Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak, akik engeditek a 2-3...

Anyukak, akik engeditek a 2-3 eves gyerekeiteknek, hogy tv-t nezzenek, mennyit lehetnek a kepernyo elott egy nap? Tovabba:

Figyelt kérdés

Hasznalhatja a gyerek az okostelefont/tabletet hogy jatszon rajta (babajatekokat)? Hogyan szabtok hatarokat?

Ti tudjatok nezni a tv-t, esetleg olyan musort, filmet, sorozatot, ami erdekel, amit mar gyerek elott is neztetek? Hogyan oldjatok meg ezeket?

Kerem, csak azok irjanak, akinel ez a helyzet. A tv es tarsai fobias anyukak legyenek kedvesek mas kerdest keresni!

A valaszokat elore is koszonom, es a zold kezet is kuldom mindenkinek!


2014. okt. 21. 23:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
48%

Itthon vagyok gyed-en a legkisebbel, 15 hónapos, és nálunk is reggeltől szól a tévé. Olyan háttérzajnak, többnyire zenecsatorna, szokott is rá ugrálni a pici. Ő még nemsokmindent néz rajta, nem is erőltetem, max a reklámok érdeklik. 3 éves lányom néhány mesét, Bogyó és Babóca, Bori, Peppa malac, Dóra, ezeket megnézi néha, ha kéri, a számítógépen is bekapcsoljuk neki, de ez napi 10-15 perc, nem sok. Van két iskolásfiam is, ők nagyobbak, nekik van okostelefon, tablet, és nem nagyon engedem, hogy a kicsik hozzányúljanak, nem igazán szeretném, ha a lányom 3 évesen ilyenekkel játsszon, könnyű rászokni, inkább rajzoljon, gyurmázzon stb.

Mondok egy példát:

Kb. 2 éves volt, mikor a nagyfiam megmutatta a tableten neki az egyszerűbb játékokat. Reggel mikor felkelt, rögtön játszani akart, egész nap azt kereste, más nem érdekelte. Hát azt mondtam, nem ,korai még. Megmagyaráztuk neki, hogy a tabletet iskolások használják, majd ha ő is iskolás lesz, meg is értette.Azóta nem is érdekli.

Az iskolásaimnál már gyakorlatilag azt látom, a tévé nem érdekes, inkább youtube-oznak. Azt néz amit akkor akar, nem a tévéműsor adja a választási lehetőséget, ők keresik ki, mit akarnak látni.

A kérdés másik része, hogy nekünk mire van időnk. Sorozatokat nem nagyon nézek, vagy ha van ami érdekel, ha olyan időpontban van, odakapcsolok, és legfeljebb a háttérben szól, ha pont csinálnom kell valamit, akkor csak hallgatom. Én esténként tévézek amikor már mindenki alszik, de legtöbbször csak elálmosodom rajta és nem köt le, inkább alszom. Ha valami érdekelt volna, megnézem utólag a neten, ha olyan.

2014. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvasgattam a válaszokat, ne aggódj, a kétnyelvűek sokszor később kezdenek el beszélni. A sógornőmék Amerikában laknak, és a kislányuk 3 éves koráig nem sokat beszélt, és keverte is a magyart az angollal, de azután hirtelen behozta a látszólagos lemaradást, és perfect anyanyelvi szinten beszél magyarul is, angolul is.
2014. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
45%

Nem vagyok technofób, de


-tévét kamaszkor alatt nemigazán kéne

-nem szabad napi fejadagot megadni, mert követelni fogják alanyi jogon


A tvben az a gáz, hogy semmilyen kontrollom nincs a tartalom fölött, és hacsak nem állok ott a gyerek háta mögött, nem tudom hova kapcsolgat. És igen, vannak azért elég durva dolgok a tévén, amire egy 2-3 éves intellektusával már simán át lehet kapcsolni.


Azon kívül, hogy nem örülnék neki ha mondjuk NCIS-t vagy hiradót nézne a kiscsávó, a gyerekmeséket se tudom megválogatni.

Én pl. pároslábbal rúgnám ágyákon azt a teamet, aki a Thomast kitalálta, megcsinálta, és azokat is akik engedték tévébe adni. Vannak ezek a sorozatok, amik egyszerűen lerohasztják az agyat, vizuálisan gagyik, és annyirra nem is burkolt ideológiát nyom le a gyerek torkán ráadásul anélkül hogy észrevenné.

Ennyi idősen pont olyan jó az internet vagy a netflix kínálata, a kedvenceket meg megvenni DVDén, pár száz forintért.


Időtartamra meg egy ekkora gyerek úgye ül egy helyben túl sokat. Kb. fél óra elég is, de próbálom mindezt úgy tálalni, hogy ez nem jutalom, hanem közös program.

2014. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!