Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is sok a kifejezet...

Szerintetek is sok a kifejezetten kövér kisgyerek?

Figyelt kérdés

Nem az egy éves duci babákra gondolok, hanem a 2-3-4 évesekre. Ott már igencsak befolyásolni kellene a kedves szülőnek, hogy mennyit és mit eszik a gyerek.

Oviban a 20 gyerekből (kiscsoport) nálunk 2 kifejezetten túlsúlyos, az a kategória, akinek olyan combja van, mint egy felnőtt karja. A gyerekorvos nem szól a szülőknek?


2014. jún. 17. 15:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
60%
Nekem fontosabb hogy egészséges legyen mint csinos,de azért remélem mindkettő összejön,köszi :)
2014. jún. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 A kérdező kommentje:

Még 2 észrevétel a végére:

1. Akinek vékony gyereke van, folyton szaladgál kivizsgáltatni, nem ételallergiás-e stb, akinek kifejezetten túlsúlyos, az miért nem teszi?

2. Köszi, hogy egyelőre senki nem indult neki a lepontozósdinak! :D

2014. jún. 17. 16:36
 53/73 anonim ***** válasza:

A nem tudom hanyadik x-edik, sokadik pszichológus válaszoló vagyok (4,11,18,22,31,34,35 :D:D:D).


Én amúgy mindenképp vinném önszorgalomból, ha nagyon ducinak látnám, tehát utánanézetnék, de én egy paragép vagyok, csak most épp azon parázok, hogy egy év alatt szűk másfél kilót hízott az előírt kettő helyett. :D

2014. jún. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
Egyik válaszoló, a gyerekeknek szükségük van a szénhidrátra pl kenyér,krumpli,tészta,tehát lehet hogy a kislányod könnyen hízik,de ezeket ne vond meg tőle ,mert beteg is lehet,és amúgy ha nem látszik rajta,hogy 20kg akkor szerintem nincs gond,ha látszik meg kivizsgáltatnám,hogy miért hízik így egy 3 éves kislány ha egészségesen étkezik
2014. jún. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
Egészséges,ki lett vizsgáltatva,mert engem zavart.Kap szénhidrátot természetesen,muszáj is,kell a szervezetnek,de nincsen azzal tömve,lehet hogy félreérthető voltam.Mivel elég nagyétkű,ezért ha mindennap kapna mondjuk kenyeret,akkor gurulna :) egészségesebb szénhidráttal etetem :)
2014. jún. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
Értelek :) Akkor meg ilyen alkat,van ilyen,kiskromban igen vékony voltam,de eleve vastagabbak a csontjaim és kamaszkorban már ez látszott,eleve szélesebb a csípőm és a vállam mivel sportoltam ugye izmosak a lábaim tehát nem vagyok pálcika ember fajta,bár kicsi koromban iszonyat vékony voltam most 173cm 65kg vagyok,semmi túlsúlyom nincs,ellenben a barátnőmön aki 171 cm és 63 kg legalább 5kg túlsúly van és látszik, ennyit számít az alkat :D
2014. jún. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon következetlenek a szülők az étkezés tekintetében, az én családi, baráti körömben legalábbis.


Nem eszi meg a gyerek a zöldséget, kétszer megpróbálják még megetetni vele, de ennyi és feladják, elintézik azzal, hogy nem erőltetik, úgyse eszi meg. A másik, hogy van olyan ismerősöm, aki állandóan gyümölccsel eteti a 2-3 éves gyerekét, mert az annyira egészséges. Metrón hallottam az egyik anyuka dicsekedett, hogy a 2 éves gyereke megeszik nyáron minden este 1 banánt, egy fél almát és több mint 10 szem epret az egy pohár joghurtján felül. Ezek rengetek kalóriát és sok cukrot tartalmaznak, ez se jó a kicsik szervezetének, pont ahogy a terhes nőknek sem ajánlanak ennyi gyümölcsöt.


Ami még nagyon zavar, amikor a 3-4 éveseket még babakocsiban 'sétáltatják" (ez nyugaton most hatalmas divat, nagyon meglepődtem) persze a gyerekek kezében sokszor cukros üdítő és péksütemény van. Tudom, hogy nehéz egy hisztis gyerekkel tömegközlekedni, még a nem hisztisekkel is, de ekkora gyereknek már rég nem babakocsiban a helye.

2014. jún. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
59%

Sok szülő nem figyel oda, mert nem ezt tanulta otthon. Egyetértek, hogy nincs ennek itthon kultúrája, de az is igaz, hogy nem mindenki engedheti meg az egészséges étkezést. Azért lássuk be, jobban jól lakik a család krumplival, mint salátával.

Az egyetlen, ami nekem nem tetszik, az, hogy ismeretlenül ítélsz meg embereket ránézés alapján, és ez sajnos nagyon elterjedt hazai "betegség". Hogy kinek van a kezében kóla, vagy miért ül babakocsiban, ezek olyan dolgok, amit egyetlen találkozáskor nem tudsz megindokolni, mégis elkönyveled, hogy ilyen-olyan szülő.

Az én fiam nem kövér, inkább vékonyka, és jó magas. Szerintem simán idősebbnek néznéd a valós koránál, viszont még nem jár. Rólunk is elkönyvelnéd, hogy lusták vagyunk, mert babakocsiban tolom? Ne ítélj meg embereket így, mert lehet, hogy a kövér szülők nem jó hozzáállást közvetítenek a gyerekeik felé, de a tiédet sem látom éppen helyesnek.

Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha az emberek a saját problémáikkal törődnének. Mindenkit úgysem tudsz megtéríteni.

Nem elég, hogy egy gyerek kövér, az ilyen "látod, kóla van nála, és miért nem sétál" megjegyzésektől is szenvednie kell. Valahonnan csak hozzák a csúfolódó gyerekek a hozzáállásukat, nem a semmiből jön.

2014. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 A kérdező kommentje:

Utolsó: sok mindenben egyetértek veled, de az említett gyerekes családok nagy részét (pl. kólásékat) nem egyszer látom, hanem szinte naponta.

Tény, hogy olcsóbb a krumpli, mint a saláta, de fele annyit enni is olcsó.

2014. jún. 17. 19:40
 60/73 anonim ***** válasza:
az én lányom nincs elhízva,de 3éves és bizony még használunk babakocsit.a bölcsi messze van,nincs időm kivárni,ha hisztizik h nem akar sétálni.ha elfárad,beleül.plusz du. szoktunk menni játszótérre,az ismessze van.sokszor sétál mondjuk,de attól még használom,inkább viszem magammal.de ettől még nem elhízott és nem lusta.az ovi már közel lesz,megbeszéltük,h akkor már nem használunk babakocsit.
2014. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!