Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol sok gyerek van, ott...

Ahol sok gyerek van, ott hogyan zajlik egy reggel?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk ilyen egy átlagos reggel

Fél 6-kor megjelenik a legidősebb csemete (4) az ágyunkban. 6 óra körül felsír a legkisebb (1). Ő megkapja a reggeli tejitalát, és mászkálni kezd a lakásban. A legidősebb addig kiszolgálja magát a távirányítóval, és mesét néz. Ezután megyek, és kakaót készítek a nagyoknak. A középsőnek (2) a szobájába készítem, mert ő kel a legkésőbb, és irtó hisztis, míg nem itta meg a kakaóját.

8 körül már mindenki magához tért, tehát lehet reggelizni. A kicsi ezután lepihen, a nagyokat felöltöztetem, fésülködés, fogmosás. Én is letusolok, elkészülök. Megjön az ebéd (rendelem). Ezután a nagyokkal foglalkozom, míg a kicsi fel nem kel, de közben elmosogatok, és rendbe teszem a konyhát. Mikor a kicsi felkel tízóraiznak. Utána sétálunk, ügyet intézünk, vagy amihez kedvünk van, illetve el kell intézni. Időnként változik a program, de ez az általános.

2014. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet nem teljesen ideillő, de nekem nagyon tetszett, mennyire más "problémák" vannak 1,2,3,4,5,6...több gyereknél :)

[link]

2014. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5-6 körül ébredezik a 10 hónaposom. Gyorsan mellre teszem még az ágyban, így nyerek kb. fél órácskát, kicsit lehet még feküdni, de utána menthetetlenül kinyílik a csipája. Berakom a kiságyba, adok neki valami játékot, aztán gyorsan elhúzok a fürdőbe, ahol jó esetben van 10 percem magamra. Általában ki sem jövök onnan, máris jön az egyik nagyobbam (3,5), akkor őt öltöztetem, pisi, kis szeretgetés, stb. Pár perccel később, vagy vele egyidőben jön az ikertestvére, s ugyanez a művelet lejátszódik. Gyorsan magamra kapok valamit, és megyek reggelit készíteni, külön az ikreknek, apjuknak és a babának, közben én is bekapok valamit a pultnál. Utána vasalok egy rend ruhát a férjemnek, amiben elmehet dolgozni (napközben semmi idő rá, sajnos szinte mindig reggelre marad), próbálom összegyűjteni a gondolataimat, hogy mit kell vele megbeszélnem, mert aztán késő estig nem találkozunk, és akkor már mindenki hulla úgyis. Megbeszéljük a legfontosabbakat, aztán ő elmegy dolgozni. Gyorsan bepakolok egy adag mosnivalót, elrámolom a konyhát, beindítom a mosogatógépet, és leviszem a lurkókat az udvarra. Itt megvárjuk amíg megjön az ebéd, közben locsolok, kukázok, ilyesmi. 10 körül a baba már nagyon fáradt, sajnos csak a házban hajlandó aludni, így hát bemegyünk, a nagyoknak berakok egy mesét ,hogy ne zajongjanak, míg altatok. Kb. ez van reggeltől tízóraiig.
2014. júl. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A reggeli WC-re való sorbanállás miatt kérdeztem. Gondolom az is van, ugye? :)
2014. júl. 8. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Nálunk nincs sorban állás, hisz mindenki máskor kel, a baba pelusos, ezen kívül 3 wc van, ha minden kötél szakad. :)
2014. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. köszi a linket,megnéztem az összes videot,nagyon tetszett :-)
2014. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!