Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. rossz anya vagyok,...

S. O. S. rossz anya vagyok, mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van 5 éves lány és 2,5 éves fiú. ma nagyon nem bírok velük. Máskor sem egyszerű, de ez a nap betett nekem és még csak dél van. Állandóan veszekednek, állandóan pimaszkodnak. Teljesen a fejemre nőttek. Pedig én sosem voltam az a engedékeny szülő. Párom a szigorúbb, de én szólok rájuk többször. Néha úgy érzem hogy az egész napom abból áll hogy velük veszekszek. Ezt necsináld, azt nemszabad, nehisztizz... A nagylány folyton kényeskedik, mostanában azt gondolja magáról hogy ővé a világ és minden úgy van ahogy akarja. Aztán ha nem úgy van akkor meg nyávog. A kisebb hergeli a nagyobban és fordítva. Bármit kérek nem teszik meg, ha azt mondom hogy pakolja össze a játékot nem pakolja, azt mondom hogy ebéd gyere enni, veszekedni kell és általában úgy rángatom oda az asztalhoz enni én már teljesen tanácstalan vagyok. Nem ér semmit a szavam. Olyan vagyok mint egy szolga, ha kérnek valamit (és teljesíthető és amúgy is megtenném) akkor megteszem. Mostanában sokkal többet szoktam játszani is velük és semmi nem elég. Reggel összeveszek a festéken, elmentünk a sarki papírboltba vettem nekik külön külön festéket és ecsetet, hogy mindenkinek meglegyen a saját. Tartott három percig a nyugodt festés mert a kisebb a nagyobb rajzába festett, összekeverte a színeket, eltépte a nagyobb papírját. Összevesztek megint. úgy érzem magam mint egy semmit nem érő rabszolga akinek annyi "fizetése" sincs hogy legalább a gyerekei normálisak legyenek. Nem kell mintagyereknek lenni, de ez ami megy ez káosz. :(
2014. júl. 22. 12:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tegnap kegyetlen rossz volt a kicsi, a 2 és fél évesem. :)

Hát én is kiakadtam kicsit.

2014. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor lehet hogy valami front van... bár azt már megfigyeltem ha borongós az idő akkor kergülnek meg a legjobban. De tény hogy most nagyon borúsan látom a helyzetet. Ma rajzoltam nekik egy "táblázatot", mindkettő jelével, ha az valamelyik jót csinál kap egy mosolygós fejet, ha rosszat akkor egy szomorút. És ha egy nap több mosolygós jön össze mint szomorú akkor jár matrica. Erre a lányom azt mondta nem kell neki matrica. Hát akkor most már nem tudom mivel lehet ösztönözni egy kis normális viselkedésre.
2014. júl. 22. 19:06
 13/15 anonim ***** válasza:
Rögtön kelleni fog az a matrica, ha kap a másik...:)
2014. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Kitaláltam hogy matrica helyett mosolygós és szomorú fejet rajzolok, és akinek a héten több mosolygós feje van mint szomorú akkor hétvégén kap valami apróságot. Így ezzel fordult a kocka: a nagyobb egyből elpakolta a kicsi által kiborított színes ceruzákat, a kicsi pedig lesz..ja.. EGy fokkal jobb már. Cak félek hogy így majd kialakul hogy a kicsi a rossz, a nagy meg a jó... keresek valami jó fejlesztő játékokat nekik a neten, hátha találok valamit ami leköti őket és közben még okosodnak is. Mesét nem szeretem ha néznek mert utána még rosszabb a helyzet még jobban unatkoznak és nem találják fel magukat. Én egyébként ezt nem értem.. van egy nővérem, arra emlékszem hogy hiába hívtam anyukámat vagy apukámat hogy játsszon velem, egyik sem játszott szinte sosem (jó mikor nagyobbak voltunk társasoztunk sokat)de mindig feltaláltuk magunkat, hintáztunk homokoztunk, igaz hogy mi is sokszor veszekedtünk, de nem igényeltük azt hgoy valaki folyton minket szórakoztasson. Miért nem értik meg azt hogy sajnos a vacsora nem készül el nélkülem és a vasalni való is már egy hete vár engem. tudom bevonhatom őket is, de a vasalás nem jó mert csak egy vasalódeszka van és egy játékvasaló=veszekedés, a főzés meg nem mindig érdekli őket. a múltkor kiterítették a mosott ruhát :) le is fényképeztem nagyon jól sikerült az egész ruha egyben a teregetőn nagy gubancban :)De volt hogy mondtam a lánynak hogy szedje össze a játékokat és felporszívózhat a szobájában. Na annak angyon örült. És azóta sem hajlandó megcsinálni. Pedig még port is törölt .Kicsit olyna mintha mindig új inger kellene mert a régi már nem jó.. vagy amit már egyszer próbált
2014. júl. 23. 06:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Pont most akartam kérdést kiírni.

Totál kivagyok tőlük :( Imádom a lányaim, a nagy nov-ben lesz 4 a kicsi szept-ben 2. Hát mióta mindenki itthon van nonstop azóta katasztrófa a legtöbb nap. A kicsi nyírja a nagyot, a nagy a kicsit :( Okosat nem tudok mondani, de jó tudni, hogy nem csak én érzem magam emiatt rosszul. Majd visszaolvasom a többiek válaszát is, hátha találunk megoldást a problémára.

2014. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!