Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ebben a helyzetben Te mit...

Ebben a helyzetben Te mit tennél a gyerekeddel?

Figyelt kérdés
Beviszed a 4 éves gyereked, egy RTG vizsgálatra, erre ő megmacsakolja magát, és elkezdi ordítani, hogy "nem akarom, nem akarom, anya nem akarom" és közben ingatja a fejét, rángatja magát. 10 percig megy ez, a szép szó nem használ. Mit lépsz?
2014. okt. 27. 10:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%
No nem alkudozom és könyörgöm,lefogom és kész,de ha a gyerek így viselkedik akkor Ő hordja mindig a nadrágot,nem a szülő,gondolom anyuka előtte elmondta mi lesz, a gyerek nem egy hímes tojás," üntyüm-püntyüm könyörgök csak egy kicsit bírd ki,nyuszikám ne kiabálj" ez nem használ ha anyuka nem határozott hanem hagyja magát irányítani akkor elég nehéz lesz később ennél is nehezebb.
2014. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Előre elmondom neki h mi lesz, esetleg eljátsszuk otthon, előre megbeszéljük. Ha ennek ellenére is hisztizik, akkor én bizony lefogom. Hisztinek sosem engedek, mert megszokja, h így elérheti amit akar. Mivel előre tudja, hogy nem lesz fájdalmas, így nincs végképp oka a hisztinek, ezen nincs mit tovább megbeszélni.
2014. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

1. elmondom, mi vár rá - nem aznap, hanem előtte felkészítem, játékkal, stb.

2. úton is mondogatom, nyugtatgatom


Ha viszont megmakacsolja magát - szimpla hisztireakció -, és nem használ a szép szó, páran lefogjuk - a vizsgálatot el kell végezni, és ha órákig üvölt, akkor mi lesz? Utána majd lenyugtatom.

2014. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Egyéb esetben én is lefognám, de itt azt nem lehetett. Mármint (nem szeretnék részletekbe bocsátkozni a titoktartás miatt) mondjuk úgy, mellkastól felfelé tartott a vizsgálni kívánt terület... Ha azt lefogja az ember, benne lesz a képben a keze, ami nem jó. Ha anyuka ölbe veszi, akkor is csak az alsó végtagjait tudja fogni. Ezt csak a technikai okok miatt írtam, pl. egy injekciónál adott esetben én is lefognám. Itt szerintem csak a határozott, esetleg emelt hangnem segíthetett volna, de hát anyuka erre sem volt képes. Nem fér a fejembe hogy lehet ilyen könnyelmű egy fontos vizsgálat esetében...szomorú.
2014. okt. 27. 18:27
 25/25 anonim ***** válasza:
Aztán a többi gyerek is szív,mert ha napi csak 2-3 ilyen van, az legalább plusz 1-2 óra várakozás az utána lévőknek:(
2014. okt. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!