Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a saját gyerekem...

Mit tegyek ha a saját gyerekem idegesít halálra? Ez nem normális és senkinek sem jó. Ti nem éreztek hasonlóan?

Figyelt kérdés

9 éves gyerekem már olyan szintre fejlesztette a viselkedését, hogy bőgök miatta. Zavar, hogy már nehezemre esik türelemmel lenni iránta, idegesít a hangsúlya, hogy nem fogad szót, hogy visszapofázik, mindent százszor kell elmondani, kérni... Úgy érezem, egy hálátlan kölök, a valaga ki van nyalva, mégis minden kevés. Csak nekünk kell mindent megtenni érte, de cserébe vissza semmi. Nagyon bánt, mert szeretem és szörnyű érzés, hogy kudarcot vallottam.

1 éve született egy kistesója, direkt mindenre figyelünk, hogy érezze rosszul magát, mégis mintha élvezné, hogy beleőrülünk..


2014. okt. 12. 21:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Elég régi poszt, de nálunk most aktuális. 3 és 1 évesek a gyerekek. Néha tényleg olyan érzés, mintha élveznék, hogy minden egyes idegszálamat egyesével felőrlik, minden türelmem elfogy, és már őrjöngök. Amúgy nálunk az vált be, ha játékosak vagyunk. Ha sikerül belehelyezkedni az ő kis világukba, és pl.nem aludni küldöm el, hanem én vagyok a krokodil, ő meg Hook kapitány és fel kell menekülnie előlem a hajóra. A rendrakásnál énekeljük a Mary Poppinsból a "spoon full of sugar and the medicin goes down" nótát. Olyankor én vagyok Mary Poppins. Amit nem raknak el, azért természetesen eljön a kék hajókobold a Pumukliból. De az a helyzet, hogy néhány óra "játék" után kifáradok, elfogynak az ötleteim, és ezzel együtt a türelmem is.
2018. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom leszarjátok és azzal kompenzáljátok, hogy megvesztek neki mindent. Pontosan ezért lett ilyen elkényeztetett, ha egy gyerek viselkedése nem "normális" az mindig a szülő hibája vagyis azt jelzi nem törődtetek vele. A másik dolog meg az, hogy nem tudsz gyereket nevelni látszik, hogy ha nem fogad szót egyből őt hibáztatod tipikus szülőtípus aki a saját kölykében látja meg a hibát. Igazából a kamaszkor tízszer ennyire nehezebb lesz szóval sok sikert :DDD
2018. máj. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!