Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyereketekre rátör a...

Ha a gyereketekre rátör a hiszti és nyilvános helyen, hogyan kezelitek ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Én a minap ültem a villamoson, amikor egy anyuka felszállt a kb.3 éves kislányával. A gyereknél valamiért elszakadt a cérna, és nagyon sírt. De az anyja ahhelyett, hogy vigasztalta volna, vagy elterelte volna a figyelmét, inkább belemarkolt a kis karjába,meg nyomdafestéket nem tűrő szavakat beszélt hozzá.Na, az ilyen nőnek minek gyerek? Nem mondom, de egy nagy pofont megérdemelt volna,az ilyen szülő. Végül megelégeltem, és keményen rászóltam a nőre, hogy fejezze be, nem szégyelli magát, így bánni a gyerekével? Miért nem tereli el valamivel a figyelmét?

A nő nagy bambán rámnézett, és amíg neki beszéltem, a kislány teljesen abbahagyta a sírást. Hogy ezután mi történt, nem tudom, mert le kellett szállnom a villlamosról, de felháborító az,hogy milyen bunkó emberek vannak.



2014. okt. 1. 06:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%

én meg az olyanokat nem értem mint te, kedves kérdező!

mi az, hogy minek az ilyennek gyerek? miért, milyen???


én tök nyugis, csendes, ölelgetős anya vagyok, a gyerekem se az a hisztis fajta, jól klappolunk egymáshoz, úgyhogy nincs ilyen problémám!


de pl. nem is olyan régen kaptam egy felszólítást, hogy el kell költöznünk az otthonunkból. teljesen kibuktam, a gyerek persze nyúzott ugyanúgy mint mindig, de akkor abban az állapotban valahogy nem bírtam, és rákiabáltam, hogy fejezze be. természetesen bocsánatot kérdem, de nem ez a lényeg.

van ilyen, hogy egyszerűen kész, nincs türelem és rossz a reakció mert már nem tudod nyugtatni,elterelni, egyszerűen kijön a feszültség. ettől még nem rossz anya senki. simán el tudom képzelni, hogy náluk is volt valami...

2014. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Pont van egy friss élményem a gyerek hisztiről.

Tegnap voltak nálunk nővéremék, akinek van egy másfél éves kislánya. Egyébként szó fogadó kislány, nincsen vele probléma, de azért ritkán nála is előjön a hiszti, de akkor nagyon, akár egy egész napra. Van egy kutyánk, és a kislány a fejébe vette, hogy milyen jó buli ha belelép a kutya vizes táljába és az kiborul. Rászólt az anyja, hogy ezt nem szabad, vizes lesz a zoknija, a kutyusnak meg kifolyik a vize. Türelmesen elmagyarázta neki, hogy miért nem szabad. Feltöröltem, töltöttem új vizet, a gyerek látszólag megértette, hogy ilyet nem szabad csinálni, majd újra eljátszotta ezt..az anyja ismét rászólt, hogy na tessék, fogadjon szót. Megint újra az egész "procedúra". Amikor indult ismét a víz felé, már én is rászóltam, hogy nem szabad, és h fogadjon szót. Csak azért is rohant a vízhez, de megakadályoztuk. Onnantól üvöltött, toporzékolt, a földhöz vágta magát, hogy ő akkor is borogatni akar. Ezt még önmagában mindenki elviselte, mert majd csak megnyugszik ha rájön, hogy úgysem mehet már a vízhez...aztán a plüssét kezdte el dobálni a kutyára, ránk, amikor a vőlegényem felvette hogy elterelje a figyelmét, akkor a szemüvegét kezdte el cibálni róla. Letette, hogy ha nem tud úgy játszani, hogy nem veszi el a szemüveget, akkor nem veszi fel. Erre a kislány ismét hiszti rohamot kapott, és megint kiöntötte a kutya vizét 2 mp alatt. Ekkor már nővérembe is ment a pumpa, és bizony megragadta erélyesebben és leültette maga mellé, hogy bizony most már elég lesz. Kiderült, hogy ők ezt hallgatták/csinálták már reggel 8 óta, mert éppen bal lábbal kelt fel a gyerek. Na most, ha egy idegen csak ezt a momentumot látja, amikor eltörik a szülőnél a mécses, abszolút jogtalanul szól bele a nevelési elvekbe. Valószínű egy-egy ilyen hangosabb szónál, ez már az utolsó csepp a pohárban. Szerintem senkinek nincs joga számonkérni a szülőt, hogy miért így, vagy úgy nyugtatja meg a gyereket,hiszen fogalma sincs az előzményekről. És hozzátenném, hogy nővérem írtó türelmes ember. Tehát csak óvatosan bánj a szavakkal, meg h kit oktatsz ki és mikor. Mert egy hasonló eset után lehet h téged fognak felpofozni ha sokat okoskodsz és szólsz bele mások dolgaiba.

2014. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Tisztelt 7- es válaszoló! Először is nem tudod,az a nő hogyan bánt a gyerekével, meg akartam mindenkit kímélni ettől, de most már kicsit részletesebben elmondom. Az 52- es villamos végállomásánáltal a határ uton kezdődött a dolog. Ahogy felszáltam a villamosra, akkor láttam meg a kislányt az anyjával, azért hisztizett, mert nem vett neki valamit nyalókát, ahogy a szavaiból kivettem, és ezért hisztizett. Ha szépen beszélt volna hozzá, nyugtatta volna, eszembe se jutott volna neki beszólni.De nem! Az anyja kiabált vele, odalökte az ülésre, és mocskos trágár szavakkal illette a saját gyerekét, hogy fogd már be a pofádat! De ennél durvábban is beszélt azzal a szegény kislánnyal. Persze néhány utas csak borzadva nézte a a jelenetet, de egy sem mert még csak megmukkanni sem. Én pedig ezt nem bírtam tovább hallgatni, és ezért szóltam arra a nőre keményen. Kicsit meg is ijedt tőlem, és talán észrevette, hogy mit csinált.

Engem képenvágott volna? Na azt azért nem hagytam volna!

Minek az ilyen nőnek gyerek? Hát a gyerekeket SZERETNI KELL, és nem testileg - lelkileg bántalmazni,ahogyan az a.nő tette a nyilvánosság előtt. Egyszer a bátyámék rámbizták az unokahugomat, mert elugrottak egy fél órára vásárolni. A kislány nagyon anyás volt, rettenetesen üvöltött,ordított mint a sakál. Hiába nyugtattam, semmi sem segített, kénytelen voltam elviselni a sírást, mígnem egy macis könyvet adtam a kis kezébe, és teljesen abbahagyta a bömbölést.Ja és másfél éves volt az unokahugom akkor még.

2014. okt. 1. 13:11
 14/33 anonim ***** válasza:
Kénytelen leszel elviselni, hogy a világ sokszínű. Vannak benne intelligensek, primitívek, jótevők, gonoszak. Segítők, bántalmazók. Tovabbra is az a véleményem, hify a beszólás rólad szolt. Mert bezzeg te.... Dühítő valóban a rossz dolgokat látni, de a helyes segítséghez, ami a másikat eloreviszi, kell némi bölcsesség es élettapasztalat.
2014. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azért van különbség aközött, hogy fél órára rád bíznak egy gyereket, aki sír, hisztizik és nem tudsz vele mit kezdeni, és aközött, hogy esetleg már reggel 8 óta kénytelen vagy elnézni ahogyan a boltban a földön vonszonja magát, torka szakadtából üvölt, bármit mondasz/teszel nagy ívbe tesz rá, és akkor ugyanezt eljátsza még a postán vagy a játszótéren. Mert előfordul, hogy bármit tehetsz, de éppen semmi sem lesz jó a gyereknek. Ha beteszed a járókába az nem tetszik neki, ha felveszed a kanapéra az nem..és miután magától lemászik azért üvölt mert már nincs fent. Ha banánt adsz a kezébe az nem tetszik neki, de ha helyette adsz kekszet, akkor azért üvölt mert elvetted a banánt. És órákon át, vagy reggeltől délután 3-ig azért nagy munka elhallgatni ezt, főleg ha semmit nem tudsz az érdekében tenni hogy ő is megnyugodjon..vagy ha tudsz is, jobb esetben fél órára sikerül lekötnöd és mosolyt csalnod az arcára, aztán meg azért hisztizik mert álmos..de aludni persze nem akar. Tehát ne hasolníts össze fél órát, egy egész nappal, vagy akár több nappal amikor még a foguk is jön vagy éppen betegek/hasfájósak.
2014. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
ja, és még akkor képzeld bele magad, hogy miután 2 órája mondjuk semmi nem tetszik neki, még a hozzád hasonló idegenek rosszallóan néznek rá, hogy hát miért nem nyugtatja meg..? Meg hogy te majd bezzeg megmondod neki, meg megmutatod hogyan kéne...! Hagyjuk már..
2014. okt. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, Neked még nincs gyereked, de egyszer már vigyáztál fél órát a másfél éves síró unokahúgodra, és akkor nem borultál ki, hanem ügyesen megvigasztaltad egy könyvvel. És ebből rögtön azt a következtetést vontad le, hogy nincs az a hiszti, amit nem lehet pár perc alatt megoldani egy pár nyugodt szóval és egy ügyes húzással (pl. könyvvel). Hát tévedsz!

Egy 3 éves gyerek már sokszor képes hatalmas hisztit levágni, mert valami nem úgy van, ahogy ő akarja. Olyan is van, hogy bal lábbal kel fel, akkor meg még inkább tudnak hisztizni. Az, hogy te fél óra alatt nem vesztetted el a türelmedet, nem jelenti azt, hogy 2-3 óra alatt sem vesztetted volna el, főleg ha mindennap meg kell hallgatnod 1-2 órányi hisztit. Honnan tudod, hogy az anyuka nem próbálta meg először szépen elmagyarázni neki, hogy miért nem vesz nyalókát, meg nem próbálta elterelni a figyelmét? Azt meg főleg honnan veszed, hogy nem szereti a gyerekét, mert éppen akkor a villamoson elvesztette a türelmét?

Nem azt mondom, hogy az anyuka viselkedése megfelelő volt, csak hogy ebből ne vonj le messzemenő következtetéseket. Én még soha nem beszéltem így a gyerekemmel, ahogy leírtad, mert nem ilyen a habitusom, de azt már mondtam neki, hogy "Hagy már abba a hisztit!" - amikor nem segített sem a szép szó, se a figyelemelterelés, sem az ölelgetés, se semmi.

2014. okt. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Tévedsz,ha még így látod is!Nem rólam szól,csak gondoltam megosztom azt,hogy sajnos még vannak ilyen begyepesedett agyú szülők,akiknek még a saját gyerekük sem szent!
2014. okt. 1. 14:11
 19/33 A kérdező kommentje:
Szóval nem tudom mi az a gyereknevelés?Akkor elmondanám,hogy sok alkalommal vigyáztam az unokahugomra,sőt!Van két iker unokaöcsém is,akik már lassan 20 évesek lesznek.Nagyon sokat vigyáztam rájuk,akkor volt csak igazán hiszti,ha nem volt két egyforma játék.Én már csak tudom!Volt,hogy rájuk hagytam,abbahagyták.De sosem fordultam ellenük a hiszti miatt!Valóban nincs gyerekem,de majd lesz!Úgyhogy tudom milyen egy hisztis gyereket kezelni,volt benne részem 18 éves koromtól bőven.
2014. okt. 1. 14:40
 20/33 anonim ***** válasza:
értem :) szóval egyszer fél órát vigyáztál egy 1,5 évesre, ezért te pontosan tudod milyen az anyaság, így nyugodtan ítélkezhetsz, beszólhatsz, okíthatsz :D
2014. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!