Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerek szerintetek meg...

3 éves gyerek szerintetek meg tud csinálni ilyeneket?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm lánya alig 3 éves. Anyuka nem győzi megosztani egyik közösségi oldalon hogy mikben segit otthon a kislàny. Pl. Felmos, mosogat, krumplit rèpàt pucol hámozóval, kistesó 3 hónapos ès pelenkázza, falun laknak és vannak àllataik ugyhogy csibét, kacsát pucol, szőlőt présel stb... Néha az agyam eldobom mikről rak fel képet hogy azt a gyerek csinálta. Multkor beszéltem vele ès rákérdeztem hogy ugye ezeket nem valojában csinàlja a kislány és csak egy kép erejéig állitják-e oda.. erre azt mondta nem csak odaállitják hanem szèpen csinàlja ezeket a dolgokat már. Arrol áradozott milyen szépen tudja pucolni a csirkéket, gyönyörűen egyedül tisztába teszi a tesót kakinál is, és a szőlőpréselésnél milyen ügyesen huzta a prést és tök sok levet kipréselt ( na ezt főleg nem hiszem el hogy megbirta huzni a prèst ).

Van hasonlo tapasztalatotok? Vagy csak nekem ilyen hihetetlen?


2014. okt. 30. 08:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nyilván képes a gyerek segíteni ezekben a tevékenységekben, az enyém is segít. Viszont ez csak segítség, nem ő csinálja meg. Hol van egy 3 éves gyereknek annyi türelme, hogy álljon és csirkét, répát pucoljon?? Még a répa, krumpli el is megy, pár szem erejéig... :) Sokat tud segíteni egy 3 éves is, ha fejlett hozzá, de maximum 20 percig tart a dolog. Mondjuk ennyi erővel legközelebb kiküldöm betonozni...lapátot se nehezebb emelni, mint a prést hajtogatni :D
2014. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 évesen mákot darált! :D


Egyébként konkrétan ilyen ismerősök, aki ennyire nyilvánvalóan kamuzik nincs, csak hasonlót ismerek. Ő "normális" gyerektudományokban szeretett lódítani. Pl. ha valakinek a gyereke már mászott (aki hónapokkal idősebb az ismerős gyerekénél) akkor másnapra már az övé is csinálta, csak sokkal jobban. És mindennel így volt.

(ja ő amúgy is egy szuperanyu típus, aki mindenkinél mindent jobban tud és jobban csinál, szóval nem meglepő)

2014. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem normális az anyuka... Nem kell vele foglalkozni.
2014. okt. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

4-es miért nem engeded mosogatni? :) Nem piszkálódás csak valahogy nem értem.


Teljesen biztos ,hogy nem igaz. 3 évesen? Én a helyedben annyira kinevettem volna ,hogy ő ennyire hülyének néz valakit hogy el is higgye.

2014. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gondolom, úgy érti, hogy a maga szintjén csinálja a gyerek. Látja a felnőtteket, ő meg megpróbálja megcsinálni, a szülei meg hagyják és segítenek neki. Nyilván fát vágni lehetetlen, hogy tudjon, de a csirkét elhiszem, hogy a kis ujjaival pucolgatja az anyukájával. Én mondjuk ezt nem engedném, de az más téma. Szóval valamit biztos csinál, csak felnagyítják a szerepét benne.
2014. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!