Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan én vagyok a rossz...

Komolyan én vagyok a rossz anya, mert nem engedem a Mekibe?

Figyelt kérdés

A 4 éves lányunk teljesen odavan a McDonald's-ért. Eddig nem kerültük szándékosan, hetente evett ott. Aztán most elvitték mamáék külföldre, mert velük idén nem ment nyaralni. Ott viszont csak gyorskaját evett, mert "ne őket utálja a gyerek, ha nem ott eszik".

(Az a bizonyos utálat egy 10 perces hisztit jelent amúgy.)


Amióta hazajöttek, nem evett meg mást, ő csak ott akart enni. Eddig tűrtem, reménykedtem benne, hogy megunja. De láttam, hogy ez esélytelen, szóval most pár napja kerüljük a McDonald's-okat. Hisztizik, sír, de azért csipeget az éttermekben, vagy a vacsorából is itthon.


Szombaton lejöttek apósomék és a barátnője kérdezte, hogy elvihetik-e sétálni, meg elviszik névnapi ajándékot választani (jövő hónapban lesz). Mondtam nekik, hogy Mekibe ne menjenek, erre mikor hozták haza, mosolyogva meséli a lányom, hogy végre megint ehetett ott és mutatta, milyen játékot kapott.

Tegnap a családi ebéden megint eljátszottuk ezt és anyósom megjegyezte, hogy miért koplaltatom szegényt, engedjem már azt enni, amit akar.

Ma a férjem is tett egy érdekes megjegyzést és picit elbizonytalanodtam.



Most akkor engedjem, hogy egyen, amit szeretne?

(Az elhízás veszélye nem fenyegeti.)


2014. szept. 22. 15:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

"Az elhízás veszélye nem fenyegeti."


De igen. Csak max. nem 1-2 hónapon belül.


A gyerek egészsége a te felelősséged! Nagyon sűrűn eszik szemetet így is. Én ennyiszer sem hagynám. A barátnőd gyerekei szintén. Fel kell fogni nektek, felnőtteknek, hogy ezek nem ételek, kiszínezett szemét és maradék hulladék. Olcsón előállított, drágán eladott, csak hogy megérje nekik. Azok akik itt esznek, nem csak azt bizonyítják, hogy felelőtlenek, de azt is, hogy buták ahhoz, hogy megértsék, miből készül egy étel. Nem csak ételt adsz és szokásokat alakítasz most ki a gyereknél, de értékrendet is közvetítesz. Gondold ezt át, mert nem főzni egy dolog, meg lehet oldani másképp, de színes sz .rt enni egy másik!!

2014. szept. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

Ekkora gyereknek nem valo naponta gyorsítja, de meg hetente is sok! Elnézést, de nagyszülőknek esze egy csepp sincs.


Csinálj neki te otthon "mekis" kaját. Csinálsz házi hamburgert -barmilyen daralthusbol, befuszerezed ízlés szerint, rakhatsz bele aprora vágott zöldséget is, sutsz tepsiben burgonyát es kesz. Csirke falatokat is meg lehet csinalni otthon.

2014. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

Én nem vagyok a teljes tiltás híve ebben sem és másban sem. Ami tiltott az mindig érdekes, figyelemfelkeltő, egy kicsi, de akár egy kamasz gyereknek egy bizonyos elérendő célt jelenthet, ez pedig marhára nem jó.


Mi havonta, kéthavonta eszünk mekiben, évente kb 8-10 alkalom, enkünk ez belefér, más xart nem eszünk, nem csinálunk egészségtelen dolgokat szépen esznek főzeléket gyümölcsöt stb. Viszont nem is izgatja már őket a meki kérdés.


Mindenki csinál néha olyat, ami nem szolgálja tökéletesen a gyerek egészségét, aki meg mást mond, az hazudik, nem kell szívrohamot kapni egy hamburgertől, DE szerintem a hetente és még a kéthetente is nagyon sok, pont annyi rendszeresség van benne, hogy a gyerek a mindennapi életébe szépen beleépíti, én a helyedben ezt biztosan leépíteném.


A másik, hogy ha van valami, amibe nem engedek soha beleszólást sem a családnak, sem a barátoknak, az a gyerekeim étkezése. Természetesen a nagyinaál gyakrabban kerül elő nasi, mint itthon, de ezen túlmenően az én szabályaim a mérvadóak és ehhez ragaszkodom (mondjuk szerencsére jó fejek a nagyik, nincs is vitánk ebből).

2014. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egyáltalán nem kéne Mekiben enni.Mondjuk én azt sem értem amikor állandóan csak éttermekben esznek.De tényleg a nagy válság ide-oda egyre több anyuka jelenik meg aki otthon nem főz éttermekbe járkál.Először is nem egészséges állandóan,főleg a gyorséttermi kaják,de a gyereknek sem jó,ha ahhoz szokik,hogy nem tudnak/akarnak főzni körülötte.Ő lesz az aki azt hiszi a csirkemell a boltban terem.

Kerüljétek a mekit ha nem akarjátok hogy a gyerek elhízzon,egyéb hiány betegsége legyen.

2014. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

én imádom a mekis hamburgert :D kb 2 havonta eszünk ott, gyerek is szereti, örül ha megyünk :)

de még soha nem kérte, hogy ma mekit szeretne vacsizni, olyan meg millószor volt, hogy brokkoli levest, húslevest vagy rántotthúst, főzeléket kért vacsira.

szerintem nálatok eleve azzal van a baj, hogy ez a normális, egy idegen helyen enni valamit. nyilván az étterem és a meki között nem kérdés mit választ a gyerek.

akkor már inkább menüzzetek kifőzdéből, de azt is otthon, meghitten, mint egy család. ismerje csak meg mi a normális :)

2014. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
63%

Attól még, hogy külsőre nem kövér a lányod, lehet bizony elhízott magas testzsírszázalékkal, ami egy vékony embernél is ugyanúgy káros, mint egy kövérnél.

A mesterséges ízfokozók, meg tönkreteszik a gyerek ízlelését, eltompítják a valódi ízeket, így nem csoda, ha más kaját nem hajlandó megenni.

Ha nem szeretnéd, hogy felnőttként táplálkozási zavarokkal, elhízással, hormonproblémákkal, menstruációs gondokkal, stb küszködjön, akkor most térjetek át egészségesebb életmódra.

Nem vagyok a bio életmód híve (mértékkel lehet nyilván néhanapján "bűnözni"), de a magánvéleményem az, hogy egy 4 évesnek azt sem kellene még tudnia, mi az hogy Meki....

2014. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

Az a véleményem, hogy ez már ott el lett rontva,hogy négy évesen heti egyszer ehet ott. Nem vagyok fanatikusan ellene a Mekinek, mert tudom,hogy úgy is be fog csúszni a mi életünkbe is, de ameddig tudom szabályozni,hogy ez minél később történjen meg, addig fogom is.

Ahogy látom a férjednek és a nagyszülőknek is mindegy, csak hisztizzen a gyerek. Na ez a legrosszabb út. Ennyi erővel,ha mondjuk kávét akarna inni, azt is rá lehetne hagyni, mert jaj, hát egy kis adagtól nem lesz baj, de legalább nem üvölt.

Azért egy négy évest még had én neveljek már,és nem fordítva!

2014. szept. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem sem kéne egy 4 évesnek ismernie a Mekit.Én sem vagyok biomániás,mert igen belefér az étterem, a gyorsétterem is ritkán de már akkor inkább egy jó étkezde,és nagyon fontosnak tartom,hogy minőségi ételt együnk mindannyian,eszemben se lenne Mekis kajával tömni 3,5 éves fiamat.Persze én is szerettem gyerekként elég ritkán vittek el oda főleg az ajándék nyűgözött le nem az az szörnyű hamburger,ahogy nőttem egyre inkább ehetetlennek éreztem és inkább salátát ettem vagy Tortillába csomagolt szendvicset.Már meg sem tudom enni az ottani sült krumplit vagy hamburgert mert pocsék, a KfC ezerszer jobb.Szerintem a mérték a lényeg,és az,hogy a gyerek azt szokja meg,hogy főként otthon eszik,nem csak azért,mert olcsóbb is és főiskolás/egyetemi évek alatt valószínűleg nem lesz pénze éttermezni,hanem azért is,mer sokkal finomabb ráadásul biztosabbak az alapanyagok.
2014. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Ha a 4 èves lànyod ezzel a hisztivel így el tudja èrni amit akar, mi lesz majd 14 èvesen?!


A ti felelössègetek ès döntèsetek mit engedtek meg neki, de ha ennyi idösen ìgy tud benneteket manipulàlni mit gondolsz kèsöbb mennyire fog?! Ott vesz benneteket majd hülyère ahol akarja.

Te vagy a szülö, te szabod a korlàtokat.

2014. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
évente 2-3x megyünk mekibe családilag,inkább itthon fözök ,sütök .jár oviba a lányod különben ?
2014. szept. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!