Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is sok a kifejezet...

Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.

Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?


2014. jún. 17. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ezt tapasztalom, amit írsz, nálunk is van a 20 fős ovis csoportban 2 kifejezetten kövér gyerek. És itt nem arra gondolok, hogy husis, vagy duci, hanem a kb 100-105 cm magassághoz úgy 30 kilósak. Szerintem ez iszonyú sok, és látszik a gyerekeken is, hogy nagyon hamar kifáradnak. Az iskolában pedig még rosszabb az arány, főleg a 2-3. osztályosok között egyre több a kövér gyerek. Ennek persze több féle oka is lehet, de ha normálisan étkezik, eleget mozog egy gyerek, akkor a szülő helyében én mindenképp kivizsgáltatnám, hogy nincs-e hormonális problémája. De több anyuka, akinek elhízott gyere van, maga is eléggé elhízott, és letudja annyival a problémát, hogy ilyen az alkata. Nyilván a szénsavas üdítők és napi szinten elfogyasztott chips és társai nem tehetnek róla. Amúgy ha husis egy kisgyerkőc, nem látom gondnak, az én lányom sem volt egy nádszál oviban (4 évesen kb 110 cm és 21 kg volt), de ez a husisság fokozatosan elmúlt, ahogy nőtt, most 7,5 évesen 135 cm és 27 kg. Viszont ha minden este chipset kapna vacsira, gondolom, megőrizte vagy gyarapította volna a babakori hurkákat.
2014. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
Kisfiam tánccsoportjában a kb 20 kislány közül 3 kifejezetten kövér. És természetesen a másfél órás próba szünetében készenlétben áll a kísérő szülő az édes sütivel és egyéb elemózsiával, nehogy éhen haljon szegény gyerek a nagy táncolás közben.
2014. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
Én egyszer találkoztam egy kisfiúval aki 2 évesen volt 25 kg.Nah az durva volt.
2014. jún. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nagyrészt azért a genetika hatàrozza meg ki milyen testalkat. És nagyon sok múlik az életmódon természetesen,de a gyerekektől megvonni minden nassit amikor a többi 10 is tömi magàba,nincs sok értelme, mert majd nagyobb lesz , kap zsebpénzt és elveri mind a büfében mert kicsiként tiltva volt. Mértékletesség ebben is. Egy ilyen kicsi gyereket még nem diétàztatni kell,hanem mozgatni,mozgatni. Legyen az hétvégi foci apuval vagy úszàs, kergetőzés,bármi amiben örömét leli és nincs kötelező jellege. A babakocsival sincs semmi gond ha mellette vhol kiélheti a gyerek a mozgás igényét,hisz anyukának is csak kényelmesebb a bevàsàrló pakkokat a kocsiba tenni és úgy tolni. Az igény szerinti szopi nem tudom mit is befolyàsol, ez úgyis csak félèves koràig tart hisz onnantól màr mást is kaphat és a baba is érdekĺődőbb nem fog nonstop cicin lógni. Újszülöttként én is minden nyekkre cicire tettem, 2 évig szoptattam és nem lett elhízott és ha elesik v. fáj valamilye nem a hűtőhöz rohan egy lavor fagyiért vigaszul hanem hozzám. ;-)
2014. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:

Csak megjelentek a lepontozók...

Jelzem, én zöld kezet adtam annak, akivel egyetértek, a többiekre nem nyomtam semmit. Utálom ezt a hozzáállást, hogy ha nem tetszik valami, egyből lepontozzuk, holott lehet, hogy a kérdésre válaszolt, csak máshogy látja a dolgokat.

2014. jún. 18. 12:04
 66/73 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen látok kövér gyerekeket, kérdés, hogy mi számít soknak. Szerintem egy is sok. Az a szörnyű a dologban, hogy egy gyerek nem tehet arról, hogy kövér, mert a szülei etetik, ők adagolnak nekik, ők főznek, ők választják meg a nasit, mindent. Aztán mi lesz vele tini korában? Önbizolmhiány, önutálat, lelkiismeretfurdalás stb. Az egészségügyi kockázatokról nem is beszélve.


Egyik ismerősömnek kövér a kislánya. Egy fejjel magasabb a társainál, jó pufi arca van, jó nagy hasa, vastag karok, lábak. Ami ebben a legdurvább, hogy anyuka ezzel büszkélkedik a közösségi oldalon, hogy az ő kislánya a legerősebb, micsoda dicsőség. Elképesztő.


Nekem volt két kövér osztálytársam, halálra cikizték őket, főleg a lányt. A mai napig kövér mindkettő a családjaikkal együtt. Viszont az egyik nővére vékony. Elmondta nekem, hogy ő nem úgy étkezik, mint a többiek és sportolni kezdett, duplán kell mindenre figyelnie, mert hajlamos a hízásra. Respect.

2014. jún. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Aki meg a pénzre hivatkozik, hogy az egészséges drága, hát nem tudom, a szüleim szomszédjai nagyon szegények és elképesztő, milyen jókat főznek és esznek kevés pénzből. Nem krumplit, nem kenyeret stb., hanem zöldséget és néha húst, mert az drága. Mindenféle zöldséges pástétomot csinálnak, idénygyümölcsökből sütnek, befőttet csinálnak, lekvárt, jó kis leveseket stb. Nem vesznek üdítőt, nem is hiányzik nekik, vizet isznak vagy teát főznek. Bodzaszörpöt szoktak még csinálni házilag. :)


Aztán itt vagyok én, egyetemista vagyok, nincs sok pénzem. Itthon edzek a youtube-os fitness videókra, nem kerül pénzbe. Nem eszem semmit, amiben fehércukor van, alig eszem fehérlisztes dolgot és nem ment rá a gatyám.


Ez nem a kérdéshez kapcsolódik közvetlen, csupán azoknak írtam válaszul, akik szerint a pénz hiánya miatt elkerülhetetlen az egészségtelen étkezés. Utánajárás, emberek, odafigyelés!

2014. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:

Kinek mennyi a kevés pénz és az a kevés pénz is hány főre jut!

Idény gyümölcs..nos! Van cseresznyénk,de azt egész nyáron nem ehetjük,mint gyümilevest. Paradicsom,paprika,borsó és kukorica az ami megterem a kertben. S ennyi. Minden más drága,ha meg kell venni. Húst háztól vesszük lényegesen olcsóbban,de még így is húzós!

Nem mondhatom a gyerekeimnek,hogy eszünk 1-1 szál spárgát egy-egy tányér paprikáskrumpli helyett,mert az sokkal egészségesebb.

Van,amikor nem megy és kész!

Szeretnék változtatni,már kívülről fújom minden élelmiszernek a kalóriáját,tápanyag tartamát,tudom,hogy mi mennyibe kerül stb,de nem megy.

Remélem lesz jobb is és akkor mehet az egészséges táplálkozás is ennél jobban.

2014. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
Ja és a gyerekeim nem esznek semmi cukros nasit,sosem ettek még chipset,kólát és más ilyen szennyet sem ittak még. Víz és tea,nasinak alma,répa és néha csinálok nekik teljes kiőrlésű lisztből palacsintát. De az is 500 ft/kg és sok az ára,de ennyit megtehetek értük. 1kg-ból 3-szor tudok nekik csinálni 1 hónapban.Szerencsére imádják és most már én is azt mondhatom,hogy a fehérlisztből készült "hagyományos" palacsintát meg sem esszük. Már nem finom és míg abból 1 kg liszt is kevés lenne,a teljes kiörlésőből elég 2-3 palacsintát sütnöm fejenként és már többet nem bírnak megenni. Látom a lényegi különbséget,de a ráfordított összegét is! :/
2014. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy félreértettetek. Én nem azt mondtam, hogy kevés pénzből nem lehet egészségesen étkezni, csak azt, hogy akinek kevés a pénze, inkább megveszi a krumplit, mert azzal jól laknak, mint ugyanannyiért a salátát, amitől félóra múlva már korog az egész család hasa. Azt sem mondtam, hogy ez jó, csak azt, hogy szerintem így van.


Emellett én hiszem, hogy nem kell semmit kizárni az étrendből, csupán az arányokra kell figyelni. Nem lesz semmi baja a gyereknek, hogy néha megeszik egy darab csokit, vagy teljes kiőrlésű lisztet vagy egy pohár kólát. Akkor lesz baja, ha ezeket mértéktelenül fogyasztja.


Én nem tiltom el ezektől a gyereket, mert szerintem a tiltás később megbosszulja magát. Ha majd óvodába/iskolába kerül, és mások is ezt eszik, annál inkább rá fog majd kattanni.

Attól, hogy eszik egy nap egy apró pudingot, egy héten egyszer egy darab csokit, nem fog elhízni, mint ahogy nem is hízott. Üdítőt ritkán veszünk, mi is inkább a vizet szeretjük. Viszont én nem fogok neki kizárólag kölesgolyót adni, mert én magam is megőrülnék, ha azt kellene ennem.

Mértékkel, ez a lényeg.

2014. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!