Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is sok a kifejezet...

Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.

Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?


2014. jún. 17. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
8%
38as ha asaját étkezésedre alakodra figyelsz a gyerkére miért nem? Nem vagyok tökéletes alkatú sőt, pont azért mert kicsinek nem figyeltek oda az étkezésemre, és elhíztam. De próbálok tenni ellenne. És pont ezért itélem el a kövér gyerekek szüleit, mert a saját bőrömön tudom mi lesz a következménye és ezért figyelek annyira a fiamra.
2014. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
Utolsó: pont erre próbáltam rávilágítani a "nem kap édességet" dologgal,hogy nem kap hízlaló dolgokat: zöldséget,gyümit,főzeléket,húst eszik többségében.Kenyeret szinte sose kap,tésztát,krumplit ritkán.Így már érthető?
2014. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
75%
Igen, akkor nekem a két évesemmel gyalog kellene hazamennem a város másik végében lévő bölcsiből (7 km). :))) Néhány anyuka annyira, de annyira korlátolt, hogy csak na.
2014. jún. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 A kérdező kommentje:

A 105 cm és 20 kiló még nem hiszem, hogy az a kategória, amikor már látványosan elhízott egy gyerek.

Mint említettem, én is könnyen felszedem a kilókat, figyelnem kell magamra, nincs is tökéletes alakom. Azért a kicsit husisabb és a kifejezetten kövér emberek között még van néhány kategória.

2014. jún. 17. 16:22
 45/73 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es!


Sajnos bármennyire is próbálom,nem megy a helyesen való táplálkoztatás!

Akármennyire is reklámozzák,hangsúlyozzák,hogy mi az egészséges és mi nem,míg az árakat nem cserélik fel.

Nem tudok minden nap zöldséget venni,hogy kiváltsam a fehérlisztet,krumplit,rizst vagy megvegyem a kókuszzsírt és társait a napraforgó olaj és disznózsír helyett.

Most elkezdtem a saját veteményes kertem gondozását,de sok minden sajnos nem terem meg ebben a földben,de igyekszem.

Pedig nagyon szeretnék odafigyelni a táplálkozásukra.

Kapnak gyümölcsöt,esznek zöldséget azért mindennap,de nagy mennyiségben sajnos már nem megy.Az étkezésen kívül is van mire költeni.

Elhízottnak nem mondanám egyiküket sem 4,5 éves/16,5kg/102 cm lány és 3éves/13kg/92 cm.

Félek is,hogy elhíznak egyszer,de igyekszem a mozgásukat is kielégíteni.


Viszont én kb a gyerekek 1%-nál látom,hogy több a súlyuk,mint amennyi elfogadott lenne.

2014. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
Ja és kb napi 5 km-t sétáltak az oviba és vissza...
2014. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 A kérdező kommentje:
43-mas: ki a korlátolt? Épp írtam, hogy aki a bölcsiből szalad haza a babakocsival, az érthető. Gondolom a 7km-t már nem gyalog teszed meg napi 2x Te sem :D
2014. jún. 17. 16:25
 48/73 anonim ***** válasza:

44-es:


Nem,egyébként hiába 105 cm 20 kg,még soha nem mondta senki hogy kövér vagy elhízott lenne,mert nem is az,csak combosabb mint az átlag.Doki meg védőnő sem említette soha,egy szóval sem.Mégis ugrok erre a témára mert mindenhol okoskodnak a szülők,én meg azt látom,hogy az ő gyereke chipset,gumi cukit meg kólát nyakal,és vékony mint egy cérnaszál,az én gyerekem meg azt se tudja mi fán terem a chips.Hát akkor ne akarjon már engem senki megítélni ismeretlenül.

2014. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:
38-as: Te szerintem pont jó irányban haladsz, hogy csinos kislányod legyen már óvodás korára :)
2014. jún. 17. 16:28
 50/73 A kérdező kommentje:
Az enyémek, mivel vékonyak, szintén nem nassolhatnak feleslegesen, mert akkor pl. az ebédből nem ennének semmit.
2014. jún. 17. 16:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!