a kövér gyerekből kövér felnőtt lesz! Nem beszálve a sok lelki bántásról amit én is átéltem anno.

A testsúly nem minden esetben csak azon múlik mennyit eszik a gyerkőc,de a szülő nagyon is sokat tehet róla ha a gyerek elhízik! Ezen kívül mozgás és spor,nem hagyni a gyereket a tévé meg a modern kütyük előtt tespedni!

2014. jún. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 A kérdező kommentje:

Arról szó sincs, hogy a gyerek tehet róla! Meg eleve, valamilyen testalkatot örököl. Nekem mindkét gyerekem vékony csontozatú, szerintem sose lesznek dagik. Vannak erősebb testalkatú, masszivabb gyerekek, de nekik sem kell kövérnek lenni. Van barátnőm, akinek a fián abszolút nem látszik, hogy az enyémnél 5 kilóval nehezebb, egyszerűen mindenhol szélesebb, vállasabb.

Viszont nekem már figyelnem kell rá, hogy mit eszek, mert pikkpakk akarnak feljönni a kilók :(

2014. jún. 17. 15:22
 9/73 a mama aki törődik a válasza:
100%
Múltkor mi is voltunk strandon , a fiammal és én is ledöbbentem.Azok a kis gyerekek, szinte már gurultak, a derekuk nagyobb volt mint az enyém, és a hasuk és a combjuk is hurkás volt.Ott ették a parton a vattacukrokat és a hot-dogokat.Hihetetlen volt, amikor a szintén dagadt szülők tömik a gyereküket, és nem hiszem el,hogy ez genetika, és ,hogy majd kinövi.
2014. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:
Na meg pl. a kövér gyerekek szüleinél mindig csak kartonszám a kólát látom. Innentől nincs is kérdése az embernek. Fiam csoporttársának az anyukája panaszkodik, hogy nem alszik agyerek délután, ezért nem hagyja ott az oviban, inkább kimennek sétálni. 2 liter kólával...
2014. jún. 17. 15:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!