Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is sok a kifejezet...

Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.

Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?


2014. jún. 17. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, az elhízott gyerekek arány a társadalomban 20%, ha pusztán statisztikákat nézünk, és ebben mindenki benne van, az endokrin okok miatt, anyagcserezavar miatt elhízott gyerkőcök ennek kb. a felét teszik ki. Kicsi szám, én nem erre céloztam, hanem arra, hogy amikor éppen ítélsz, akkor lehet, hogy ilyet ítélsz.


És nyilván, igen, a pajzsmirigy gondok és a lisztérzékenység kapcsolatát az orvosok is ismerik, és szűrik is. :)

2014. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:
Most kíváncsiságból berajzoltam egy kört a google maps-en, amit a 20 hónapos fiammal sétálni szoktunk (én közben 7-8 hónapos terhes voltam, ezért is szoktattam le a babakocsizásról), ez 3 km kereken. Pedig nem egy extra távolság, csak egy kör a városban, félúton egy pékséggel, paddal :)
2014. jún. 17. 16:03
 33/73 A kérdező kommentje:
Az endokrinológiáról: 3 csontsovány barátnőm jár a szakrendelésre, mindhárom amiatt, mert nem akart jönni a baba, egyiket sem szűrték és soha említésre se került, hogy lisztérzékenység is lehet a háttérben. Lehet, hogy a gyermek ellátás jobb, de ez nálunk egy kalap kaki (hogy szépen fogalmazzak).
2014. jún. 17. 16:05
 34/73 anonim ***** válasza:
Az én lányom ettől többet is sétál, ha olyan napja van. És ha nincs, akkor semennyit. Tökre irreleváns. Eszembe sem jutott leszoktatni a babakocsiról. Mert mi pl. szeretjük, slussz.
2014. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
Rossz helyre járnak. :)
2014. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 A kérdező kommentje:

Most már kíváncsiságból is elkezdtem keresni adatot, mennyi lehet az endokrin okból elhízott gyerekek száma.

Itt pl: [link]

az elhízottak alig több mint egy százalékát emlegeti!

2014. jún. 17. 16:09
 37/73 A kérdező kommentje:
Regionális központ, klinika...
2014. jún. 17. 16:10
 38/73 anonim ***** válasza:
72%

A 3 éves lányom 20 kg és 105 cm.

Borzasztóan zavarna ha emiatt engem ítélnének meg vagy őt,mert nem mi tehetünk erről.Igaz,én őt nem látom kövérnek,de masszív,combos fajta.Rengeteget mozog,néha úgy érzem már túl sokat is.

Baba korától husisabb fajta,2 éves koráig nem nassolt soha semmit,azt se tudta mi az a pufi (kuki) vagy keksz,rudi stb.Éppen azért nem kapott mert hízékony fajta.Most hetente 1-2 alkalommal kap valami egészségesebb nasit.Nem beteg,nincs semmi rendellenessége,ő ilyen.Rosszat nem lát,én 173 cm 56 kg vagyok,ügyelek az alakomra.Vele mit tegyek? Koplaltassam?


Ha kiviszem a strandra akkor engem is megszóltok,elítéltek majd? Vagy inkább ki se vigyem,mert majd megszóltok???

Vajon azok az anyukák akik elítélik a husisabb (nem kövér,nem dagadt,nem extrém túlsúlyos gyerekeket) tökéletes modell alkattal rendelkeznek??? Vagy csak máson és a más gyerekén jó élcelődni?

2014. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
20%

Fiam még nem volt 1 mikor elraktuk a babakocsit. A többi anyuka meg még 1,5 évesen a babakocsiban ülteti a gyereket a játszón és eteti, ennyiből áll a játszózás, közben csodálkoztak, hogy az enyém milyen hamar jár az övék meg még mindig nem.

A babakocsi addig szükséges amíg egy gyerek nem tud járni és addig is csak közelekdésre.

2014. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 A kérdező kommentje:

27-es. Köszi a hozzászólást, érdekes volt!

Igen, ezt is hallottam már pszichológusoktól, hogy az igény szerinti szoptatást az első pár hónap után nem javasolják.

Sajnos a családban van 2 evészavaros gyerek is, egy családban, az egyik minden problémáját evéssel akarja megoldani (6 éves kislány) és van egy 8 éves bátyja, aki meg a nemevéssel zsarolja a szüleit. Akik természetesen nem mennek szakemberhez, mert ők nem hülyék.

2014. jún. 17. 16:17
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!