Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdeklödnék kedves anyukák...

Érdeklödnék kedves anyukák hogy csináljátok, vagy milyen modzsert alkalmaztok arra amikor már rá kellene orditani a gyerekre mert 20 jára se csinálja azt amire az ember kéri?

Figyelt kérdés
pl akik suttogo könyv alapján nevelik a gyermeket az mit ajánl? szeretnék több türelmet magamnak nem szeretnék ráorditani kiáltani a gyerekre
2014. okt. 17. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sokszor én is kiabálok. De van, hogy valahogy meg tudom őrizni a türelmemet, akkor a következőkkel szoktam próbálkozni:

- valami játékos rávezetés, pl. elpakolásnál azt mondom, hogy mindenki rakjon el annyi játékot ahány éves, vagy keressen sárga dolgokat.

- verseny: ha azt mondom, hogy na ki öltözik fel hamarabb, akkor sokszor rákapcsolnak, nem muszáj egymás között versenyeztetni, lehet anya-gyerek "verseny" is, akkor legalább biztosan a gyerek nyer :)

- a nagyobbik gyereknél beválik, ha például azt mondom: "Aztán nehogy ott legyél már az asztalnál, mire kimegyek a konyhába!", akkor kiszalad, amit én "nem veszek észre", és nagyon nevetünk, hogy már ott van.

- egyszerűen odamegyek, és segítek neki elvégezni a feladatot

- valamivel próbálok ösztönözni, pl. ha gyorsan elpakoltok, nézhettek egy mesét a számítógépen fürdés előtt.

2014. okt. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én módszeremen szerintem nem jó mert neveléshez semmi köze, de fenyegetés nagyon bejön nálunk.

pl. most közeledik a szülinapja, és ha nagyon nem hajlik valamire akkor mondom neki, hogy hát jó, ha ő úgy viselkedik mint egy kisbaba, akkor majd nem a nagy autópályát fogja megkapni amiért fél éve nyúz, hanem egy csörgőt. na erre mindig ugrik, persze próbálok csak ritkán így fenyegetni.

aztán a számolós módszer is be szokott jönni, annál se tudjuk mi van 3 után, de az is olyan szerintem, hogy csak ritkán szabad.

aztán persze van amikor szakad a cérna és kikiabálom magamból a feszültséget, mondjuk az csak nekem ad egy kis lenyugvást, őt egyáltalán nem érdekli :)

2014. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ráordítok...
2014. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon rá akarnék ordítani, de nem lehet (pl. idegen helyen), akkor meg szoktam kérni, hogy most nézzen a szemembe és beszéljünk meg egyetlen dolgot. Ha sikerül ilyenkor a hülyeségből kizökkenteni, akkor elmondom neki szigorúan, hogy mit kell csinálni és ha ez megvan, akkor mi fog következni. Pl: hangoskodik, rohangál az uszodában, amíg várunk a tesóra, és szeretném, ha még néhány percig viselkedne, és ezután megyünk is tovább, vagy játszani, vagy mindegy, csak legyen valami pozitív megerősítés.

Nem mondom, hogy mindig működik, de ha sikerül ezt nyugodtan csinálnom, akkor be szokott válni. Különben ordítok, vagy fenyegetek. :)

2014. okt. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én nemrég olvastam valahol,hogy anyuka szivecskéket rakott a lakás(és egyéb helyek)kritikus helyekre,és mikor pattan a cérna,ránéz,és eszébe jut,hogy vegyen még egy nagy levegőt,és próbálja meg máshogy.

Kipróbáltuk,jobb lett:) a kislányomnak is próbáljuk "tanítani",hogy ő is előbb "szivecskézzen":) Nála még kicsi problémás:D

2014. okt. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utcso tetszik az ötlet
2014. okt. 18. 09:06
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

A fenyegetős-érzelmi zsarolós kb. óvodás szinten van, ráadásul undorító módszer.


Kérdező: én olyankor határozottan, szigorúan rászólok - nem kiabálva -, és ha továbbra sem használ, elviszem a helyszínről, vagy bünttés, amiért szófogadatlan.

2014. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Mégis mit gondolsz előző, mivel fenyegetjük a gyereket? Nyilván büntetéssel. :) Ahogy te is megbünteted, és gondolom, előtte szólsz, hogy mi lesz, ha nem azt csinálja, amit akarsz. Ez a fenyegetés. Szóval ez ugyanaz az undorító módszer, okoska. :)
2014. okt. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!