Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak, akik engeditek a 2-3...

Anyukak, akik engeditek a 2-3 eves gyerekeiteknek, hogy tv-t nezzenek, mennyit lehetnek a kepernyo elott egy nap? Tovabba:

Figyelt kérdés

Hasznalhatja a gyerek az okostelefont/tabletet hogy jatszon rajta (babajatekokat)? Hogyan szabtok hatarokat?

Ti tudjatok nezni a tv-t, esetleg olyan musort, filmet, sorozatot, ami erdekel, amit mar gyerek elott is neztetek? Hogyan oldjatok meg ezeket?

Kerem, csak azok irjanak, akinel ez a helyzet. A tv es tarsai fobias anyukak legyenek kedvesek mas kerdest keresni!

A valaszokat elore is koszonom, es a zold kezet is kuldom mindenkinek!


2014. okt. 21. 23:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
A kisebb 2,5 lesz, a nagy nemsokára 5. A kicsi még itthon van velem. Esténként szoktak tv-t nézni, vacsora után, fürdés előtt, úgy 7 és 8 között. Baby tv ment sokáig, most az úgy lecsengett, m2-n nézik a kedvenc meséket, ill Nick Jr-on főleg Dorat. Okostelefont nem használnak, tabletet is csak nyaralás alatt, akkor azon néztek 1-1 mesét, ill kirakózott a nagyobb. Napközben nagyon ritkán kapcsoljuk be a tv-t, max ha a nagyobb is itthon van ebéd előtt, amíg én összekészülök és tálalok, negyed órát. Szerintem annyit néznek tv-t amitől még semmi bajuk nem lesz. Én nem vagyok az egész nap bekapcsolt tv híve, sőt, örülök, hogy csend van néha :) Visszanézhető csomagunk van, így nem maradok le sok dologról, ha olyanom van, ebéd utáni szieszta alatt megnézem, vagy este.
2014. okt. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Viroflay-ban lakunk, Versaillestol nem messze talalhato, egy kis kertvaros.
2014. okt. 22. 08:18
 13/23 anonim ***** válasza:
71%

1.vagyok!


Természetesen mi is járunk játszóra, sokat olvasunk, rajzolni is szeret (néha a falra) :)

Imád biciklizni, és a vonat a mindene! Van egx fa vonat szettje amihez sínek, állomás, fák stb van! Na azzal órákig elvan!

A telefont csak akkor adom a kezébe ha telefonálunk a maminak! Szóval a lényeg hogy tobbnyire a tv nézést reggel a kakaó ivás közben, a déli alvás előtt és az esti alvás előtt igényli! Az utóbbiaknál egy két rész pepa malac és utána kikapcsolom mert "aludni megy Pepa" igy ő is hamar kidől, amit még szeretek is, hogy néz az a kerek mese a You.. on! A bili dal sokat segített a szobatisztaságnál! Meg néhány dalt ő is tud már és édes ahogy reggel erre kelek hogy ő dalol! :)

2014. okt. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Én magam nem tévézek, néha filmet/sorozatot nézünk a laptopon. A gyerkőc (28 hónapos) nincs eltiltva a tévétől, Barney-t szereti, este meg is nézheti. Napközben vegyes, van, hogy nézhet youtube-on rövidebb meséket (Pl. 2 darab Noddy, ez 20 perc), vagy a tévében nézünk ki valamit célirányosan (Mimimax-on vagy JimJam-en), ami szintén 10-20 perces időtartamú. A leghosszabb "tévézése" az 50 perces Bogyó és Babóca válogatás volt. Nem tiltom, nem látom értelmét. Én is ismerek nem egy tévéfóbiás anyukát, és ahogy más is írta, 6-7 éves korig ment, utána majdcsak tévéfüggő és XBOX-függő lett a gyerkőc. Nem ettől függ szerintem. A legfontosabb, hogy mindig tudjam, mit néz é legyen idő közös játékra, mesekönyvre minden nap!

Tabletet, telefont nem adok a kezébe, ehhez kicsinek találom még.

2014. okt. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
oh, akkor messze vagytok, mi Genftöl 15 mre lakunk.
2014. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
45%
Rosszul vagyok a tv-től, próbálom a gyereket nem erre tanítani, de ő sem kíváncsi mi a műsor. Inkább festeni, rajzolni, alkotni szeret, így csak este nézi az m2 Nils Holgerson (az egyetlen mese amitől tényleg ráz a hideg :D, de hagyom. Ha tv-zni szeretne, akkor csak mesét néz, mivel lány, így a Barbi és társai, de hála a jó égnek nem sokat adják :) Okos teló, tablet pedig abszolút tabu, azt hiszem, egy 3 éves számára nincs benne olyan információ ami nélkül ne tudna élni.
2014. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Nekünk nincs tévénk, de a gyerek néz napi 30 percet Bogyó és Babócát laptopon:)

Szerintem nem konkrétan a tévézéssel van gond, hanem azzal, ha nincs kontrollálva. Pl. én mindig beállítom,h x darab részt nézhet meg, és akkor ragaszkodok is hozzá, nincs utána sírás, hogy még stb... Meg mivel letöltve nézi, lemarad a nyávogós játékreklámokról ami még elég rossz a tv-ben.

De konkrétan nem vagyok mesenézés/tv ellen, csak akkor vagyok kiakadva, ha korának nem megfelelő mesét (pl. 1 évesen Cartoon Network-öt) vagy korlátlanul (órákon át) nézhet egy gyerek.

Lényeg, hogy tudatosan alakítsd, hogy mit és mikor nézhet, ne csak belökd a tv elé mikor eleged van épp.Tudja, hogy pl. délelőtt reggeli után nézhet egy fél órát vagy este vacsi előtt amíg összekészíted. Neked is jobb, ha tudod, pl. hogy na még egy óra vacsiig aztán lesz egy kis nyugtom, végre elolvashatom nyugodtan azt a cikket.

Amúgy én azt vettem észre, ha szól a zene a gyerek mellett játék közben, akkor jobban elvan. Próbáld ki, hogy többet menjen a rádió vagy egy jó CD. Nem is muszáj csak gyerekdalnak lenni, az én 2 évesem Bartókot is szívesen hallgat,néha még "táncol" is rá (sőt van aki szerint a komoly zenétől jobban fejlődik a gyerek, bár ezzel nem értek teljes mértékben egyet).

Diavetítőzni is szeretünk, még megvan ami az enyém volt. Most majd utána akarok nézni, hogy kaphatóak-e modernebb mesék is dián.

Beszédfejlődés kérdésben csak szakemberre hallgass, kit érdekel mit mondanak a rokonok vagy itt a gyakori népe. Ha kételyeid vannak, a gyerekorvost kérdezd, vagy ha nem bízol benne, akkor vidd el másikhoz.

2014. okt. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
50%

Néz tvt,de inkább dvdn néz mesét,1,5 éves korában kezdte de akkor még csak nagyon rövideket nézett pl Kisvakond,Frakk,Uki ilyesmik.

Most már 3,5 éves néz akár 1-1,5 órát is ugye ha beteg vagy rossz kint az idő főleg akkor, amúgy nem cirkuszol ha nincs aznap mese.

Mi nem tvzünk a párommal,esténként szokunk filmezni,ha már lefeküdt a fiunk,de előfordul,hogy berakunk délután is filmet bár ez ritkább akkor mindenképpen olyat amit gyerek is nézhetne(nem horror,akció,triller stb).

Nem használhatja az okostelefont, a számítógépet a laptotpot és a tabletet sem,úgy gondolom bőven elég lesz oda engedni ismerkedni vele ha iskolába megy,de amúgy képes kezelni az egeret is a filmet m,agának lapozza állítja le és indítja el, a telefonon fel tudja hívni a mamát ha kikeresi a telefonkönyvből a kép alapján,de szánt szándékkal nem engedem,hogy játsszon vele,csak árt ha ilyen kicsiként,már csak a virtuális dolgok kötik le.

2014. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%
Magyarázhatna is a pontozgató,mi a problémája
2014. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

En mindenkit felpontozok, de tudjatok, ez orok problema, van akiket az tesz boldogga, hogy lehuzza masok szazalekat...en ugy vagyok vele, ha nem indokolja meg, akkor ennyi ororme legyen az eletben!

En mar reg nem nezem, hogy a valaszadokat mennyire tartjak hasznosnak, vagy nem, engem csak az erdekel, hogy szamomra mennyire hasznos valaszokat adnak, es ti mind ilyenek vagytok! :)

2014. okt. 22. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!