Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyermekeitek hány évesen...

A ti gyermekeitek hány évesen kaptak saját tabletet, okostelót, laptopot?

Figyelt kérdés

A hangsúly a sajáton van.

Az is érdekelne, mikortól engedtétek őket a ti kütyüiteken játszani. A netet mikortól használhatták, tudták használni.

8 éves a lányom. És ő már szeretne az enyémen játszani, de nem tudom, engedjem e.


2014. szept. 4. 13:32
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
36%

Számítógépe es telefonja 7 eves korától van, tabletet 8 évesen kapott, idén 11, ha minden a tervek szerint megy, akkor karácsonyra laptopot kap.

Azt el kell mondjam, hogy mi kulfoldon élünk es mivel masik városba járt iskolába egy évig nulla nyelvtudással, a telefon létszükséglet volt.

2014. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
16%

Fiam 3 éves. Laptopot be tudja kapcsolni, böngészőt indítani és a youtubot behozni és mesét indítani magának.

Telefonon egyedül nézeget képeket videőket.

Sajátot tal gépet talán jövőre kap, amint játszhat majd meg mesélt nézhet.

Barátom lányának (tudom nem saját gyerek, de majdnem olyan közeállunk egymáshoz) most vettünk táblagépte 10 éves, de használni már sok éve tudja az össze gépet.

2014. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
24%
Ah, a kerdes masik felére a válsz: 3 évesen mar játszhatott számítógépen -korának megfelelő játékot- es a telefonomon is játszhatott. A net használatát is megtanulta, nyíl bpvan onnantol ment egyszerűbben, amikor mar tudott írni, olvasni.
2014. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szerintem játszhat vele, de nálunk pl. időhatár van. Nem lehet azért egész nap a tableten, telefonon lógni.

A kisebbik fiam 9,5 éves, kb. 1-1,5 éve van tabja. Internetet nem használhat egyedül, férjemmel együtt töltik le, ami kell. Telefonon még most gondolkozunk, hogy legyen-e neki, ha bármi van, tudjon szólni.

A nagyfiam már 14 éves: neki is van saját tabja és okostelója. Nála már nehezebb korlátozni az időt, amit ezekkel tölthet. Otthon kap wifit, a telóján van (időnként) előfizetés netre, de nem XXXXL-es csomag, hanem talán S-es, amiben 200 Mb-nyi adatforgalom van egy hónapra.

Amúgy én úgy veszem észre, hogy valahogy egyre lejjebb tolódik a korhatár, amikor ezekkel elkezdenek "játszani" a gyerekek.

A kisebbik fiam osztályában már van olyan, akinek facebook-ja is van...szerintem ez még nekik korai...

Remélem tudtam segíteni :)!

2014. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
69%

Nem az én gyerekem, barátok kislánya, de válaszolok ha nem baj.

8 évesen cserélték le a szülők az egyszerű telefonját egy netes, érintőképernyős telefonra. 9 évesen tabletet kapott szülinapjára, 10 évesen pedig egy laptopot Karácsonyra. De netezni, számítógépezni már 5-6 évesen is tudott, ha nem előbb. 8 évesen pedig már fent volt a facebookon (14 évesként beregisztrálva, mert a minimum korhatár annyi)..... más kérdés, hogy szerintem ez így nincsen rendjén, de nem az én gyerekem.

2014. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
41%

A mi családunkban mindenki gépezik, így a gyerekek is (persze limitáljuk hogy mennyit), a legkisebb gyerek még nincs 6 éves de már egyedül használja (azért ebből néha van probléma mert nem tud még olvasni...). Telefonon csak akkor játszottak, ha várni kellett valahol, orvos stb, illetve van egy GameBoyunk is, azt használhatják itthon. A legnagyobb 9 éves, ő most kapta meg az apja régi okostelefonját, (én annyira mondjuk nem örülök neki), egyelőre inkább a fényképező funkció tetszik neki. Ez annyira friss dolog hogy még nem tudok nagyon mit mondani, egyelőre nincs rágyógyulva. Iskolába természetesen nem viszi.

Egyébként nekem is most lett okostelefonom (tegnap), így én is még csak most szembesültem vele hogy ez pontosan mit is jelent, hogy milyen könnyű elveszni benne.


Saját laptopjuk, tabletjük sose lesz, max ha az egyetemen muszáj, mi asztali gépes család vagyunk :D. A 9 évesnek nagy vágya egy elektronikus könyvolvasó, talán majd azt.

2014. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

5 éves csak a legnagyobb.

Nincs egyik sem neki saját.

Nem is tervezzük, hogy kap a közeljövőben.

A család laptopját tudja kezelni, ki és bekapcsolni, kivétel a jelszavas védelem.

Játszani, mesét nézni szokott rajta. A tableten is csak mesét néz nagyon ritkán, de kezelni nem tudja.

A telefonjainkat sem tudja kezelni, az nem is érdekli.

2014. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
10%

Miért nincs rendjén, 5? Erre halad a vilag. Ha lehet hasznalni a technikai eszközöket, miért ne tennénk? Itt pl a gyerekek tableten tanulnak az iskolaban es az enyem, az internetnek köszönhetően jelenleg 10 évesen, minden nyelvoktatás nelkul kb középfokon beszel angolul.

Csupan esszel felügyelve kell hasznalni az internetet, nem tiltani kell. A Facebook se ördögtől valo, ha a kedves szulo veszi a fáradtságot es elmondja a gyereknek a veszélyeit es időnként ellenőrzi is a dolgokat.

2014. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem azért nem mindegy ki mikkor volt gyerek és akkor hol állt a világ a fejlődésben. Belegondolsz te szüleidnek sem voltgyerekkorában tv-je ma meg már nem is kérdés, hogy tv-nek a gyerekek.

Semmi baja nem lesz a gyereknek számítógéptől és internetről. Az a lényeg, hogy szülő felügyelje mit csinál rajta.

2014. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem okostelefon,laptop max egy tininek 16 évesen,addig felesleges,tabletet meg eleve nem vennék, nem játszhat a gépen a 3 éves fiam szerintem bőven elég lesz akkor a gép közelébe engedni ha iskolás lesz addig felesleges,és sokkal jobb ha a gyerek nem lóg a technikai kütyükön akkor is ha "fejlődik" a világ.
2014. szept. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!